SMD sečice

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Re: SMD sečice

Post napisao dzafer » 23 Dec 2015, 13:26

:tooo: Stolle i ti si ih sabro ,a koju fuinkciju ima ova rupica :) na ovim sjecicama
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: SMD sečice

Post napisao Stolle » 23 Dec 2015, 13:59

To je od kirnera. :lala: Razlabavile su se bile malo, pa sam malo pritegao čekićem. Sekao sam njima sve i svašta, čak i polučeličnu žicu. :mrgreen:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: SMD sečice

Post napisao fanzo » 26 Dec 2015, 01:04

Te sečice su pravljene od pravog materijala .. nekada nije bilo napisano do koliko sme da se seče sa njima .. nego samo preporučene mere .. a kada ih koristiš, vremenom vidiš da mogu da seku sve i svašta. Ja sam sekao eksere letvaše sa njima tako što sam čekićem udarao po dršci, a posle toga seckao vrhom pinove elektrolita nakon ugradnje... i odfikari ih kao laserom.. :lala:
Seckao sam i čeličnu žicu .. žicu za ograde .. i jednom prilikom mi ih ukradu .. pre 20 godina .. i dan danas žalim za njima :lala:
Nakon toga sam kupio Gedore sečice iste veličine (Lifetime waranty) .. cena bila kao 7-8 nečijih nekadašnjih prosečnih YU plata .. evo rade i dan danas .. dobile su malo lufta na osovini, ali i dalje oni najtanju žicu preseku bez žvakanja .. e to je alat .. a ne ovaj današnji bofl... i prevaraa..


Danas kada to uradiš sa nekim extra giga-mega skupim sečicama, ..posle toga možeš da ih baciš..

One dugačke Unior špic ravne (druga sleva)... im je totalni promašaj .. puno se savijaju na vrhu.. ne mogu da stisnu i iskrive feder žicu :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: SMD sečice

Post napisao Stolle » 26 Dec 2015, 11:06

Jeste, one su najmanje i korišćene.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
vetrenjaca
gx
gx
Postovi: 120
Pridružen: 14 Avg 2009, 13:13
Location: Loznica
Contact person: Zdravko
Specialty: tv

Re: SMD sečice

Post napisao vetrenjaca » 02 Jan 2016, 15:01

Resize of IMG_0498.JPG
uniorove sam dvoje secice zajebo na kabal ukljucen ,evo i jednog knipexa sam skratio

Avatar
kibsa
_
_
Postovi: 194
Pridružen: 16 Nov 2006, 01:11
Lokacija: BiH

Re: SMD sečice

Post napisao kibsa » 05 Feb 2016, 23:11

Sa sječica smo prešli na naočale. Da se i ja nadovežem. Baš danas sam bio kod oftamologa, pošto sam dobro isparao stakla, pa rekoh da i dioptriju provjerim, prije zamjene, pošto mi je nedovoljna +2,5. I eto dogurah do +3,25 na desno i 3,00 na lijevo oko.

Odgovori

Natrag na “Alati”