TV SAMSUNG Chassis S16B - Problem G2 (REŠENO)

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
Avatar
janko
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 12 Okt 2007, 23:21
Location: Stara Pazova
Specialty: tv-multimedia

TV SAMSUNG Chassis S16B - Problem G2 (REŠENO)

Post napisao janko » 04 Nov 2007, 23:31

TV nije imao sliku (ekran crn bez rastera) podešavanjem G2 slika dobijena. Napn G2 podešen na osnovu servisnog menija. TV radio ok nedelju dana i opet se G2 poremetilo, stim što sada manje. Slika je bila tamnija i bez zelene boje. Opet sam pdesio G2, ali verovatno neće dugo raditi. Dali je problem VNT ili nešto drugo?
Zadnja izmena: janko, dana 13 Nov 2007, 21:49, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 05 Nov 2007, 00:00

moje misljenje ekran.......naravno, ne mora da sam u pravu ali ovako.......
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

lale
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 21 Okt 2007, 08:19
Location: BiH,,,RS

Re: Samsung S16B problem G2

Post napisao lale » 05 Nov 2007, 00:03

janko je napisao:TV nije imao sliku (ekran crn bez rastera) podešavanjem G2 slika dobijena. Napn G2 podešen na osnovu servisnog menija. TV radio ok nedelju dana i opet se G2 poremetilo, stim što sada manje. Slika je bila tamnija i bez zelene boje. Opet sam pdesio G2, ali verovatno neće dugo raditi. Dali je problem VNT ili nešto drugo?
Na tim tv-ima vrlo čest problem je VN trafo a najčešće se manifestuje prekidom ili smanjenjem G2 napona na oko 100 volti.

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: Samsung S16B problem G2

Post napisao tom » 05 Nov 2007, 00:06

janko je napisao:TV nije imao sliku (ekran crn bez rastera) podešavanjem G2 slika dobijena. Napn G2 podešen na osnovu servisnog menija.......*tom*...koliki je bio taj napon :roll: ...TV radio ok nedelju dana i opet se G2 poremetilo, stim što sada manje...*tom*....a koliki je bio napon u tom slucaju :roll: ..... Slika je bila tamnija i bez zelene boje. Opet sam pdesio G2.......*tom*...jesi tad izmerio napon :roll: ... , ali verovatno neće dugo raditi. Dali je problem VNT ili nešto drugo?........*tom*...napisi odgovore na pitanja :kolege: ....
TOME

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 05 Nov 2007, 01:09

99 posto mislim da je kolega rubin_miki u pravu nazalost...I moje misljenje je da je Ekran...Mada ipak nije lose proveriti elektrolite oko VN trafoa ali .... ili eventualno neki los spoj....
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Post napisao dzafer » 05 Nov 2007, 09:02

i ja mislim da je ekran u pitanju ali da bi bio siguran da ti ne prekida potenciometar za G2 uzmi jednu diodu recimo BY 399 letuj je ne kolektor tranzistora zatim trimer 2M2 i letuj jedan pin na masu drugi na plocicu katodne na G2 (zaboravi mozes izmedzu staviti neki otpor 100k)
podesi mu taj napon i posmatraj
:tooo: ako se ponovi probaj sa regeneracijom ekrana
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1515
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Post napisao Liskun Elektronik » 05 Nov 2007, 09:56

Imao sam taj rad na jednom samsungu,kojem sam menjao celu sasiju,probao sam vn trafo sa stare sasije isto je bilo, i onda sam zamenio celu coklu i tek tad sam mogao da mu podesim G2 kako treba,inace podesim ga i posle 15-20 min. slika potamni.menjao sam i blok na cokli nije ni do njega bilo,verovatno je curkala neka od dioda ili nije valjalo samo podnozje a sasija nova,nisam imao vremena da se zezam sa njim pa da tacno utvrdim do cega je bilo,jer to je bilo u vreme onih grmljavina,mada citam sad ti nemas ni zelene boje,moguce da je onda kolega Rubin i u pravu..

I ajde ulazi u Expert bre :kolege: :mrgreen:

mislim da imam trafo pa naidji do mene da probas...

Avatar
krllebg
___
___
Postovi: 1719
Pridružen: 27 Avg 2006, 19:45
Location: Beograd
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post napisao krllebg » 05 Nov 2007, 10:44

pecni ti njemu malo tu zelenu na masu da vidis ima li uposte nesto od nje.
ekrani su im ocajni.
... Here lies a man whom is little known !!!

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Post napisao dzafer » 05 Nov 2007, 16:54

krllebg je napisao:pecni ti njemu malo tu zelenu na masu da vidis ima li uposte nesto od nje.
ekrani su im ocajni.
imao sam prije tri dana bas na tom samsungu da mu slika nestaje pa ona ponovo dodze,a vidio sam da je crvena totalno losa onda sam mu tu crvenu samo reg. i slika je bila ok nije se vise ni gubila probaj i ti sa tom zelenom
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 05 Nov 2007, 19:57

Ekran je to, na zalost, pada mu emisija na topovima pa fly back okida procesor a ovaj postavlja topove kao za AV, sve tamno da zastiti ekran.
Imao sam dosta tih slucajeva, jedino sto se moze uraditi je da se regenerise ekran, podigne skrin do nivoa da se ne vidi preterano svetlo (recimo na txt-u) i to je sve :?
lako se prepoznaju jer znaju ponekad u startu da blicaju sa pojavom ''vucenja'' na neku boju (mjutuju sliku) a sa dizanjem skrina blinkanje prestane.

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 05 Nov 2007, 20:00

Eeee, da ne zaboravim, treba razlikovati pojavu kad TV prostartuje, ima sliku a onda ona polako jenjava, gubi osvetljaj do zatamnjenja u nepravilnim terminima, tada ispitati ABL. Ova grana se ponekad raspregne sa blco pa ako je jos i smd, zna da procuri.

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
janko
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 12 Okt 2007, 23:21
Location: Stara Pazova
Specialty: tv-multimedia

Post napisao janko » 05 Nov 2007, 22:51

Prvo da vam se zahvalim na odazivu na ovu temu. Prvo da odgovorim Tomu, u oba slučaja G2 je bio nešto manji, drugi put manje manji. Nisam ga merio
jer sam u servisnom meniju gledao i oba puta je ispravno pokazivao da je G2 manji. Ako mi opet dođe meriću mu G2. Što se tiče ekrana neznam meni neliči da je do njega slika mu je baš odlična kad radi ok. Slika je bila bez zelene jer slika samo netamni sa smanjenjem G2 već prvo menja balans boja a zatim se zatamni. (kao i EiB40 sa TDA3562) Podizanje malo skrina mi ima logike. TV za sa radi ako crkne probaću nešto pa ću se opet javiti.

staka
_
_
Postovi: 119
Pridružen: 05 Nov 2006, 19:19

Post napisao staka » 07 Nov 2007, 20:37

I ja mislim da je ekran.I ja sam takodje sa G2 znao dobiti sliku kod 2 samsunga,radi koju sedmicu i opet zatamni.
STAKA

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 07 Nov 2007, 22:33

Eto samo i ja da potvrdim da se slažem sa Rubinom i ostalim kolegama koji sumnjaju na ekran, imao sam više puta takav slučaj :!:
Uzmi regenerator i izmjeri stanje topova, sigurno je jedan osjetno slabiji od druga dva i zato ti se dešava taj problem

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 07 Nov 2007, 23:27

Upravo tako, evo mi ga sad jedan Samsung CB5073 sa 48-com Samsung ona plava nalepnica, na prvom merenju emisija plavog topa gotovo nikakva, ostali prihvatljivi. Opalio sam mu prvu pa drugu regeneraciju, ekran se koprcao, varnicio i na kraju slika KAO DA JE NOV TV!!!! fokus odlican, balans strava :tooo:
E, najgore je od svega sto i ja u startu nasedoh ko pocetnik pa sam posumnjao da je nesto do ploce jer u momentima kad je bilo slike nije radila tastatura... :oklagija izgubih bezveze sat vremena. Plus me zeznulo to sto kad sam pomerao skrin, slika je i dalje nestajala i dolazila.
Eto, vi ne nasedajte nego ga palite odma.

cubica :lala: zaboravilica
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
nikola
___
___
Postovi: 321
Pridružen: 28 Avg 2006, 23:23
Lokacija: Prilep, R.Makedonija

Post napisao nikola » 09 Nov 2007, 16:38

janko je napisao: TV za sa radi ako crkne probaću nešto pa ću se opet javiti.
Do sledeceg pisem RESENO
FATAL SYSTEM ERROR: Press F13 to continue ...

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: TV SAMSUNG Chassis S16B - Problem G2 (RESENO)

Post napisao Majstor Duja » 10 Nov 2007, 09:59

janko je napisao:TV nije imao sliku (ekran crn bez rastera) podešavanjem G2 slika dobijena. Napn G2 podešen na osnovu servisnog menija. TV radio ok nedelju dana i opet se G2 poremetilo, stim što sada manje. Slika je bila tamnija i bez zelene boje. Opet sam pdesio G2, ali verovatno neće dugo raditi. Dali je problem VNT ili nešto drugo?
Moze biti i VNT! Imao sam pre par dana nesto slicno....
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
janko
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 12 Okt 2007, 23:21
Location: Stara Pazova
Specialty: tv-multimedia

Post napisao janko » 12 Nov 2007, 22:52

TV je opet izgubio sliku (crn raster) nakon sedam dana rada. Sada sam merio G2 bio je 240V. Na VNT skrin maksimalno se mogao podesiti na 400V što je malo. Normalno je oko 750V. Mrdanjem ručice trimera napon varira čak se i povratio na normalu. Trafo zamenjen novim (pozajmljen od mladenamladenova) ako preživi narednih sedam dana onda je definitivno trafo. Napon na G2 je 350V. Pozdrav svima.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”