TV GORENJE Chassis G2 - Ne startuje (INFO)

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
Azrael
_
_
Postovi: 33
Pridružen: 04 Okt 2008, 18:04
Location: Bled-Slovenija

TV GORENJE Chassis G2 - Ne startuje (INFO)

Post napisao Azrael » 26 Jul 2010, 15:38

FIRMA:TV GORENJE
MODEL:CTV632
CHASSIS(oznaka šasije):G2
PCB(oznake na štampanoj ploči):
MCU(procesor):SDA 2084A007
EEPROM:
VERTIKALA:TDA8170
AUDIO:
VIDEO:TDA3562
SMPS (mreža):TDA4601
FBT (vn trafo):HR6201
TUNER:
KVAR:Ne startuje
OPIS KVARA:TV ne štartuje, radi na stand.by, posle pokušavanja uključenja po sekundi TV pada nazaj u stand-by.

Možda če biti ovo komu od koristi.

Obično se smatra da u slučaju kada ovaj TV ne štartuje, posle pokušavanja uključenja po sekundi TV pada nazaj u stand-by, naponi mreže normalni za stand-by (B+ oko 175V za 110° ekran), da je u kvaru vertikala TDA8170 (IC301). U slučaju kvara TDA8170 obavezno promjeniti i elko C303 220uF 35V!

Ipak nije vedno tako.

Isto ponašanje ovog TV izaziva i hladan lem na regulatoru napona 7812 (IC681) ili neki drugi kvar zbog katerog nije stabilizovanog napona +12V ili je on smanjen.

Ja sam ipak izašao po težom putom, najprije odlemilt TDA8170 in tranzistor BC577 (T401) i preverio diode u HIS za napone 25, 55 i 200V (sve ispravne).

Ako bi bila u kvaru vertikala, brez TDA8170 i tranzistora, morao bi TV štartovati, pojaviti bi se morao zvuk i horizontalna linija na ekranu. Ipak nije bilo nikakvih promjena u "radu" TV.

Primjetio sam, da se kod poskusa uključivanja, napon B+ ne smanji bitno i odnda, da nema napona +12V ili se on pojavi samo za djelčič sekunde. Na novo sam zalemio izvode regulatora (ovaj regulator se mnogo grije) in dobil zvuk in horizontalno linijo na ekranu.

Posle vračanja TDA8170. tranzistora i preventivne zamjene elektrolita u mreži, horizontali in vertikali, štelovanju napona B+ na 150V, TV opet radi normalno.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”