Samsung KS3A sužena slika po horizontali (Odustao)

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
Baba
_
_

Samsung KS3A sužena slika po horizontali (Odustao)

Post napisao Baba » 16 Okt 2015, 14:11

CRT TV
PROIZVOĐAČ: Samsung
MODEL: cw28c93w
EKRAN: thomson A66EHJ13X3
CHASSIS:KS3A
MCU : VDP3120B C3
VERTIKALA:LA7845
FBT(vn trafo):FUH2A004
SIMPTOMI: Slika sužena po horizontali, ekran mijenja boju nakon nekog vremena

slika

OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Poštovanje, čitam vas već duže vrijeme i do sad sam sve uspjeo riješit bez da postam temu.
Dakle tv je došao u servis, slika je bila sužena po vertikali, slika je mjenjala bolje iz zelene preko normalne do crvene, STBY lampica je blinkala svaku sekundu, i tv se gasio sam od sebe nakon nekog vremena.

Na tv-u je zamjenjen kondenzator na B+, L408 je izgorio tako da je premotan i stavljen nazad, blok kondenzatori oko VN-a su zamjenjeni kao i elektroliti 470uF/25v oko VN trafo-a.
VN trafo "zvuči" normalno tako da sumnjam da je on, otklonska mi se čini u redu, ne izgleda da je nagorjela.
Muči me taj problem s bojom, neznam dali je povezano s problemom u horizontali tako da neznam šta dalje da gledam. Boju promjeni iz lagano zelene, pa se nakon pola minute stabilizira bude normalna boja i opet tako za pola minute bude lagano crvena, tv kad je topao i upali se isto mjenja boje ali iz normalne u crvenkastu. Nema zelene.

L408:
slika

Uz sve ovo što sam izmjenjao samo se riješio problem s STBY lampicom ali tv se i dalje gasi sam od sebe. Samo da napomenem B+ je 156V. Pa eto ako ima itko kakvu ideju ili prijedlog kako ili šta dalje bio bi zahvalan.
Zadnja izmena: Baba, dana 21 Okt 2015, 09:36, ukupno menjano 2 puta.

spin
gx
gx
Warranty service: LG Samsung Vivax Vox Fox Quadro Adler Telefunken
Specialty: tv-multimedia

Re: Samsung CRT problem s horizontalom

Post napisao spin » 16 Okt 2015, 15:26

Prijatelju, prvo moraš taj +B da središ, treba da bude 135V, mislim da i piše odole na šasiji kod VN trafoa.

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Samsung CRT problem s horizontalom

Post napisao alexa_pg » 16 Okt 2015, 18:29

Dobrodosao na Fanzo forum.

U svojoj praksi nisam imao slucaj da izgori prigusnica L408 ali sam zato vise puta imao L405.
Provjeri je na tvom aparatu.
Alexa

Baba
_
_

Re: Samsung KS3A sužena slika po horizontali

Post napisao Baba » 19 Okt 2015, 11:19

Hvala na dobrodošlici, još bolje Vas našao.

Što se tiće B+ nisam se oko toga htjeo previše zamarat jer nema potenciometra za fino ugađanje, još nisam siguran kolko je isplativ popravak, više me muči slika takva kakva je.

Kako god bilo zamjenio sam optocupler, TL431, C808 i C833 i R816 je umjesto 1K stavljen 2.7K da bi spustio napone kao što piše u shemi.

Tv radi još uvijek dok pišem tako da predpostavljam da se riješio problem s gašenjem. Slika je i dalje zelena par sekundi nakon startanja, ali više ne prelazi u crvenu kao prije. U međuvremenu se javio novi simptom a to je da se slika širi i titra ajmo tako reć.

https://drive.google.com/file/d/0B-iQmN ... sp=sharing

Kada prebacujem kanale, ekran se ugasi i treba mu oko 1 do 1.5 sekunda da se ponovno upali, u trenutku kada dobijem sliku ona nije više fokusirana i treba joj par sekundi da bi se izoštrila.

L405 fizički izgleda u redu tako da oko nje nisam ništa petljao.
slika

Baba
_
_

Post napisao Baba » 20 Okt 2015, 08:52

U među vremenu sam naknadno ustanovio da R821 nije 133k nego 130k tako da sam ga zamjenio s novim 130k otporom jer nisam imao 133k u radioni a činilo mi se tako jednostavnije nego da opet mjenjam R816 i da stavljam 130k+1.5k+1.5k u seriju umjesto R821.

Pošto Tv-u treba dosta dugo da upali sliku kada mjenjam programe i slika nebude fokusirana par sekundi a uz sve to je i sužena po horizontali meni to sve vuče na VN trafo pa ću vidjet danas da ga zamjenim jer ako je on u kvaru to bi sve simptome objasnilo.

---------- Tue Oct 20, 2015 14:37 ----------
Pozdrav evo samo da javim da je stranka odustala od popravka kad je čula cijenu trafoa cca 50KM i previše joj je to ulaganja u stari televizor tako da i ja odustajem.

U svakom slučaju hvala svakom pojedincu koji je imao namjeru pomoći :pivopije:

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 20 Okt 2015, 16:52

:uca:
Praktikujemo da na kraju ... otvorimo svoj prvi post (UREDI) i dopišemo u naslov jedno od: REŠENO/NEREŠENO/INFO.
Alexa

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”