Stranica: 1/1.
dvd lg lh-t255sd potrebna pomoc
Napisan post: 14 Jun 2007, 10:44
napisao nlupco
Radi se o DVD LG LH-T255SD
Poradi strujnog udara mreze crko je u mrezni deo CE383065p gde mogu da nagem nemaga i po netu ili nije ta oznaka.
(standby lampica prilikom uklucenja blinka pa se ugasi nema 3.3v)
pozdrav svima
Napisan post: 14 Jun 2007, 22:34
napisao hrnjica
koji je to dio,jel ima jos neka oznaka
Napisan post: 15 Jun 2007, 00:18
napisao tiksi
Taj DVD ima dva čopera , jedan za audio izlaz a drugi je za sve ostalo ( kućište DIL 8 ). E sad možda grešim ali ako je otišao ovaj za napajanje audio ne bi blinkala dioda a ako je otišao glavni čoper ne bi imao ništa . Pošto kažeš da nemaš 3,3V pogledaj da nije slučajno regulator napona za 3,3V crko ili nešto drugo na putu napajanja za taj napon. Čoper možeš da proveriš i van uredjaja samo što nećeš imati prisutne sve napone na konektoru koji ide na glavnu ploču ( zato što dobar deo njih ide preko ON/OF REGULATORA NAPONA ) ali ćeš imati prisutne napone na diodama iza trafoa. Proveri da nije neki elko u kratkom spoju , pogovo ako na liniji od 3,3V ima elko od 1000uF/6,3V.
dvd lg lh-t255sd potrebna pomoc
Napisan post: 15 Jun 2007, 13:12
napisao nlupco
Hvala exp. loso sam napisao radi se o ICE 3B 3065P vako sam nasao u katalog evo i slika sam prikacio tocno e da e uraden sa dva dela audio del voopsto ne radi nema 36v sve sam proverio tog dela gde se nalazi i ice 3b 3065p a drugi deo nema 3.3v. 2.5v ostali su dobri.
defek je nastao od viseg napona udarac groma instalacii gde su svi aparati pocrkali pa najverovatnije je ovo crklo jel e prvo na udari ispitao sam kondenzatore ispravni su."osigurac nie crko" kao i obicno.
ako smatrate i vi da je ovaj deo puko gde mogu da nage jel kod mene nema ga u prodai
Napisan post: 22 Jun 2007, 10:24
napisao crnisale
Probaj ETC Beograd.Ovlasceni servis.