Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

problemi i kvarovi na audio i Hi-Fi kućnim aparatima

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
ibiza230
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 19 Dec 2012, 10:14
Location: beograd

Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao ibiza230 » 19 Dec 2012, 10:48

Pozdrav svima,
imam problem sa Genius zvucnicima 5.1.
Naime, zvucnici povezani sa racunarom na 5.1 (na DVD dugmetu sa prednje strane) zvucnoj kartici rade bez ikakvog problema, ali kada ih povezem na TV ili mini liniju odnosno na 2.1 ulaz, preko cinceva sa zadnje strane kad prebacim na mod TV sa prednje strane vufera cuje se konstantno brujanje(cuje se i muzika sa TVa, ali jako slabo), kada prebacim na CD/MP3 ne cuje se brujanje(isto se cuje ton sa TVa isto veoma tiho), ali pocinje pucketanje isto tako i na GAME, da napomenem da je uredjaj sa zadnje strane povezan i dalje na TV cinc ulaz.
Kada sa zadnje strane povezem preko cinceva na 5.1 ulaz zvucnici opet rade sve normalno, kako povezani sa racunarom tako i sa DVDjem.
Znaci imaju neki neki problem sa 2.1 ulazom.
Da li ima neko neku ideju sta bi to moglo biti, sta da probam da proverim, kako ustanoviti u cemu je problem?
Zvucnici su model sa motorizovanim tockicem za pojacavanje.
Hvala svima unapred!

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao Damiru » 19 Dec 2012, 10:54

Verovatno je problem sa masom, odnosno "-" polom.
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

ibiza230
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 19 Dec 2012, 10:14
Location: beograd

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao ibiza230 » 19 Dec 2012, 11:47

evo primer ako sam bio nejasan sta se desava:
povezem mp3 plejer na 2.1 ulaz sa zadnje strane vufera na cinc TV i nista drugo, sa prednje strane prebacim mod TV-konstantno i glasno svi zvucnici bruje cuje se muzika sa plejera veoma tiho, nista ne otkacinjem, ne diram i slicno, prebacim sa prednje strane na mod MP3(na plejeru i dalje ide ista pesma) brujanje se veoma smanji, bude minimalno, ali pucketanje se javlja preglasno, i dalje se `u pozadini` veoma tiho cuje muzika sa plejera i isto tako i kada prebacim na mod GAME.
Povezem racunar (5.1 zvucna kartica) na din konektor sa zadnje strane vufera, prebacim na mod DVD sa prednje strane oni rade savrseno.
Kao da negde nesto probija sto se tice tog 2.1 ulaza, posto daje ton na svim 2.1 modovima iako je na samo jedan cinc ulaz sa zadnje vufera plejer povezan...

Avatar
зеоН_Ридер
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 04 Feb 2009, 15:29
Location: Београд
Specialty: audio

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao зеоН_Ридер » 19 Dec 2012, 14:22

Prvo roveri sve kablove i konektore kao i lemove na istim..
Zadnja izmena: зеоН_Ридер, dana 19 Dec 2012, 18:43, ukupno menjano 1 put.
Није битно колика те сила напада, већ је битна светиња коју браниш !

ibiza230
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 19 Dec 2012, 10:14
Location: beograd

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao ibiza230 » 19 Dec 2012, 15:10

kabl za povezivanje ok
svi lemovi na ploci vezano za cinceve su ok, nigde nije niti lem niti vod pukao.
e sad, na samoj ploci na kojoj se nalaze cincevi ima dva procesora PT2323 (smd) i PT2258 (ic)
i ja samo sumnjam da je nesto od njih u problemu, mada to je moje laicko misljenje, posto nisam neki elektronicar.
na netu sam nasao da je pt2323 je zaduzen za konverziju 2.1 ulaza na 5.1 izlaz, a pt2258 za kontrolu zvuka i samo mislim da je nesto od ta dva crklo, ako je to moguce i da ne pravi dobru konverziju. ali ne znam kako mogu da proverim da li je to ispravno...

Avatar
зеоН_Ридер
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 04 Feb 2009, 15:29
Location: Београд
Specialty: audio

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao зеоН_Ридер » 19 Dec 2012, 18:42

Koliko sam ih Ja poravio obično ako je neki od rih IC-a neispravan ništa ne radi. Na ulazima imaš sprežne 10uF kondezatore, proveri ih ili zameni novim.

Proveri napajanje treba da je + / -12 V za sve potrošače osim izlaznog stepena. Kao i liniju +9 i +5V.
Није битно колика те сила напада, већ је битна светиња коју браниш !

ibiza230
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 19 Dec 2012, 10:14
Location: beograd

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao ibiza230 » 20 Dec 2012, 11:35

Zeon kako mogu proveriti te kondenzatore? jer nijedan nije naduvan ili ostecen spolja.
trafo je ispravan, daje potrebnu voltazu, linija 5V i 9V isto.
ne znam samo na sta si mislio na tu liniju 12V? posto sam nasao service manual za te zvucnike a nisam nasao bilo koji izlaz da je 12V, ima iz trafoa 27, 14, 12, i linije 9 i 5 ka ulazima i volumenu... da opet napomenem da nisam strucnjak, ali nesto se iole razumem :(
stampane ploce bez ostecenja, cincevi za ulaz svi ok, kablovi svi ok, nijedan kondenzator nije naduvan, a ako kazes da kad crknu ti TDA da nista ne radi znaci posto ovi moji rade sve ok na 5.1 samo prave problem na 2.1 ulazu onda jedino preostaje da proverim te kondenzatore, ima ih 30ak ti 10uF
zvucnici nisu polovni, ja sam ih nove kupio i bio mi je komp povezan na njih na 5.1 ulaz i tv na 2.1ulaz i odjednom pocese da krce sto se 2.1 ulaza tice tj TVa.
ps.hvala na pomoci :)

Avatar
skull
_
_
Postovi: 148
Pridružen: 14 Avg 2006, 12:58
Location: Makedonija
Contact person: Gele
Lokacija: Prilep,Makedonija

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao skull » 20 Dec 2012, 12:57

ibiza230 je napisao: posto ovi moji rade sve ok na 5.1 samo prave problem na 2.1 ulazu onda jedino preostaje da proverim te kondenzatore, ..
Znaci das nemash problem u zasuluvac, ili predpojacalo (ili integralac koj preklopuje 5.1 - 2.1), ili loshi kablovi (ovo mislim na eksterne kablove).
Gele

ibiza230
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 19 Dec 2012, 10:14
Location: beograd

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao ibiza230 » 22 Dec 2012, 18:25

svi elektroliti na ploci gde su ulazi za zvucnike skintuti, testirani i ispravni su.
stavljeni su novi i isto se i dalje desava. :oklagija

aleksovs
gx
gx
Postovi: 23
Pridružen: 04 Okt 2012, 23:18
Location: pirot

Re: Genius SW 5.1 zvucnici problem pucketanje i brujanje

Post napisao aleksovs » 30 Nov 2014, 10:26

Problem je u multisektoru PT2323. Ja sam imao takav problem

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje AUDIO Tehnike”