Kamera PANASONIC MD9000 - Datum preko FireWire-a

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Shone
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 13 Avg 2009, 10:27
Location: Vranje
Warranty service: weg
Contact person: Nenad
Specialty: tv

Kamera PANASONIC MD9000 - Datum preko FireWire-a

Post napisao Shone » 10 Nov 2009, 11:13

Pozdrav kolegama . Imam kameru MD9000 , pri skidanje snimka preko Faer-vaera nemam vreme i atum . Postoili mogucnost na njoj da istovremeno pustim i datum na snimku za vreme skidanja snimka . Ja se nisam snasao u tome , postojili neka opcija na njoj ili daljinskom ? Hvala unapred .
Zadnja izmena: nikola, dana 18 Nov 2009, 09:32, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Tekst posta uslkadjen sa PRAVILNIKOM Foruma

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Datum preko FAER-VAER-a

Post napisao stojkePN » 10 Nov 2009, 17:10

Jaoj MD9000 i MD10000 cim cujem jezim se. Neznam kako su ti se pokazala ali je sa kvarovima uzasna. Ako mislis da nalepis datum koji nije odmah "nalepljen" u toku snimanja nisam probavao ali mislim da nemoze. Ipak probaj na opcijama da li ima da se ukljuci samo datum na OSD ili negde u MENU.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Shone
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 13 Avg 2009, 10:27
Location: Vranje
Warranty service: weg
Contact person: Nenad
Specialty: tv

Re: Datum preko FAER-VAER-a

Post napisao Shone » 11 Nov 2009, 08:23

Pa znas kako , ona za sad radi , kolega je kupio navodno kao novu ali ja ipak mislim da je vec otvarana i da je nova nije jer se vide tragovi koriscenja a uz to i garancija od 6 meseci pa ti vidi ???? sve je jasno . Raspitaosam se jos oko toga i rekli su mi da nemoze , e sad dali sa neke druge moze to neznam . Hvala i pozdrav .

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Datum preko FAER-VAER-a

Post napisao stojkePN » 11 Nov 2009, 08:40

U svakom slucaju za ubuduce ako hoces datuk ukljuci ga pre snimanja da se odmah nalepi kao OSD na snimak :pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Shone
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 13 Avg 2009, 10:27
Location: Vranje
Warranty service: weg
Contact person: Nenad
Specialty: tv

Re: Datum preko FAER-VAER-a

Post napisao Shone » 13 Nov 2009, 08:10

Datum stoji ukljucen ali oprt nece , jer on nije na kanalu od video snimka vec ima svoj zasebni kanal tako da nema veze sa snimkom i ima mogucnost da ka je na PLAY funkciji opet ukljucis i iskljucis datum , znaci ona ga uvek belezi . I jos nesto , akosi upoznat sa tim , u kom formatu i kako je najbolje skinuti snimak sa DV kasete da bi dobio sto bolji DVD odnosno VOB format preko kompa . Dali mozda znas nekog koce to da mi objasni ili da negde stoji na nekom forumu ? Hvala unapred .

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Datum preko FireWire-a

Post napisao stojkePN » 13 Nov 2009, 15:57

Najbolje je da ga ubacis u komp. preko Fire Wire prikljucka a komp da snima u DV AVI formatu. Oko 1h snimka zauzima 12-13Gb prostora na hard disku. Posle montaze izrendas to u zeljeni format. Najprikladniji je Mpeg pa posle ides na autorizaciju diska za DVD narezes DVD i to je to.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Tica
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 17 Okt 2009, 23:58
Location: Subotica

Re: Datum preko FireWire-a

Post napisao Tica » 19 Feb 2010, 21:43

stojkePN je napisao:Najbolje je da ga ubacis u komp. preko Fire Wire prikljucka a komp da snima u DV AVI formatu. Oko 1h snimka zauzima 12-13Gb prostora na hard disku. Posle montaze izrendas to u zeljeni format. Najprikladniji je Mpeg pa posle ides na autorizaciju diska za DVD narezes DVD i to je to.
i onda taj sirovi fajl kroz DVDATE i gotov je subtitle.( datum i vreme u sekundu tačni)

Pozz

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Digitalnih Kamera Fotoaparata”