Otkup televizora

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
Hakim Bej
_
_
Specialty: computers

Otkup televizora

Post napisao Hakim Bej » 19 Feb 2009, 13:03

Kako da TV servis otkupljuje od gradjana (fizickih lica) televizore?
-Cime da ih plati (ne moze preko racuna jer gradjani nemaju racun, ne moze preko fiskalne jer je jednosmerna, ne moze iz dzepa jer nije privatna stvar)
-kome da prijavi porez?
-koliko?
-kako da napravi ulaz?
-kako da se televizori a i delovi legalno pojave na stanju?
Ako pola rashoduje (za delove) a pola proda, kako ce dokumentovati zaradu a kako troskove?

Samo nemojte reci da tv servis treba da registruje otpad. Delova nema u prodavnicama i ovaj vid reciklaze obezbedjuje neophodne rezervne delove za nastavak posla.

Samo da dodam: TV servis je pausalno opoorezovana delatnost.
Ako mislite da je znanje skupo trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Re: Otkup televizora

Post napisao rubin_miki » 19 Feb 2009, 15:46

odgovor je : NIKAKO.....osim na crno..ko voli i ko moze tako..samo i da dodam, ako je pausalno, onda nije ni fiskaliziran..u svakom slucaju, ne moze..ako se ne varam, kod vas se cak vodila hajka protiv onih koji popravljaju mobilne telefone..bas za ovo isto..mozes njih da pitas, dace ti vise info jer bas oni najvise rashoduju aparate i to je glavni izvor rezervnih delova..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

BD-electronic
gx
gx
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 19 Mar 2009, 21:47

mislimda to može na onaj fazon da ti je mušterija poklonila aparat ili nikad nije došla po isti pa je aparat rashodovan.
tako može kod nas u BiH

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 19 Mar 2009, 22:17

Kada sam isao na zanat u tom servsu smo izdavali potvrde za tv koje smo rashodovali i stranka je placala neku cjenu
kao pregled aparata, a sa tom potvrdom se islo u rtv dom i ta stranka mogla se osloboditi placanje taxe na tv aparat.
Bio je jedan manji prostor gdje su se ti aparati zadrzavali u slucaju kakve kontrole jedno vrijeme,a zatim se cerupalo po potrebi :mrgreen:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038934551413
Kontakt:

Post napisao nec » 20 Mar 2009, 10:01

Kod nas NIKAKO. Pre neko vreme sam otkupio neki TV (posle izasao da je ukraden :m: ) ja ga u medjuvremenu popravim i prodam. Dodje posle neko vreme (4 meseci) policija uhvatili lopova i ovaj potvrdio da je prodao meni TV, odem u policiju kazem sve kako je bilo i ujedno pitam kako mozemo mi da otkupimo polovne TV (niko nije znao kako), jedan kaze treba da uzmes licnu kartu od onoga sto si otkupio, drugi kaze da netreba itd. Znaci PAZI DOBRO KAD KUPUJES !!! ako kupujes :pivopije:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 20 Mar 2009, 21:53

retko , retko kada direktno otkupljujem od nekoga TV.

Uglavnom od stranke uzmem TV (kao otkup) kada je u pitanju popravka nekog drugog pa im "kao" spustim cenu za 400-500 dinara ako uzmem taj rashodovani za delove...

ali da mi neko dodje sa ulice i kaze koliko dajes za TV para ... to ne nikako...... ili jako jako retko , ako se bas radi o nekom modelu koji moze da se iskoristi, recimo neki digitalac ili noviji Tv za koji su delovi skupi.... ali i tu su cifre jako tanke za neki extra mozda bih dao 10evra.
Recimo konkretno da mi neko sad ponudi samsung 28'' sa primer KS7A ili KS3A kome je ekran mrnjauknuo , dao bih mu 10evra, ako nemam tu sasiju trenutno u furdi....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Hakim Bej
_
_
Specialty: computers

Post napisao Hakim Bej » 22 Mar 2009, 23:40

Nije stvar u ceni; 500 dindzi ili 20 evra - svejedno.
Pitanje je cime ga kupiti.
Ako je iz kase, iz dnevnog pazara, onda u fiskalnoj kasi postoji manjak para i za to mora postojati papir.
Ako je iz dzepa, onda je to privatna trgovina i ne sme se obaviti u radnji. Tako kupljen televizor ne moze uci u radnju, nego samo u privatni posed kupca. Takav televizor mozete privatno prodati iz stana, ali ga ne mozete prodati iz radnje, jer ga u tom slucaju ne prodaje fizicko lice nego firma. A onda se postavlja pitanje ulazne i izlazne fakture i prijava prometa poreznicima, a to boli. Takvo "nesavesno" poslovanje u srbiji kosta izmedju 115000 din i 1 milion, za obican szr, plus 30 dana zabrane poslovanja.
Divim se hrabrosti servisera mobilnih koji napune izlog otkupljenim polovnjacima i repariranim proslogodisnjim modelima. Mozda gresim, ali cini mi se da brze zatvaraju nego sto otvaraju servise.
Tesko je poslovati kada zakone pisu nepismeni.
Ako mislite da je znanje skupo trebalo bi da probate koliko kosta neznanje.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 23 Mar 2009, 00:57

Kao što si i napisao , paušalno oporezovana delatnost te stoga nemaš i ne možeš prijavljivati dobit od prodaje, jer jelte, nisi registrovan za prodaju. Ima tu puno toga još nedorečenog...što kažeš pisali nepismeni.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 23 Mar 2009, 09:35

pa upravo zbog toga sto su u Srbiji vecina njih na vlasti nepismeni (ali namerno nepismeni jer su to obicni neradnici koji bida sede u fotelji i dobijaju lepu platu od NAMETA obicnim gradjanima) kada bi radio sve po zakonu i po propisima ni jedan trgovac a ni mi serviseri ne bi imali ni DINARA u dzepu!!!
kao toboze bi bili sretni da radimo po PSu da nam ne zveknu kazne ali bi takav rad doveo do bankrota....

sta mislite da svi ovi sitni trgovci svu robu rade na belo ???
ma onda bi mogli za pola godine da si kupe sanduk i metak pa da zavrse pricu...

sto je najgore ajde i da oprostimo tim sitnim trgovinama po coskovima i sokacima sto rade u crno-belom svetu , jer ljudi od toga zive i to jedva, a sta je reci kada ovi hiper-marketi koji imaju ogroman pazar i obrt, i onda nemaju sve na belo ..?
ko njima cuva ledja ???

eto klasican primer sta je uradio Eltim....

ja sam ceo zivot bio i jos uvek sam postenjacina i zato sam sa finansijama na ivici prezivljavanja, ali mi nije krivo za to , barem znam da sam sve posteno zaradio. Samo da me ovi poreznici ne diraju jer ako me pipnu onda cu da se gadno naljutim :m: :m: :m:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Odgovori

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”