Kompatibilnost gramofona i kasetofona

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Kole
_
_

Kompatibilnost gramofona i kasetofona

Post napisao Kole » 20 svi 2011, 11:54

Nedavno sam kupio na buvljaku JVC L-A120, da malo slušam ploče. Priključio sam ga na kasetofon SANYO, u otvore LINE IN čijim se zvučnicima i pojačalom koristim.

Gramofon sam kupio jeftino jer mu je istrulio remen, pa sam stavio običnu debelu crnu gumicu, mislim da sam približno pogodio jer sam merio na štopericu broj obrtaja i ne odstupa mnogo (manje od 1 sec, i to na 45 o/min). Međutim se slabo čuje, pa moram da pojačam zvuk na kasetofonu do kraja da bi se dobro čulo. Nemam problema sa preskakanjem i sl, pa sam podesio i krug na ručici i antiskating na sredinu.

Interesuje me da su kasetofon i gramofon kompatibilni, ili je u pitanju neodgovarajuće pojačalo, pa zato moram da pojačam zvuk do kraja?

Hvala i pozdrav.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Kompatibilnost gramofona i kasetofona

Post napisao Majstor Duja » 20 svi 2011, 12:01

Za taj gramofon ti treba gramofonsko predpojacalo (ne bilo koje vec za gramofon) da bi mogao taj signal da vodis na neko pojacalo ili na LINE IN od kasetofona...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Kole
_
_

Re: Kompatibilnost gramofona i kasetofona

Post napisao Kole » 21 svi 2011, 16:52

Znači to je razlog. Hvala na objašnjenju.

Kole

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”