Panelni Radijatori - Kupovina i preporuka

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Panelni Radijatori - Kupovina i preporuka

Post napisao SaleSk » 27 svi 2012, 15:40

Ovu temu otvaram ovde, u ovom delu forumu...
Potrebni su mi panelni radijatori i ventili za njih...
Ovde kod nas (Makedonija) izbor je onako da ne kazem ali jadan... U igri su nekoliko firmi koje proizvode panelne radijatore...Pri kraju sam sa sredjivanjem kuce, pa nije lose u skoro vreme da nabavim i njih i da se zavrsi prica sa grejanjem...Inace uradjena je instalacija sa Aluplastom, i na redu je dosla dilema kakve radijatore da kupim...
Odlucio sam se za jeftiniju varijantu, t.j panelne radijatore. Dali neko od vas ima iskustva sa sledecim markama, za koje sam dobio i ponudu:

1. Protherm ( http://www.protherm-heating.com/Product ... radiators/ ) - po pricanju prodavca fabrika je u Turskoj, a gazde su Nemci pa se rpodaju kao nemacki proizvod, garancija 10 godina, nisam siguran :shock: ....
2. Ferroli ( origilani link http://www.ferroli.co.uk/ na kom nisam nista nasao :D i ovaj turski na kome sve pishe :shock: http://www.ferroli.com.tr/ProductDetail ... /1/45.aspx ) navodno italijanski proizvod, 10 godina garancije, bla bla bla... :shock:
3. Aksan - turski radijator, turski proizvod, garancija 2 godine ...
4. Ventili Luxor....cij je neam pojma..
5. Ventili Herz....navodno nemacki...

Cene su im maltene iste...Razlike su veoma male...Na 700 eura koliko treba da dam za radijatore i ventile, razlika je oko 5 eura. TIP22 radijatori...To je standard.
Nije toliki problem oko cene, vec oko sta odabrati, koja su vasa iskustva, i eventualno dali neko bi nesto preporucio drugo???
Aluminiumski radijatori su mi preskupi, tako da mislim da ispadaju iz kombinacije...

Kotao za kog sam se odlucio je Vaillant eloBlock VE24...Kuca je oko 160 kvadrata i mislim da ce biti zadovoljavajuci kapacitet...Spolja ima izolaciju, tako da mislim da nece biti nikakvih problema...

Hvala na svim savetima...
Bice mi od pomoci...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Panelni Radijatori - Kupovina i preporuka

Post napisao jaro » 27 svi 2012, 16:20

Kod mene su u kuci alu radijatori...sta znam, ok su.
Na njima ventili Hertz, i znam da su ok jer, u vikendici imam na radijatorima neke jeftinije koje sam vec dva puta za 4 god dotezao da ne pustaju oko osovine vent, i opet se nadje koja kap.

Za dodatak (potkrovlje) pre neki dan sam uzeo Starpan Turske, kao jeftiniju varijantu limene, jeli, i mogu da kazem da nista nisu laksi od alu, cak i tezi (pa prema tome valjda nisu stedeli na materijalu) sa garancijom od 10 god...bas bih voleo da vidim ko ce doci kao serviser, ako mi slucajno procuri za 9.5 godina... :mrgreen:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 31 svi 2012, 08:36

Znaci slabo u ovom segmentu, t.j. grejanje :?
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 31 svi 2012, 16:21

Prošla sezona. :mrgreen: I ja se dvoumio, pa sam ipak uzeo aluminijumske.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

SaleSk
___
___
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 01 Jun 2012, 07:45

Dvoumim se veoma, mada nekad i finansije odlucuju...

tanebosev
___
___
Contact person: Tane
Phone number: 0038932443721

Post napisao tanebosev » 01 Jun 2012, 11:53

Ja sam na plan ovo leto da uradim instalaciju.
Nashao sam jedan lik od Veles koj prodaje neke Italijanske panelne radiatore.
Nisam josh bio da vidim shta sve nude.
Evo kontakt 075 452 550 Pande.
Tane

mladen mladenov
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Post napisao mladen mladenov » 01 Jun 2012, 12:01

Ja u prizemlju imam panelne a na spratu sam uzimao aluminijumske.Zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim,stvarno za ovih 7-8 god. nikakav problem sa njima nisam imao.Panelni su mi neki Italijanski probacu da nadjem papire pa da vidim koja ih firma proizvodi.
Mora da se zna ko namesta antenu,a ko vice ne valja :)

nike
gxu
gxu
Warranty service: Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone, Hendi, Omniwash, Icetech, ItalIce
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 02 Jun 2012, 17:57

Ja ugrađujem često Ferolli radijatore i pokazali su se OK.
Najbitnije je korektno odraditi instalaciju pazeći na pravilno automatsko odzračivanje i nakon montaže isprati sistem, ako je bilo dosta varenja.
Nakon toga se sistem puni i doda se inhibitor korozije. Onda ti čelični radijatori neće nešto hrđati jer je unutra inhibitor i ne dodaje se puno svježe vode koja sadrži kisik. Da bi metal korodirao, treba mu kisik a inhibitori na sebe vežu kisik iz vode i nema korozije.

Najbolji ventili su Heirmeier. Herz je isto OK. Ako su termostatski, potrebno ih je nakon sezone sve odvrnuti do kraja kako opruga ne bi propala.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

SaleSk
___
___
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 02 Jun 2012, 22:32

Hvala ti Nike na spodeljenom iskustvu :pivopije:

SaleSk
___
___
Kontakt:

Re: Panelni Radijatori - Kupovina i preporuka - Reseno

Post napisao SaleSk » 11 Mar 2013, 09:41

Resenje doneto...
Kupio sam Ferroli, panelne radijatore, bili su sa cenama da kazem najskuplji, ali nije to bilo presudno...
Vec preporuka nekoliko majstora...Bili su u igru i Jugoterm-Nis, ali iskustva nekoliko ljudi su da nisu kvalitet kao sto su bili...
Razlika u ceni je bila veoma mala...
Od ventila sam uzeo Luxor, italijanski, tako da mislim da sam napravio dobar izbor...
Tema je malo stara, ali ce mozda nekome biti od pomoci...

Inace je instalacija radjena sa aluplastom, tako da nema varenja u sistemu...Ostala je jos kotlara da se odradi, ali to cemo boze zdravlje da ostavimo za jesen...Nema se vise para...

Nego rece ti Nike nesto za inhibitorima? Jel se prodaju kao gotov proizvod ili treba da se kombinuje sa hemikalijama?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”