Prevencija protiv spama i EMAIL na forumu

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Prevencija protiv spama i EMAIL na forumu

Post napisao fanzo » 20 Nov 2006, 16:49

Zamolio bih sve članove foruma da u postovima ne navode svoje ili tuđe e-mail adrese iz razloga što spamerski roboti sakupljaju takve informacije sa foruma i to prouzrokuje spam poruke na Vaš mejl-boks.

Neke od prevencija što se ovoga tiče sam već postavio na forum , ali na ovo ne mogu da utičem.

Ovo je čisto radi bezbednosti Vaših e-mail boksova.

U svom profilu slobodno ostavite uključenu opciju da vam se email adresa vidi na forumu. Ona u stvari neće biti vidljiva ali ćete ostalim članovima foruma moći da šaljete elektronsku poštu ,koja će ići preko foruma.
Kada vam neko sa foruma na ovakav način pošalje mejl , videćete pošiljaočevu adresu i njegovo korisničko ime sa našeg foruma, ali pošiljalac neće znati za vašu adresu sve dok mu ne odgovorite na njegov mejl.

Na ovakav način pošiljalac vam ne može poslati virus ili nešto slično , jer u mejlu preko foruma vam niti zna adresu niti može zakačiti prilog (attachment).

Mejlove preko foruma može slati samo registrovani član našeg foruma.
Mejlovi poslati preko foruma ne ostaju u forumu nigde zapisani , niti iko ima uvida u bilo čiju poštu.
Zadnja izmena: fanzo, dana 30 Nov 2007, 11:55, ukupno menjano 3 puta.

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Post napisao Damiru » 20 Nov 2006, 17:57

Kad smo već kod toga, ako mi neko šalje (ili je već slao) e-mail, neka tema (Subject) bude smislena, inače svaki mail završava u "korpi za otpatke" (odmah kill na mom POP3 serveru). Ako nekad nekome nisam odgovorio, to je razlog (a ne uobraženost). :)
Osim toga, firewall me potpuno sakriva od radoznlaca, ne vidi se ni verzija OS-a, ni verzija Browser-a (stealth mode)...
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Prevencija protiv spama i EMAIL na forumu

Post napisao fanzo » 12 Dec 2016, 04:43

Poprilično stara tema, ali da ti odgovorim.
Popunjavanje polja "Subjekt" je samo stvar kulture i pismenosti onoga koji piše poruku.
Ni ja ne otvaram poruke koje imaju prazan naslov, jer se može desiti da je spam ili navlakuša na nešto.

Što se tiče "stelt moda" to je (možda) nekada postojalo, danas više ne postoji. Sve se prati i sve se snima. Hteo ti ili ne. Jednostavno i generalno rečeno.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”