Zotek ZT-702S

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Zotek ZT-702S

Post napisao branimir » 30 Apr 2023, 09:07

Evo jednog instrumenta koji zavređuje pažnju.Jutjub mi je generisao prilog o instrumentu na EEVblogu https://www.youtube.com/watch?v=aUU-PGUnd0E&t=229s
pa kako je sinu krajem maja rođendan a priprema u potkrovlju veliku maketu železnice gde će biti stalna potreba i za unimerom i za osciloskopom pa kako je cena 55 evra nije bilo dileme čime da ga iznenadim za rođendan.Ne sumnjam da se radi o dobrom instrumentu jer imam pozitivna iskustva sa nekoliko zotekovih proizvoda tako da dilema nije postojala.Čime sam video klip odmah sam ga naručio sa popustom od 50% što je 55 evra.
Radi se o 10 megaahercnom osciloskopu u boji što je sasvim dovoljno svakom manje zahtevnom korisniku, ima USB port za punjenje liion baterije i za prenos podataka jer ima opciju snimanja i čuvanja željenog ekrana.
zt702s-1.jpg
unimer.jpg
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao alexa_pg » 30 Apr 2023, 14:05

Za svaku pohvalu. Posebno što ide kao poklon.
Koliko će da te koštaju lokalne dažbine (PDV, carina)?

Mene niko ne čašćava pa razmišljam sam sebe da častim.
Planirao sam da penzionišem svoj stari Hameg i ako odlično radi pa da uzmen nešto ovako.
Dosadilo mi više brojanje kockica i kojekava množenja. Ovako na 7" displeju, sve piše.
Razmišljam se između ove dvije verzije. U suštini su jednaki osim što je jedan na dodir a drugi ima dugmad.
Više mi se sviđa ovaj sa dugmadima. Razmisliću još malo. Ne žurim nigdje.

1013D.JPG

1014D.JPG
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao branimir » 30 Apr 2023, 16:52

Sve zavisi koliko kinezi napisu, u krajnjem slučaju do 30 evra.Da se malo zadržim kod Zoteka i što je karakteristika za sve njih da imaju 10 megaomski ulaz tako da se perfektno uklapaju sa VN sondama, što za Fluke nije karakteristika.Prvi od dva osciloskopa koji ti je u igri je više namenjen za atosrvisere zbog svoje mobilnosti dok jerugi tipičan za radni sto.Cenovno su isti, ja perferiram drugu varijantu.Ja se ipak držim starih dobrih osciloskopa (najstariji 65to godište) koji će još dugo raditi, ali sem ipak pre nekoliko godina kupio i digitalca prevashodno zbog snimanja podataka koji je na sinovom radnom stolu.Ranije se dosta radilo sa napajanjima pa su se pravili moduli sa mernim tačkama za često korišćena PWM kola radi utvrđivanja ispravnosti na osnovu snimljenih podataka ispravne komponente.
Prema tome, Aleksa pazari ovaj drugi jer Kinezi dobro prave ove uređaje, prave ih tako jednostavno da to skoro savršeno radi.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao nike » 30 Apr 2023, 17:27

Iman ovaj šta je Aleksa postao i smatram da je best-buy za te pare!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao buzdumra » 30 Apr 2023, 18:36

1014d
ne budite sigurni da savrseno radi ja ga imam godinu dana i zahebo me dosta puta ,. pa ga gotovo i ne koristim ,. pogotovo sto ne radi dobro u kombinaciji sa duplim komponent testerom ,.toliko sranje nevidjeno ! (dok obican analogac radi savrseno )

desava se da isara bezveze neku liniju crtu ,. tako da nemas pojma sta je ! cisto kao slaba grafika kad zabaguje pa ti ostane nesto preko slike !

druga stvar sa fabrickim softverom pri manjem naponu nesto brlja ,. pa ima da se nadje drugi softver koji radi malo bolje!

i zavisi za koje trziste ga kupujete , ima sa kineskim i sa engleskim ! (ne moz menjat jezik, sem flesovanja)

_/ dok "flesujes" ima dve ili tri vrste displeja koje ugradjuju u isti model, imas sansu da ostane mrak,. ili da bude slika pomerena u stranu!


ali odusevljen sam sa njihovom podrskom , pomoce ti maksimalno koliko moze , poslace ti sve vrste softvera ,. i sta god treba za pokusaj resavanja problema !
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao Liskun Elektronik » 30 Apr 2023, 18:42

Nike koji imas prvi ili drugi sto je Alexa postavio, i ja vec par meseci kibicujem jedan od ta dva, jer stari dobri rus mi je otkazao a vala i vreme je da se malo ponovim :mrgreen: , dosta sam recenzija gledao i mislim da je 1014D prevagnuo i dosta je korektan za te novce. A mozda se odlucim i za ovog Hanteka..
Prilog
Screenshot_2023-04-30-18-41-29-730_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao branimir » 01 Jun 2023, 12:24

Danas je stigao instrument i tom prilikom sam poštaru platio 2100 dinara što uz onih 6.600 iznosi 8700 dinara ili 74 evra.Sada je na jutjubu već dosta recenzija pa ko je zainteresovan može ih pogledati-Ko nema osciloskop, a nema potrebe za čestim merenjima osciloskopom, za male pare dobija dobar instrument 2 u jedan.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao alexa_pg » 02 Jun 2023, 16:14

Neka je srećna trgovina, da sina u zdravlju služi.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Zotek ZT-702S

Post napisao branimir » 02 Jun 2023, 16:42

Hvala, služiće i koristiće se i te kako jer je namenski kupljen.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Odgovori

Natrag na “Alati”