Stranica: 1/1.
Kamera HANDYCAM DCRHC36E (NERJEŠENO)
Napisan post: 05 Avg 2007, 11:47
napisao RBelectronics
prilikom reprodukcije sa memory kartice slika je malog formata u okvirima plavog ekrana znači slika stoji u sredini a okolo sa svake strane fali oko 10-ak cm slike (što kad se pusti na TV jako neprijatno) koje je ispunjeno plavom bojom onako slično kao 16:9.Kod reprodukcije sa kasete slika je normalna i odlična.Imam uputstvo od nje ali se ne snalazim baš najbolje nema šta nisam dirao ali opet slika mala i to samo kod reprodukcije sa kartice.Kamera ima LCD touchscreen display i meni joj nije puno komplikovan ali ja nisam mogao to da odgonetnem.Molim kolege ako neko zna kako ovu sliku "razvući" u normalan format.Unaprijed zahvalan.

Napisan post: 05 Avg 2007, 13:20
napisao stojkePN
Predpostavljam da si pogledao podesavanja za reprodukciju ali pogledaj podesavanja za snimanje.Moguce da je podeseno da snima na memory karticu u takvom formatu.
Napisan post: 05 Avg 2007, 14:03
napisao RBelectronics
da ali ne mogu nigdje da nađem 16:9,4:3 i tako slično.Uputstvo je pravljeno za HC36E,44E,46E,94E,96E.Za ove ostale ima to podešavanje i piše u uputstvu ali nema za HC36.Jeli možda moguće da ona ni nemože da reprodukuje veću sliku što je malo čudno.Slike su takođe dobre i velike(mislim fotografije).
evo ovdje uputstvo:
http://esupport.sony.com/US/perl/model- ... dl=DCRHC36
Napisan post: 05 Avg 2007, 16:30
napisao stojkePN
Probaj da karticu ubacis u neki externi citac iskopiraj je u komp pa probaj da vidis kakva je slika.
Imam i predpostavku da je kartica spora za upisivanje pa kamera mora da snima na njoj u manjem formatu.
Napisan post: 05 Avg 2007, 16:49
napisao stojkePN
Pogledaj stranicu 43.Slika u gornjem desnom uglu.Mislim da je to format koji si opisao.
EDIT:
Pogledaj da slucajno nije ukljucena opcija za ram slike
Napisan post: 05 Avg 2007, 16:55
napisao RBelectronics
Napisan post: 10 Sep 2007, 11:33
napisao nikola
I sta bi, jel ste resili problem?
Napisan post: 10 Sep 2007, 14:47
napisao SaleSk
Posto snimas na memory card onda verovatno postoji opcija sa kojom mozes da podesis rezoluciju snimanja a stim i kvalitet snimljenog materijala....Zato mislim da moras da nadjes setings da bi promenio rezoluciju snimanja....isto kao i kod digitalnih aparata....pozdrav
:)
Napisan post: 10 Sep 2007, 18:59
napisao RBelectronics
Napisan post: 10 Sep 2007, 19:02
napisao RBelectronics
ustvari nerješeno
