Servis Kamera (INFO)

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
katicbranko
___
___
Postovi: 215
Pridružen: 03 Okt 2006, 22:07
Lokacija: Sabac

Servis Kamera (INFO)

Post napisao katicbranko » 31 Mar 2007, 01:00

Pozdrav svima.Potrebna mi je pomoc oko servisa kamera i foto aparata.Prepusten sam sam sebi i snalazim se kako znam i mogu.Dobro bo mi doslo da kontaktiram sa nekim ko se bavi istim.

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 31 Mar 2007, 02:41

E pa ovako...Sto se tice digitalnih fotoaparata...prvo moras da imas veoma strpljenja, zivaca i volju da ih radish...Obicno se kvari optika...ustvari ne kvari se ona toliko koliko su ljudi nemarljivi...Strada najvishe od prashine,sitnog peska ,i naravno padanje iz ruke....Znaci kvarovi su 80 % oko mehanike odnosno optike...Komplikovano za rastavljanje....jos komplikovanije za sklapanje....do sada recimo uspeh oko poravke optike je 50-50....Ima puno flet kablova i veoma su sitni i tanki...pa zato je i veoma rizicno da se rade....Ostali 20% kvarova su elektronske prirode...Moguci kvarovi sa kojima sam se susreo...obicno blokiran tastaer i aparat ne prima nikakvu funkciju....aparat ne startuje...prekidac za paljenje...spaljeni kontakti ili crknuta elektronika...sta...nepoznato......popravka neisplatljiva jer moras da promenis celu plockicu...
A sto se kamera tice...kod ovih novijih modela najcesti kvarovi koji se javljau su prekinuti flet kabl na LCD displeju, onda kao kod digitalnih aparata...pesak ili prashina u optici. i anravno moram da primetim da kod Samsung-a nastaju prekidi...kamera ca radi cas ne rasi...devekt nije opredeljen(dijagnoza prekinuta stampa negde na plocici) e sada daii je to losh kalitet plocice koja izgleda bukvalno kao plocica iz nekog mobilnog telefona ili je kamera fizicki ostecena..padanje ili slicno.....Drug veoma zanimljiv i interesantan defekt ili prblem se javlja kod DVi kamere Panasonic...ustvari radi se o motoru koj ima funkciju da vodi kompletnu mehaniku...zna da se oshrafe srafcici koji ga drze da stoji cvrsto...I cvrc kamera nece ni da krene ili pa krene pa napravi neku brlju....
To je ukratko sto se tice mene i mog iskustva...ciscenje glave i ostale probleme koje su svakodnevne mislim da nemora da ih navedem...
Pozdrav
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

katicbranko
___
___
Postovi: 215
Pridružen: 03 Okt 2006, 22:07
Lokacija: Sabac

Post napisao katicbranko » 04 Apr 2007, 21:34

Hvala Sale!Ne mogu da verujem da nikog vise nema ko je zainteresovan za ovu problematiku!Zamolio bih za bilo kakvu semicu nekog digitalnog f.aparata i kamere cisto da malo sebi olaksam posao.Probleme sa mehanikama foto aparata resavam cenon mi ide naj bolje stim sto sve to traje minimum tri sata.To mi je mnogo vremena.Sad imam na servisu samsunga kojem ne radi blic i ne mogu da ga resim.Sale ako imas neku ideju javi se!

Avatar
argus1
_
_
Postovi: 131
Pridružen: 23 Nov 2006, 23:24
Location: Beograd
Warranty service: HCP, Int Raster, Intracom, Telefonija, Datex, APC
Contact person: Zoran
Specialty: computers

Shema za Sony-dcr-pc4

Post napisao argus1 » 04 Apr 2007, 22:27

Evo mene da i ja nešto pošaljem :mrgreen:

argus1
Prilog
sony-dcr_pc4.pdf
(3.4 MiB) Preuzeto 1037 puta.
Zadnja izmena: argus1, dana 05 Apr 2007, 01:12, ukupno menjano 1 put.
Ako išta može da pođe naopako, onda sve pođe naopako....

Avatar
argus1
_
_
Postovi: 131
Pridružen: 23 Nov 2006, 23:24
Location: Beograd
Warranty service: HCP, Int Raster, Intracom, Telefonija, Datex, APC
Contact person: Zoran
Specialty: computers

Shema za Sony-dsc-f505

Post napisao argus1 » 04 Apr 2007, 22:37

A evo još
:lol:
argus1
Prilog
sony-dsc_f505.pdf
(1.33 MiB) Preuzeto 369 puta.
Zadnja izmena: argus1, dana 05 Apr 2007, 01:13, ukupno menjano 1 put.
Ako išta može da pođe naopako, onda sve pođe naopako....

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Post napisao milan » 04 Apr 2007, 22:53

katicbranko je napisao:Sad imam na servisu samsunga kojem ne radi blic i ne mogu da ga resim.Sale ako imas neku ideju javi se!
Napisi model pa da ti stavimo semu za tu kameru.
Imam sema koliko ti volja hoce samo reci sta ti treba od dokumentacije

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 04 Apr 2007, 23:08

ne stvarajte of-topic :!:
Otvorite novu temu za svaki model posebno

za argus1@pogledaj viewtopic.php?t=1831
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 06 Apr 2007, 00:22

Ma sheme obicno ne koristim....Jednom mi je zatrebala oko mehanike i to za ove novije modele...Samo sto je prevelika da bi je okacio.....:( Ali ako nekom zatreba model je Panasonic NV-DS65....
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

katicbranko
___
___
Postovi: 215
Pridružen: 03 Okt 2006, 22:07
Lokacija: Sabac

Re: Shema za Sony-dcr-pc4

Post napisao katicbranko » 29 Nov 2007, 17:05

argus1 je napisao:Evo mene da i ja nešto pošaljem :mrgreen:

argus1
Ne mogu da otvorim>?

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 29 Nov 2007, 17:20

Sve je u redu!Radi!
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori

Natrag na “Servisiranje Digitalnih Kamera Fotoaparata”