TV MASTER CTV-2904TXT,sasija:CY-PH2529PD ver-1.0(INFO)

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

TV MASTER CTV-2904TXT,sasija:CY-PH2529PD ver-1.0(INFO)

Post napisao zar099 » 06 Apr 2017, 17:59

CRT TV:MASTER
FIRMA: MASTER
MODEL: CTV-2904TXT
CHASSIS: CY-PH2529PD VER1.0

***************************************
SIMPTOMI:Nije bilo slike,ton je radio,uredno palio i gasio se na daljinski...
(ukratko)

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:Posto je kao sto znamo kodovih sasija vertikala sa napajanjem direktno sa mreznog trafoa moglo se cuti da ona radi i uredno zuji onim prepoznatljivim zvukom od 50 Hz,dok Horizontala nije uopste radila odnosno VN trafo sumnjo sam na njegovu ispravnost,al mi je bilo cudno da se iz njega necuje nikakav zvuk kosto zna biti kad je neispravan,pobudni signal na bazi pobudnog tranzistora 2sc2383 mi djelovao slab al mi los stari osciloskop pa nisam bio siguran,mjenjo sam i drajverski trafoic koji sam imao sa rashodovane sasije,2sd2012,VN tranzistor 2sc5296,elektrolite u napajanju 100 mikro 160V dva komada,male keramicke kondenzatore u primaru mreze i bez rezultata da bi horizontala proradila nakon zamjene elektrolita C306 220uF 25V koji nije pukao sto sam zapazio kod ovih sasija al je vanjski plasticni omotac bio cudno iskrivljen izgleda zato sto je kondenzator bio skoro naslonjen na hladnjak onaj veliki gdje se nalazi prislonjen i cip za vertikalu i VN tranzistor,inace su prema semi naponi u napajanju bili priblizno istih vrijednosti,sad tv radi dobro...To je sve sto mogu reci ako zakljucite da je tema beskorisna slobodno je obrisite :pivopije:
Zadnja izmena: zar099, dana 08 Apr 2017, 23:58, ukupno menjano 1 put.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”