DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
pecalav
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 28 Dec 2012, 23:10
Location: Beograd

DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

Post napisao pecalav » 14 Feb 2016, 19:33

Problem sa DVR-om kupljen nov staljen hard disk kada ga startujem on radi i snima 3-5 minuta i onda se restartuje . Isto se ponasa bez HDD i kamera . Vrsio sam proveru HDD i on ima 4 bad sektor-a ostecenje 0.2 % nadam se da to ne pravi problem .ima li neko ideju sta dalje . napon na kamerama ???,napajanje stabilno. Model H.264. NETWORK DVR (AZDVR5004 ) Sistem ANZA SECURITI 4 kanala za kamere. Moja olast je frigomehanika, slaba i jaka struja , klimatizacija................ Ali u oblasti softwera i problematike video nadzora sam slab.
Pozdrav svima peca
Zadnja izmena: pecalav, dana 17 Feb 2016, 22:10, ukupno menjano 1 put.

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

Post napisao toce » 14 Feb 2016, 20:33

Meni se cini da ti je problem do napajanje nadji neki adapter sa velikom amperazom i trebalo bi da radi bez problema. :pivopije:
TOCE

pecalav
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 28 Dec 2012, 23:10
Location: Beograd

Re: DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

Post napisao pecalav » 15 Feb 2016, 01:46

Toce naglasio sam da je napon stabilan 12.5 v i da se uredjaj ponasa isto bez HDD . Napajanje je output 12 V 2.5 A mislim da je to dovoljno za plocu i HDD bez kamera koje imaju externo napajanje 12 V

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

Post napisao Damiru » 16 Feb 2016, 09:51

Ako je napajanje OK, sumnja pada na filtriranje napona ili pregrejavanje (CPU-a, RAM-a,...).
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Re: DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

Post napisao kalaba » 16 Feb 2016, 10:00

Ja koliko znam da uz 4 kanalni dvr ide bar 12 V 3A , pa mozda ipak da probas ubaciti drugi adapter za probu preko 3 A i slazem se da bi i 2.5 A trebalo biti dosta jos ako hdd ne radi pogotovo ali zna se desiti da na tom adapteru stradaju filter kondezatori pa zbog toga
Kalaba

pecalav
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 28 Dec 2012, 23:10
Location: Beograd

Re: DVR problem sa restartovanjem svakih 5 min

Post napisao pecalav » 17 Feb 2016, 22:02

Hvala na osnovu garancije su mi zamenili DVR jer je bilo manje od 7 dana od kupovine i isti sada radi bez kamera sa HDD-om nema nikakvih bagova. Ali se plasim da postojece kamere nisu unistile neki od video ulaza na DVR-u jer na jednoj imam napon na povratnom signalu sa kamera 1.3-1.5 V a na drugoj kameri napon 0.35V.prva je sa night vision opcijom i ona daje napon od 0.3V a druga je bez nocne opcije i daje napon od 1.3 V-1.5V. Dali da probam da ih zakacim ili da uzmem nove i dali je to normalni napon koji treba da daje kamera ka DVR-u Jos jednom hvala svima na savetu POZZ.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”