NIKON D100 problem

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
sumarac1
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 13 Okt 2009, 21:04
Location: Arandjelovac
Specialty: computers

NIKON D100 problem

Post napisao sumarac1 » 14 Feb 2010, 12:58

Imam nikon D100 i blic SB800. slikam preko leta aktivno ali me muci neki put sagorimi ( blic udari jako pa bude svetla slika) sliku gde nebi trebao ni da blicne a on udari blicom ko nennormalan. kad slikam sa blicom sto je na aparatu onda je sve ok. nosio sam ga u refot u bg dva puta i menjali su mi zavesicu blenda dva puta za godinu dana. ali kad ona rikne drukce mi se manifestuje nije kao sad. i ovo mi se desava bez obzira na stelovanja i podesavanja i na manuelnom i na programu mada nije tako cesto ali kad pocne da zeza nevredi nista raditi mu.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: NIKON D100 problem

Post napisao stojkePN » 14 Feb 2010, 13:42

Da li si probao da namontiras drugi blic :?: Iz nekog razloga blic ne meri lepo udaljenost i jacinu svetla pa se to desi.... moguce da su i losi kontakti na drzacu aparata za blic.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

sumarac1
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 13 Okt 2009, 21:04
Location: Arandjelovac
Specialty: computers

Re: NIKON D100 problem

Post napisao sumarac1 » 14 Feb 2010, 14:57

nisam probao drugi blic ali kad sam nosi u refot rekao sam im sve sta mrsi ali oni su promenili zavesicu samo. a kontakti spolja su cisti sijaju se a jedino unutar blica ako se zaprljaju iglice. i ja sam sumnjao na to zato sto neki put blic neprati objektiv ali ja ga skinem i namontiram o in radi, ali samo sto poneki put sagori sliku kao da je podesen na najace, pa cak i kad ga smanjim radi izvesno vreme pa opet pocne da udara jako sve dok ne proradi normalno. ako nista morace u servis opet.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: NIKON D100 problem

Post napisao stojkePN » 14 Feb 2010, 15:10

Problem je definitivno u blicu. Sad da li je u kontaktima ili u samom blicu to treba proveriti... najbolje u servis jer nisu to jeftine igracke... da nebude posle jos gore.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Digitalnih Kamera Fotoaparata”