Kupovina Klime preporuka Daikin Fujitsu Toshiba

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
ZdravkoF
_
_

Kupovina Klime preporuka Daikin Fujitsu Toshiba

Post napisao ZdravkoF » 25 Nov 2012, 21:42

Daikin inverter klima Btu 14000 FTXS42J/G
Fujitsu inverter klima Btu 14000 AWYZ-14LB Nocria
Toshiba inverter klima Btu 13000 RAS-13SAVR-E

Pozdrav svima na forumu . Forum je odlican , novi clan sam i naravno citao sam mnogo toga bas na ovom delu gde su klima uredjaji i zbog toga i postavljam temu odnosno molbu za pomoc oko odabira klime .Znam mnoge clanove koji su pristutni i na drugim forumima ( ne licno vec iz njihovog pisanja ).
Ima mnogo dobrih servisera koji pomazu svojim pisanjem i savetima te se nadam da nisam promasio mesto i deo gde moze da se postavi ovakvo pitanje.
Dilema je oko gore navedenih Inverter klima uredjaja. Ako neko od servisera zeli da pomogne oko odabira unapred hvala.
Klima bi sluzila za grejanje ( dogrevanje ) u prelaznom periodu povrsinu od 50 m2. solidno izolovanog objekta gde je kao glavno grejanje El. kotao Vaillant ( 9 Kw. ) u kombinaciji sa Fan coilima , dnevna soba,trpezarija sa kuhinjom gde nema vrata i spavaca soba ,taj posao zavrsavaju u najhladnijim danima tri Fan coila , plus panelni radijator koji se nalazi u kupatilu .. predimenzionoran zbog niskotemperaturnog grejanja odnosno nize temp. polazne vode.
Klima bi grejala Dnevnu sobu,trpezariju i kuhinju navedene povrsine ... 50 m2.
Cena navedenih klima je priblizno ista .. oko 1000 eur. meni je bitan samo kvalitet kod navedenih invertera jer Cop je mislim najvisi kod Fujitsu Nocrie ali citajuci i gledajuci neke snimke i poredjenja na Youtube Fujitsu bas i nehvale zbog navodno losih Kineskih komponenti ??? .. zato sam i ovde da ako moze dobijem savet licno od vas servisera koji imate iskustvo sa Klima uredjajima,odrzavanjem i kvarovima.
Bolje mesto od ovog nepostoji ... jos jednom hvala na svakoj napisanoj reci.
Pozdrav iz Novog Sada ...

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Re: Kupovina Klime preporuka Daikin Fujitsu Toshiba

Post napisao goranfri » 25 Nov 2012, 23:25

Ja mislim da je Daikin prava stvar.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 26 Nov 2012, 00:16

To sa kritikama Fujitsua na forumima je čista subjektivna priča. Objektivno bi bilo statistika koja to potkrepljuje. Ja kao netko tko je bezbroj Fujitsua ugradio i održavao, mogu reći da se kvarovi broje u promilima a jeftine kineske komponente kao kod Fujitsua ima i Daikin koji se proizvodi u Evropi.

A ta NOKRIA je nešto najbolje što na tržištu klima postoji. Ovdje u HR je garancija 7 god.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

ZdravkoF
_
_

Post napisao ZdravkoF » 26 Nov 2012, 18:23

Hvala na brzom odgovoru Nike i goranfri.
I meni je Fujitsu Nocria dugo zelja da je kupim .. ali nisam verovao kako onaj Englez na YouTubu kritikuje Fujitsu i navodno jeftin Kineski materijal od kojeg Fujitsu sklapa svoje klime .
Losa reklama za Fujitsu ali moze to biti i marketing protiv Fujitsua .. strasno je videti kako rastavlja deo po deo spoljnu jedinicu i onako je baca dole po nekoj njegovoj radionici u smislu kao to je Kinesko smece ... medjutim meni je bas to sve naocigled dobro snimljeno kao protiv reklama za Fujitsu. Kada rastavlja vidi se da su je pre rastavljanja da kazem bukvalno napucali sa nekom travom po izmenjivacu ... kao da je to kosacica za travu a ne klima uredjaj kako bi sve izgledalo nekako jos tuznije po Fujitsu . Grozan snimak ali me nisu odvratili od zelje da Fujitsu ostane i dalje zelja kupovine.
Dilema ima. Daikin je sigurno kvalitetan uredjaj ali ima nesto malo slabiji COP .. mozda i nebitno , meni je samo bitan kvalitet a kako Nike napisa da u Hrvatskoj daju na Nocriu 7 god. garancije .. to nemoze da bude nikako los uredjaj a verujem mu jer je ovlasceni serviser za Fujitsu i dobro poznaje posao kojim se bavi.Ovo je moj zakljucak prateci razne Forume gde je on clan ... svuda je priznat kao vrstan poznavalac posla kojim se bavi. Naravno nije samo on da se drugi serviseri nebi nasli uvredjeni ... ima vas poprilicno koji pomazete svakome kome je pomoc potrebna.

Jos pitanje, ako Fujitsu Nocria postigne zadatu temperaturu u prostoriji recimo 21 stepen celz. kod grejanja, dali se ventilator na unutrasnjoj jedinici zaustavi .. odnosno iskljuci ili nastavi sa radom na minimalnim obrtajima kako bi mesao vazduh sa zadatom temperaturom ..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”