ISO TECH IDM71-sema-RESENO

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

ISO TECH IDM71-sema-RESENO

Post napisao baracuda » 13 Feb 2022, 12:59

Ima li neko semu za ovaj unimer?Citajuci malo po netu nisam uspeo da nadjem nista.Unimer meri sve sem kapacitivnosti i frekvencije.Na opsegu za C i F prikazuje diodu..Otvorio sam nista ne deluje da je gorelo,ali detaljnije se trenutno nisam upustao.Inace kupljen na pijaci za malo pare,i samo zbog slicnosti sa Fluke verzijom kupio.Ako ima neko semu ovog unimera bio bih zahvalan da postavi ili posalje u inbox.Inace izgleda ovako....
Zadnja izmena: baracuda, dana 14 Feb 2022, 22:06, ukupno menjano 1 put.

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: ISO TECH IDM71-sema

Post napisao baracuda » 14 Feb 2022, 22:05

Da zatvorim temu....sema nije bila potrebna...Ukratko po otvaranju unimera,sama ploca nigde nije bila nagorela,rasklopljen je skroz i detaljno korak po korak pretresen ceo.Pocevsi od kontrolera,periferije (na ploci se nalaze 4 tranzistora,plocica sa santom,smd komponente kao i smd tranzistori i kao krupniji elementi merni otpori.Nista nije bilo merenjem sumnjivo sem prekida na plocici koju je neko pre mene mehanicki izazvao,koja je sanirana i preventivno od stajanja na smd komponentama je na par mesta vidno bio tamniji kalaj kao rezultat patiniranja plocice.Nakon saniranja gore navedenog i pregazene plocice na sumnjivim mestima oba merna podrucja su proradila.Kao cak i terenski uredjaj,moze da zadovolji osnovne potrebe jer nije mnogo veliki iako deluje robusno (ima zastitu od pada sa 1m visine),a da nije kao ovi kinezi sto se prodaju govori i nalepnica od neke metroloske laboratorije koja je bila zalepljena po verifikaciji uredjaja ispod gumene obloge.Ukratko sada kada radi,nacice svrhu jer uredjaj po meni nije Fluke,ali daleko od toga da je los.Tema zatvorena.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Alati”