Kupovina laptop racunara do 500e?

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
spiki
_
_

Re: Kupovina laptop racunara do 500e?

Post napisao spiki » 14 Dec 2013, 13:20

nike je napisao:No Matter What Garancija se uz doplatu može produžiti i na 4 godine.
Pricamo o garanciji koju u Srbiji daju prodavci Toshibinih laptopova.
Svaka vrsta garancije se i kod nas moze doplatiti, ali pitanje je sta dobijas kad odes u prodavnicu laptopova i kupis laptop koji ti se svidja.
I ovde moze da se doplati no matter what.

Na kraju, cak i da ne moze da se doplati, cak i da vazi samo godinu dana, samo je Toshiba daje, a to verujem kosta taman toliko koliko je Toshiba skuplja od ostalih. A vredi mnogo mnogo mnogo vise.
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.

spiki
_
_

Post napisao spiki » 14 Dec 2013, 13:22

Ribery je napisao:Sad citam onu temu sa SSD hard diskovima, da li bi pogresio ako bi uzeo sa obicnim hardom laptop ili da jurim neki sa SSD-om?
Ne bi pogresio, SSD nije jos uvek ni toliko siguran ni toliko jeftin da ti bude jedini izbor za racunar.
Uzmes obican/najobicniji HDD od 500GB ili 1TB sto je i vise nego sto ti je stvarno potrebno (osim ako nisi neki frik koji gomila sadrzaj na racunaru bez ideje da nesto izbrise ili [ne daj Boze] nareze na diskove).
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao Damiru » 14 Dec 2013, 17:32

Za 500 evra uzmeš laptop sa HDD-om (najveći kapacitet koji ti ponude), pa kad za nekoliko meseci skupiš još malo novca, dokupiš SSD i ubaciš ga u laptop. Sa "starog" HDD-a napraviš takozvani Image File (Acronis True Image, Norton Ghost) i to "raspakuješ" na SDD. Računar će se preporoditi, a izaći će te dodatnih 100-ak evra.
Tako bih ja uradio...
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 14 Dec 2013, 20:33

Ma ako ce raditi super i sa obicnim HDD-om onda super, neka tako i ostane :)
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Dec 2013, 20:48

kada je prazan radiće super, čim se ubaci par desetina programčića onda počinje lagano da štuca lolzi :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 14 Dec 2013, 20:59

Fanzo je ubica sa njegovim komentarima :pivopije: , valjda necu kupiti bas takav krs zato i gledam i biram toliko :D
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 15 Dec 2013, 01:35

Procitao sam dosta postova i ne slazem se sa 80 pa da ne kazem i 90% od njih.
Po meni imas nekoliko opcija odnosno izbor...
Prva i najbitnija stvar...Za koju namenu kupujes laptop..
To je najbitnije pitanje...Najgluplji odgovori si dati samo ako ti je ponudjen proizvodjac laptopa.
Zasto ovo kazem? Zato sto najbitnija stvar nije navedena...Zasta ce ti sluziti laptop...Ako ti je potreban zbog skladistenje slika, cat pat razonoda, koriscenje na godisnjem odmoru onda definitivno ti predlazem Acer Aspire ONE seriju i to sa 11" ekranom...Mali, lak, baterija traje preko 6 casova, hardver predobar...
Ako hoces da igras igre onda definitivno u kombinaciju dolaze dva ili tri laptopa, 17 incnih displeja, IPS ekran u kombinaciju, i7 procesor i tako dalje...Znaci pricamo o ASUS ROG seriji ili Alienware...
Ali, ti si rekao cenovni rang, znaci sve ovo pada u vodu...
Idemo znaci na budzet varijantu...
Ali recicu ti opet...Najbitnija je primena...Zasto ces da ga koristis...
Postoje laptopi sa i3 koji su vise od dovoljnih, a imas i sa jeftinijim procesorima, vise RAM-a, vecim HDD-ima itd...

Vratimo se na konkretne modele...
Po meni trenutno do 500 europejskih +/- 50 eura ako uspes da nadjes nesto u najslabijoj konfiguraciji:
1. Dell Latitude serija bez dileme...
2. Asus
3. Lenovo ThinkPad
3. HP Elitebook
4. Acer

Ako ne uspes da se uklopis u ovom rangu i toj seriji onda idi na malo jeftiniju varijantu, ali znaj da onda dobijas veoma razlicitiji kvalitet rangiran ovako:
1. Asus
2. Dell Vostro
3. HP Probook
4. Lenovo Ideapad
5. Acer Aspire

A ako hoces da kupis laptop i da ga koristis za surfanje i forume onda ti je najbolja varijanta najjeftiniji i onaj ko daje najvise garanciju...
U principu imas neke HP za po 200 jura i picis...
Imas i Dell Inspiron varijante za po 350 evra sa i3 procesore, ali koje generacije...Vec su 3-ce generacije odavno u laptopima, ali???

Zasto sam ti sve ovo nabrojio i napricao...Imam relativno dosta iskustva sa laptopima.
Do sada sam najbolje iskustvo imao sa DELL i to sa Latitude serijom.
Najgore iskustvo mi je bilo HP...I na kraju sam opet kupio HP o to ne jedan, vec tri komada, i svi tri su bili sa nekom falinkom...
Kupio sam best buy for the money, 350 eura, na promociji, kuciste od aluminiuma, predivna tastatura, look boli glava...750 GB HDD (5400 rpm, 8Mb kesh) 6GB RAM, procesor Intel P2020, DVD RW, HD Web CAM, USB 3.0x2 USB2.0x2, VGA output, HDMI, G-bit LAN, WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, SD/MMC card reader, 6 kelijna baterija.
Osim nabrojanog ostatak mu je zivo djubre...Ekran 15,6" i slika su ocajni. Slika je kao da je ispala iz mrtvacnice. Osim aluminskog poklopca i frejma oko tastature, ostatak plastike je kao da si kupio igracku u kineskoj prodavnici. DVD rezac kada radi, mislis da ce u svakom trenutku da se raspadne...Ali u tom cenovnom rangu, ovo je bila najbolja ponuda.... Svi modeli ProBook-a HP su istog kvaliteta, a razlicnog hardvera....HP je silom prilike morao da bude moj drug, inace ga ne bi izabrao u nijednom slucaju...
Ako uporedim Lenovo modele, osim kvalitetnije plastike i slabijeg hardvera nista drugo nisu ponudili.
Nazalost ASUS-a su imali samo jednog i to u roze izvedbi, pa zato nisam njega kaparisao...

Za 150 eura + od ove ponude mozes da kupis:
Dell Latitude E5420 sto je za ovog ProBook-a od HP-a, ustav i zakon.
Prvo biznis klasa po kojoj se odmah poznaje kvalitetna plastika koja se ne presijava kao da je uskrsno jaje premazeno sa zejtinom.
Aluminiumski poklopac, ali i ne frejm oko tastature.
Ekran od 14", manji i ostriji, slika jedno 190% bolja i daleko neuporedljiva sa ovim kod HP-a. Oba ekrana su mat.
HDD sa 7200rpm i 16Mb kes. i3 procesor i sve drugo isto da se ne ponavljam. I + tastatura sa backlightom, koja je nezamenljiva nocu!
Ovo je cela klasa bolji laptop i u svakom pogledu superiorniji od HP-a.
150 eura nije mala suma, ali mislim da ulazi u tvoj budzet.

Acer Extensa....Slicna konfiguracija, nimalo aluminiuma, ali plastika je 100% kvalitetnija od one kod prethodno opisanog Dell-a.
Laptop izradjen za americko trziste. Ovi izradjeni za eu ili azisko, su sa kvalitetom na srednje nisko nivo...Ali opet sa dobrim izborom, moze da se nabavi dobar laptop Aspire serije.

Toshibu ne preporucujem nikom kod nas zbog lose servisne podrske...Neznam kako je situacija po republikama bivse SFRJ, ali ovde kod nas nema servisa...Tako da batalite se Toshibe...

Sony, da, ali Sony kosta...Isto i Apple...

Lenovo da,Thinkpad, ali isto vazi kao i za visoke klase Dell serije Letitude ili XPS ili HP Elitebook.
To je previse za budzet, osim ako ne odstupis za nekih 50~100-tinak evra...

Pogledaj malo i Asus...
Asus-ovi laptopi po statistici su naj nekvarljiviji laptopi...Ali su im baterije zato ocajne...Sve drugo je predivno uradjeno...

Pogledaj konkretne modele, stavi nekoliko komada na listu pa ce da odlucimo sta i kako...

p.s. Nadam se da te nisam smorio kilometarskim postom :) :pivopije:

p.s.1 malo da vezbam pisanje i citanje drugog maternjeg jezika...Ispozaboravio sam padeze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 15 Dec 2013, 10:44

Hvala Sale Sk :pivopije:

Laptop bi koristio za prezentacije i posao profesora na fakultetu (posto mi se nudi i ta opcija jer sam jedan od najboljih studenata) za word, excel i power point a kuci za HD filmove. Jako mi je bitan procesor i da on bude sa 4 fizicka jezgra, 8GB Ram-a a ostalo mi nije toliko bitno. U tom cenovnom rangu od nekih 60000 din gledam samo AMD.

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Kontakt:

Post napisao Damiru » 15 Dec 2013, 11:06

SaleSk je napisao:Pogledaj malo i Asus...
Asus-ovi laptopi po statistici su naj nekvarljiviji laptopi...Ali su im baterije zato ocajne...Sve drugo je predivno uradjeno...
Sad ja pakosno zamišljam kako se Fanzu diže kosa na glavi. :lala:
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 15 Dec 2013, 11:40

Ribery je napisao:Hvala Sale Sk :pivopije:

Laptop bi koristio za prezentacije i posao profesora na fakultetu (posto mi se nudi i ta opcija jer sam jedan od najboljih studenata) za word, excel i power point a kuci za HD filmove. Jako mi je bitan procesor i da on bude sa 4 fizicka jezgra, 8GB Ram-a a ostalo mi nije toliko bitno. U tom cenovnom rangu od nekih 60000 din gledam samo AMD.
Za to sto si naveo, 4 jezgra su ti najnebitniji faktor, kako i 8GB RAM memorije...
Sasim dovoljan ti je bilo koj procesor novije generacije Ivy Bridge ili Sandy Bridge bilo koj koj ima Intelovu HD grafiku....
Recimo B970 2,3 GHz Sandy Bridge 35w, 2MB cash 85 stepeni, B980 2,4GHZ ostalo isto, P2020M 2,4GHz, Ivy Bridge ostalo isto, kao predlog varijanta, sa svim potrebnim instrukcijama i podrskama. Ne zagrevaju sto je dobra stvar, mala potrosnja sto bi u prevodu znacilo duzi vek trajanja baterije.
http://www.cpu-world.com/benchmarks/Int ... ingle.html
Cisto da vidis upordebu.
Cak sto vise za ono sto si potrazio i intel 1000M Dual core varijanta bi bila sasvim dovoljna..Ali preporucujem ono drugo koje sam nabroio.

Znaci za odprilike 300 do 350 eura imas da biras koju hoces varijantu od ovih nabrojenih. Odaberi samo kvalitetniju izradu.
Umesto bacanje para za ekstra RAM i 4 jadrenih procesora, lepo das 120 evra za SSD Sasmusng 840 Pro varijantu od 128 GB i dobices azdaju...
HDD u ovom slucaju moze da se koristi kao eksterna varijanta. Zasto? Zato sto sa SSD-om dobijas odprilike 300% brzu masinu, puta 2 puta duze trajanje baterije. Ni sa jednim procesorom i koliko hoces ram memorije neces da osetis toliko veliku promenu na laptopu kao sa SSD-om...

Ovo je cisto moja drugarska preporuka...
Sve ostalo je tvoja licna zelja ;)
:pivopije:
Sta i da odlucis u zdravlje da ga koristis...

p.s. Ne zaboravi da tu ima veze i koj je HDD ugradjen u laptop...U ove budzet varijante nema HDD-a koji su na 7200rpm i 16MB cash memorije ;)

AMD mozes trenutno da zaobidjes, osim ako ne planiras da koristis PC kao HTPC u kucnim uslovima...
Pozdrav.
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 15 Dec 2013, 13:14

Razmislicu o svim opcijama mada mi je nekako jednostavnija opcija da uzmem obican HDD a racunar mora biti za 500e to sam ti Sale vec objasnio u PP :pivopije:
Zadnja izmena: Ribery, dana 16 Dec 2013, 15:16, ukupno menjano 1 put.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 16 Dec 2013, 14:49

Moze pomoci u odluci:

Kod: Označi sve

http://mobile.benchmark.rs/notebookovi/novogodisnji_vodic_za_kupovinu_laptopova_q4_2013

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”