TCL2927 Blokira se u Standby

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
PavleTosh
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 24 Mar 2016, 14:00
Location: Macedonia
Specialty: tv

TCL2927 Blokira se u Standby

Post napisao PavleTosh » 24 Mar 2016, 14:56

Zdravo,

Moje ime je Pavle i vech mnogo dugo vremena sam serviser u oblasti TV-a i IT tehnologie. Zivim u Skopje- Makedonija.

Treba mi pomosh da reshim jedan kvar kod TCL 2927 TV,chasija M35-36. Opis kvara:
TV moze se ukluchiti sa dajliskom ili dugmad za + ili - kanale. Kad se ukluchi odma na ekranu pochinje auto search.Ako probam da ga ugasim sa dajliskom, ugasi se (led zasveti crveno) onda ako ponovo ukluchim TV sa dalechinskim TV se ukluchi i opet pochinje auto search. E sada nakon drugog ukluchenja ako ga ugasim vishe TV neche se upaliti odnosno sveti crvena led (Standby) i TV ne prima nikakve signale od dalechiskim ili dugmadi, ednostavno blokira se.

Nasao sam na forumu neka slichne kvarove, probao sam sa zamenu eeproma i drugog firmware-om ali opet isto. Po meni mislim da e kvar u procesuru VCT3831A C4.

Sahta Vi mislite?

Pozdrav,

Pavle,

Avatar
nessha
Neaktivan
Postovi: 640
Pridružen: 12 Sep 2006, 01:15

Re: TCL2927 Blokira se u Standby

Post napisao nessha » 24 Mar 2016, 15:52

Lokalna tastatura...???
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: TCL2927 Blokira se u Standby

Post napisao alexa_pg » 24 Mar 2016, 16:39

Dobrodosao na Fanzo forum!

Kao što je rekao kolega, prvo bih krenuo od tastature a procesor bih ostavio kao krajnju mogućnost.
Ako je aparat bio u vlaznoj prostoriji, valjalo bi oprati ploču oko procesora.

:uca:
Prvi ti je post ali to ne znači da ne treba da pročitas pravilnik foruma i da se upoznaš sa načinom postavljanja teme.
Sve je napisano u crvenom polju iznad tvog posta.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

PavleTosh
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 24 Mar 2016, 14:00
Location: Macedonia
Specialty: tv

Re: TCL2927 Blokira se u Standby RESHENO

Post napisao PavleTosh » 30 Mar 2016, 01:55

Zdravo,

Tek juche sam bio u moznosti da proverim ovo sa tastaturom. Do sada u praksi prvo ochistim-izduvam kompresorom od prashine TV-a pa onda pristupim na reshavanje problema.Ako TV popravljam kod vlasnika onda usisam koliko je mozno od prashine. Ako ima vlage odnoso prashini pomeshana sa vlagom (kal) onda upotrebljavam kontakt sprej i chetkicu :-)

Tastaturom sam ochistio prvo sa etanolom a onda i sa kontakt spreom i povtorno uzduvao.To nie pomoglo da se reshi problem. Onda sa duvalicom toplom vozduhu na oko 100c zagrejao sam celu tastaturu i tako zagrejana sam proverio dali ima neke promene. TV se palio i gasio bez problema duze vreme ali kad se plocha ohladila onda problem se vratio. Zanci problem je bio negde u tastaturi. Primenio sam staru fintu grejanje dela po dela i kada sam zagrejao tranzistor Q001 TV je radio normalno.

Pitao sam vlasnika josh jednom da se priseti kada tachno se pojavi problem, rekao mi je kad je pokusao da pritisne neko dugme na tastaturi chuo se zvuk "PC' odnosno mala iskra elektrostatichkog praznjene.Najverovatno ovo praznenje je oshetio Q001 koi je u vrsku na izlazu IR001.

Promena Q001 problem se reshio. Preventivno sam zamenio i diodu D002.

Nesha, hvala na pomosh isto i Alexa hvala puno :-)

Pozz,

Pavle,
P.S hteo sam da atachiram sliku od sheme gde se nalaze ovi delovi,kako to da uradim?

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: TCL2927 Blokira se u Standby

Post napisao BD-electronic » 30 Mar 2016, 10:10

Bojim se da nisi riješio taj kvar kako treba nikad nisam imao problem da strada Tranzistor na ploči tastature !!

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: TCL2927 Blokira se u Standby

Post napisao milan » 30 Mar 2016, 20:38

Evo ti sema, a tvoj opis popravke je problematican.
Prilog
36.jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”