slika Brisanje starih tema forumaslika

Frižider 10 sati bez struje

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
duri
_
_
Specialty: consumer

Frižider 10 sati bez struje

Post napisao duri » 10 Okt 2020, 07:10

Poštovani,
potreban mi je savet u vezi postavljanja manjeg frižidera, bez komore za zamrzavanje, u prostoriji gde se svakodnevno gasi napajanje od 22-07h.Da li je pravo rešenje samootapajući ili bi morao inverter sa akumulatorom? Hvala

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods

Re: Frižider 10 sati bez struje

Post napisao bimba1958 » 10 Okt 2020, 09:17

Ja bih stavio inverter.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 13 Okt 2020, 09:25

Pa prekid struje nije dobar ni za jedan frižider, mada ovo kod tebe bi bilo noću, pa pretpostavljam da ga ne bi otvarao kad nema struje.

Kad je već takva situacija, ja bih uzeo nekog starog Obodina za 50e, samo da mu je guma dobra (da dihtuje) da ne bih imao trošak da je menjam, i ofarbao bih ga sa belim autolakom da izgleda lepo. Mislim da je šteta kupiti nov frižider za rad u takvim uslovima.

Meni se srednji Obodin od 235 litara sa unutrašnjom komorom za zamrzavanje dobro pokazao za vreme rata, mogao je bez problema da izdrži prekide struje od 10-12 sati tokom bombardovanja, naravno kad bi stigla struja ja ga pojačam do maksimuma da što više rashladi do sledećeg nestanka struje i prospem vodu iz fioke ako je ima. Što je najvažnije, izdržao je sve varijacije napona kad stigne struja i radi do danas bez kvara 40 godina, što je za svaku pohvalu.

bogoljub
gx
gx
Contact person: Bogoljub

Post napisao bogoljub » 15 Okt 2020, 12:34

Radi li rasveta u tom objektu od 22 do 07?
ZAKLINJEM SE NARODU I BOGU DA CU U KAFANU ICI KAD GOD MOGU

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 18 Okt 2020, 21:29

Kad si već electrolux serviser onda proguglaj i pro-ebay-aj "electrolux 3 way fridge"!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

duri
_
_
Specialty: consumer

Post napisao duri » 27 Okt 2020, 16:56

Hvala svima,
Nema nikakvog napajanja na celom spratu pa ni za svetlo ili rutere te otpada povezivanje. Što se tiče preporuke za obodina, to je interesantno i zahvaljujem. Svima hvala na odgovorima a inače nisam elektrolux serviser, ja sam pravnik ali volim da pitam svakog ko više zna od mene. Pozdrav, kada rešim javljam

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 27 Okt 2020, 18:20

duri je napisao:
27 Okt 2020, 16:56
...inače nisam elektrolux serviser, ja sam pravnik...
Zašto si onda u svom profilu napisao da si zastupnik firme Elektrolux (Warranty service: Elektrolux)
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

Kole
_
_

Post napisao Kole » 28 Okt 2020, 21:22

Nema na cemu, uvek mi je drago kad mogu da podelim iskustvo i pomognem nekom, to i jeste svrha foruma. Preporucio sam ti polovan frizider i zato sto ti niko ne bi priznao garanciju na nov za takve uslove sa prekidima napajanja. A mislim da su Obod Cetinje bili najbolji frizideri u SFRJ, iako su ih proizvodili i Gorenje i Koncar i Georgi Naumov, ali ovi su zaista sjajni.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”