Aiwa jax n3 AUX problem BUZZZING

problemi i kvarovi na audio i Hi-Fi kućnim aparatima

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
vaca87
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 05 Okt 2015, 19:26
Location: Nis
Warranty service: Radim ne pitam
Contact person: Milan
Lokacija: Nis , Srbija

Aiwa jax n3 AUX problem BUZZZING

Post napisao vaca87 » 13 Apr 2016, 00:11

Pozdrav svim forumasima. Imam problem sa zujanjem u aux modu kada prikljucim kabl koji sam sam pravio. Elem posto sam adaptirao stan hteo sam da o sakrijem kabl koji dolazi do muzickog stuba za aux od laptopa.Kupim ja lepo cinc (muske i zenske)konektore,zice,zalemim i unimerom proverim otpore da nema negde kratkog spoja,provodnost je ok. I postavim ispod laminata,zice a zenske konektore ugradim u lajsnu laminata(extra izgleda). Problem se javlja kada prikacim bilo koji muski konektotor,stub pocinje da zuju,bruji sve dok ne pustim muziku na laptopu ili telefonu koji preko 3,5mm bananice prikacim na konektore koji su ugradjeni u lajsni (znaci dok ide pesma na telefonu stub ne zuji,a cim se zavrsi posle 4 sekunde pocne opet).
Buzzzing se ne javlja kada se poveze izvor zvuka na stub direktno.
proverio sam unimerom 1000 puta kabl i konektore koje sam pravio i nema nikakvog prekida,spoja ili sl,nemam pojma kako da resim buzzing molim za pomoc

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5410
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Aiwa jax n3 AUX problem BUZZZING

Post napisao alexa_pg » 13 Apr 2016, 08:58

vaca87 je napisao:... problem sa zujanjem u aux modu kada prikljucim kabl koji sam sam pravio...
Kakav je to kabal? Ako nije širmovani, normalno je da zuji na velikoj dužini.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
vaca87
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 05 Okt 2015, 19:26
Location: Nis
Warranty service: Radim ne pitam
Contact person: Milan
Lokacija: Nis , Srbija

Re: Aiwa jax n3 AUX problem BUZZZING

Post napisao vaca87 » 13 Apr 2016, 12:29

Kabl su ustvari 3 silikonske zice za 2 cevene i jedna crna. Mogu li nekako da eliminisem te smetnje. Jer nemogu da razmontiram sve . A duzina je nekih 2.5m

banertd
_
_
Postovi: 132
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:05
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Aiwa jax n3 AUX problem BUZZZING

Post napisao banertd » 18 Avg 2016, 04:21

Stara tema ali niko ne odovori na jednostavan problem.Barem za ubuduce zahvate ove prirode.Smetnje prave losi uredjaji za napanjanje portabl uredjaja,punjac za telefon i laptop cak iako nisu prikljuceni u portabl uredjaj koji je prikacen na muz stub,dovoljno je da su u istoj prostoriji i prikljuceni na istu fazu kucne mreze.Ako covek jos pride zivi u stambenoj zgradi sansa da neko u tom trenutku,u toj zgradi ima ukljucen jeftini napojni uredjaj na mrezu zgrade je skoro stoprocentna.
Uzemljiti masu audio uredjaja na koji se kaci portabl uredjaj.Ugradnjom trozilnog kabla na uredjaj,ili parcetom zice od uzemljenja zidne uticnice do mase audio konektora kako kome zgodno i smatra da je bezbedno.Ima smisla samo ako je uzemljenje zgrade ispravno a audio kabal do portabl uredjaja je kopaksijalni barem sa 10 tak licni oko tubularne audio signalne,ne mora da bude neki extra skup high end sinus live kabal jer cak ni takav ne pomaze kod laptop,tablet i slicnih uredjaja da se brum otkloni.Cak sta vise i povecava nivo brujanja,Sem ako srecni vlasnik ima svoju kucu kao jedini rezident i original od preko IBM,DELL,APPLE adaptere za napanje prenosnih uredjaja.
Muzicki uredjaji po konstrukciji nemaju uzemljenu masu ali zato desktop racunari imaju uzemljeno kuciste pa ne pate od ovakvih anomalija u radu na AUX modu cak i sa jeftinim audio kablovima.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje AUDIO Tehnike”