samsung CZ21M63N

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
gurabija
_
_
Specialty: consumer

samsung CZ21M63N

Post napisao gurabija » 30 Avg 2010, 22:02

Da li mi neko moze reci, zbog cega se desava da na televizoru samsung CZ-21M63N neprestano huce zvucnici-kao da vetar duva...
To se desava na oba zvucnika, a kada prikljuci zvucnike na prikljucke na tv oni ne rade, znate crveni i beli dzek....

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: samsung CZ-21M63N

Post napisao fanzo » 30 Avg 2010, 22:06

Verovatno je potrebno zameniti zvučnike. Zvučnici moraju biti namenjeni za tv upotrebu, ne može bilo kakvi.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

gurabija
_
_

Post napisao gurabija » 30 Avg 2010, 22:15

Ja govorim o zvucnicima u tv-u... naravno orginal .... huce i buce... da li mozda moze da se desi da se nesto snjakalo zato sto ih nije dugo koristio, tj koristio je externe zvucnike koji su emitovali zvuk sa satelitskog recivera ???? :tooo:

gurabija
_
_

Post napisao gurabija » 02 Sep 2010, 00:40

Gde je sad cubica kada mi treba???? :oklagija

toce
gx
gx

Post napisao toce » 02 Sep 2010, 01:09

Sad ce on samo da popije kaficu :mrgreen:
TOCE

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 02 Sep 2010, 01:10

Spava čovek , on radi i rano ustaje. Biće on tu sutra.

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG

Post napisao cubica » 02 Sep 2010, 16:07

eve me bre, sam tuj :D Jutros sam legao u 5 jedva sam se danas dozvao svesti :( a servis pun ko oko z apopravke..ce bude veselo danas :)
@gurabija, jel to bilo od pocetka?? nadam se da sam dobro razumeo problem, ja ga konkretno nisam imao na tim plocama...
kako je koristio externe zvucnike?? preko AV cinc plocice(pa na slusalice ako ima taj) pa na neko pojacalo ili preko RGB scarta?? Na scartu (bilo koji AV) je 200mV izlaz..valjda znas, tako da oni ne mogu poterati pasivne zvucnike...ili mislis da je signal SAT bacao preko zvucnika TVa preko AVa pa je ton bio dobar..jel' to?? Ili je recimo samo koristio Tv za sliku (ton na mute) a sa SATa terao zvucnike preko nekog pojacala i sl..
Iz mog iskustva iz proizvodnje (radili smo nekoliko desetina hiljada Samsunga ali onih starijih S15A, SCT ploce i sl) cesto se desavalo da ona front panel plocica bude slomljena po obodu. Ona normalno kad se posalje iz fabrike bude deo main board ploce i kad je lomis pre ugradnje vrlo cesto ''spotkaci'' i neki vod sa strane..mislim da imam tih plocica novih sa onim cincevima ako ti bude trebalo za probu.
Moras sad dovesti signal recimo sa RFa (antene) da bude cist pa onda testiraj zvuk..pa daj rezultate..pa onda nakaci cist AV signal sa cinceva i scarta pa opet testiraj i kazi sta se desava....
da bi razdvojili i shvatili sta je to hucanje ...recimo od izbora pogresnog standarda tona..jer ako je van BG sistema ton ce krckati, brujati i sl...

pozz,
cuby pospanko :lala:
PROSONIC is the best!

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG

Re: samsung CZ21M63N

Post napisao cubica » 02 Sep 2010, 17:08

i zaboravih..na ploci kod samog tjunera, na ćošku, često puca ploca i upravo kida nekih 7 tankih vodova koji idu od konektora front panel plocice. U tom slucaju imao bi sliku i ton sa RFa ali sa AV ne.
pozz,
cuby
PROSONIC is the best!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”