LG 32LF561v ZATAMNJENA SLIKA

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
nikolaj
_
_

LG 32LF561v ZATAMNJENA SLIKA

Post napisao nikolaj » 30 Jul 2018, 00:18

Pozdrav za stručnjake za televizore i sličnu tehniku :-) , dakle pitanje za problem na TV-u iz naslova.
Pre par meseci počela je slika da se na pojedinim mestima zatamnjuje, u prvi mah to je bilo jedva vidljivo, sada se vidi gotovo na svakoj pozadini iz kadra.
Ima li popravke za taj problem, msm šta može biti uzrok tog zatamnjenja, najviše je izraženo u sredini odozgo na dole i u levom uglu TV-a, inače TV radi sasvim normalno nema nikakvih drugih anomalija.
Može li uzrok biti prašina koja se nagomilala unutar panela ili šta već i može li se to očistiti, ako je to problem?

Unapred Hvala na odgovorima, svaki savet bi mi bio dobrodošao 8)

KASA1
gxu
gxu
Specialty: tv-multimedia

Re: LG 32LF561v ZATAMNJENA SLIKA

Post napisao KASA1 » 30 Jul 2018, 10:11

Problem je vrlo vjerojatno do pozadinskog svjetla, odnosno neispravnosti LED dioda koje se nalaze unutar panela,... isti se rješava u servisnoj radionici. Ukoliko želiš preporuku nekog od experata sa ovog foruma, napiši svoju lokaciju.

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 30 Dec 2018, 10:05

Dobar dan, 1. izvinjavam se što nisam ranije odgovorio, imao sam previše obaveza.
Sad se pojavio novi problem sa dotičnim TV-om, potpuno je prestao sa radom pre 2 nedelje, dakle, slika se pogoršavala, pozadinsko osvetljenje je bilo sve lošije i na kraju je prestao sa radom.
Ako sam dobro razumeo iz prethodnoga posta sada bi trebalo zameniti kompletno pozadinsko osvetljenje, i utvrditi zašto je potpuno prestao sa radom.
Kada probam da ga uključim na daljinski upravljač, zablinka mu lampica 2x i potpuno se isključi, ne daje sliku logoa, kada ponovo probam da ga uključim samo stoji uključena standby lampica.
Dakle konkretno pitanje je: da li je prestao sa radom samo zbog pozadinskog osvetljenja ili je još nešto u kvaru i da li se isplati uopšte popravljati ga?

Hvala na odgovoru

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 30 Dec 2018, 17:07

@nikolaj, trebao si jos i pre da odneses TV na popravku, odmah je trebalo zameniti kompletno pozadinsko osvetljenje, tj diode. Mislim da si sad omasio input tj. source, tako da si ga pomerio sa izvora slike i tona..najverovatnije kad ukljucis (stby led dioda ce zablinkati a onda prestane da sija-tada je ukljucen) pogledaj u sredinu panela ili osvetli malo nekom lampom i videces da se ona kocka sa LG natpisom vrti u pozadini..samo sto je sad pozadinsko osvetljenje skroz crklo.
Sve sto treba da uradis je da odneses TV dobrom majstoru koga imas tamo odakle si, isplati se taj TV raditi jer je ipak daleko kvalitetniji nego ovo sad sto imas da kupis na trzistu a za 100e, tvoj je ipak i kostao 3x skuplje svojevremeno...ako to dobar majstor odradi, radice ti duze nego u garantnom roku i bices zadovoljan.
Vidi samo ko je od experata sa foruma blizu tebe i nosi mu..bice sve ok. Taj ce majstor znati sta sve treba da se odradi sa TV i odradice kako treba.
pozz,
cuby
PROSONIC is the best!

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 02 Jan 2019, 09:18

U redu, hvala puno na odgovoru, imam ovde (u Ubu) majstora, pa ću se konsultovati sa njim oko svega, još jednom hvala puno i srećna nova godina :)

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 24 Jul 2019, 21:22

Dobro veče, problem sa ovim TV-om još uvek nisam rešio, kupio sam drugi, međutim rešio sam da ga popravim, ali samostalno uz vašu pomoć, ako želite i imate volje da mi pomognete naravno.
TV sam otvorio, i došao sam do dioda, instrumentom za merenje sam proverio da li zatvaraju strujno kolo, i izgleda da sve provode, samo dadodam da je oznaka ploče napajanja EAX66171501 (2.0).
Međutim, kada sam merio napon, koji ide prema diodama, gde piše LED + i LED- ima samo 14V (s tim kada ga iz stby uključim, prvo bude oko 30V i onda padne na 14V), kada izvadim konektor napajanja dioda dobijam oko 150V.
Još jedna stvar koja mi je čudna, kada stavim na masu i merim napone na oba ta kraja sa ubačenim kontektorom dobijam gotovo identične napone 150V (+/- 5V).
U servisnom uputsvu koje sam našao sam proverio i napone 13.2V, i proverio sam Drive ON 3.3V i to je u redu, ove napone sam merio i na Main board i isti su.
Možda je naponska ploča neispravna, inače sam poručio sve 3 trake da zamenim, to je najmanji problem.
To je ono što sam mogao ja sa svojim amaterskim instrumentom izmeriti i ustanoviti, sada vi ako imate nešto da predložite, voleo bih da probam sve opcije.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 24 Jul 2019, 22:16

Nema sta vise da mjeris. Posto si narucio sve tri trake, kad stignu, zamijeni ih i rijesio si problem.
Alexa

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 24 Jul 2019, 22:20

Kao krajnji korisnik aparata dobio si sve upute i prijedloge koje si na ovom podforumu mogao i trebao dobiti,... i više od toga.

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 24 Jul 2019, 22:47

U redu, hvala momci, posumnjao sam da nije možda Power board fail, pa sam zato merio sve napone, inače ću sačekati da ovo stigne i javljam šta je i kako je.
Još samo jedno pitanje, kakve su trake iz Kine, pošto sam poručio sa Aliexpressa, našao sam ih baš povoljno sa sve onim sočivima, iste takve sam ovde našao za 30€, a tamo za upola cene.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 24 Jul 2019, 22:56

Pa, kakve su, sigurno nisu kao originalne. U ASWO na primer, originalne koštaju od 45€ do 50€. A izgleda ih i sve ređe ima.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 24 Jul 2019, 22:59

nikolaj je napisao:
24 Jul 2019, 22:47
...kakve su trake iz Kine, pošto sam poručio sa Aliexpressa...
Ako hoces, postavi link da ih vidimo pa da kazemo jesu li original ili ne.
Alexa

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 24 Jul 2019, 23:16

Ma ne verujem da su original, ali takve ovde kod nas ne možeš naći ispod 30 evra, mada ni te moje u TV-u ne izgledaju bolje, niti deluju kvalitetnije, evo link od koga sam uzeo:

Kod: Označi sve

https://www.aliexpress.com/item/33033653074.html?spm=a2g0o.cart.0.0.21d93c00YvG4c9
Da traju i godinu dana, za te pare se isplati

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 24 Jul 2019, 23:25

nikolaj je napisao:
24 Jul 2019, 23:16
...Da traju i godinu dana...
Original nisu a toliko će i trajati.
Alexa

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 24 Jul 2019, 23:45

Da li bi originalne mogle potrajati duže od 2-3 godine, pošto su one u TV-u počele da lape bukvalno par dana po isteku garancije.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 25 Jul 2019, 00:11

Tesko je reci koliko ce sta trajati. Zavisi od kvaliteta djelova, podesenosti aparata, koliko sati dnevno radi... Od puno faktora.
Kad pricamo o pozadinskom, ne traje isto kod aparata koji koristis u kuci pet do sest sati dnevno ili u nekoj kladionici gdje se ne gasi dan i noc.
Zivotni vijek dioda mozes produziti tako sto ces kod podesavanja slike izabrati "Standard" a pozadinsko osvetljenje smanji na 75
Alexa

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 25 Jul 2019, 00:30

U redu druže, hvala na informacijama, inače kod mene TV radi gotovo ceo dan, minimum 12h, videćemo kakve će biti ove jeftine kinezare, ali bio bih zadovoljan da rade i godinu dana :-)

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 08 Avg 2019, 21:30

Dobro veče momci, samo da javim da sam zamenio sve tri trake i da sad sve radi, međutim primetio sam još jedan problem koji nije strašan ali je vidljiv.
Primetio sam na beloj pozadini neobične blago zatamnjene krugove na mestima gde su te diode pozadinskog osvetljenja, ima li nekog rešenja zašto se to događa.
Dakle vidi se na belim i uopšte svetlijim scenama, kada npr gledam utakmicu ili film to se ne vidi.

I još jedna stvar vezana za one trake koje sam kupio, imaju aluminijumsko podnožje, tamo gde se lepe za zadnji deo, kod njegovih original je podnožje kao obični beo pcb štampa.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 08 Avg 2019, 23:15

Da su originalne trake LG ne bi bilo tih krugova. Ovako, sa zamjenskim, ta pojava skoro da mora da bude. Probaj da ne obracas paznju na to.
Originalne trake radjene su na pertinaksu a ove zamjenske na aluminijumu. Kinezi se hvale kako su njihove trake bolje jer se LED u toku rada bolje hlade i navodno duze ce da traju.
Svaki ciganin hvali svoga konja.

U principu, znamo o cemu se radi. Ako hoces, postavi jednu sliku na kojoj se najbolje vide ti krugovi čisto da vidimo koliko to probija.
Alexa

nikolaj
_
_

Post napisao nikolaj » 17 Avg 2019, 17:29

Hvala na odgovoru, pretpostavio sam da je zbog onih sočiva, moguće da ne difuzuju svetlost ravnomerno. U principu mi ne smeta, smanjio sam pozadinsko osvetljenje na 50, pa se manje primećuje.
Pričao sam kolegi da sam sebi zamenio te trake pa me zamolio da i njemu zamenim, ali je njegov LG stariji model iz 2010, postaviću temu da vidite o čemu se radi.

Hvala puno na pomoći.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”