Saveti za pretragu na forumu

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Saveti za pretragu na forumu

Post napisao fanzo » 20 Mar 2007, 19:31

Pretpostavljam da koristite pretragu ovde na forumu.
Postoji par specifičnih stvari koje su nama serviserima jako bitne , a za pretragu loše.
Sve što vas interesuje u vezi pretrage pitajte ovde.
Sve što se budem setio kasnije , dopisivaću u ovaj prvi post.

Sledi nekoliko bitnih saveta koji će pretraživanje na forumu učiniti lakšim i kvalitetnijim:
Minimum 2 karaktera mora biti uneto i u polje pretrage za unošenje ključnih reči i obavezno stavite zvezdicu * na početku i na kraju (bez razmaka (SPACE)).

pretraga ne registruje - ; : / ? i slične karaktere

ključna reč uneta u pretragu K-11 nije ista kao K11
K-11 za pretragu znači: K 11 ::: što znači na neće pronaći K11. Crtice (-) će značiti da su to dve reči.
Potrebno je u pretragu napisati K11

šasije i oznake modela zamolio bih sve članove kada upisuju naziv imena ili modela da ne pišu ovako CP 750 nego da to učine ovako (neka bude spojeno) CP750. Sada je dovoljmo kao ključnu reč u pretrazi uneti *750*.
Primer sledeći: Za Beko preporučujem da pišete ovako: Beko 126 -bez tačke. Najsigurnije je da ako ne nađete odmah , onda kucate u pretragu beko 12* da bi pronašli sve 12.x šasije Beko proizvođača. Tačke ne kucajte u pretragu !!!

Zvezdicu pre i zvezdicu posle je bitno da stavite u polje za pretragu jer ne znate ko je kako napisao i šta sastavio ili možda malo pogrešio prilikom pisanja. Za više rezultata skratite ključnu reč i napišite i zvezdice (*) na početku i kraju ključne reči.

Kada pretražujete forum za na primer Ei Niš B100 , nikada nemojte kucati samo B100 iz razloga što ima tekstova pisanih kao na primer Ei B 100 . Uvek napišite u polju za unos ključnih reči Ei *100* , na taj način će biti pronađen i tekst koji sadrži "B100" "Ei" i tekst koji sadrži samo B100.

Zvezdica menja bilo koji karakter (osim specijalnih katraktera) ili više karaktera.

Znači kada pišete topik/post , gledajte da uvek sastavljate slova i brojeve u oznaci modela iliti šasije . Bez obzira što na dotičnom aparatu ima razmaka u imenu modela ili šasije.
Istom ovom logikom se vodite i kada budete kucali ključne reči u polje za pretraživanje.

Dve ključne reči to je već verovatno jasno sa same stranice za pretragu , ali ponovićemo. Kada želimo da pronađemo dve ili više ključnih reči, iza prve reči sledi razmak (Space) pa zatim druga ključna reč itd.

po temama , postovima , članovima vršite pretragu tako što birate iz padajuće liste ili čekirate "radio dugme"

DOBIJENI REZULTAT PRETRAGE: možete opet pretraživati i time smanjiti broj dobijenih rezultata.


********************************************************
primer za Philips šasije L6.1 = izbacite tačku i pišite L61

Nikada ne rastavljajte (primer) TDA 3560 , uvek neka bude sastavljeno TDA3560
*********************************************************

Pretraga ne pronalazi nazive (reči) u prilogu (attachmenti).

*********************************************************

Kada pišete na forumu koristite iste metode. Ne rastavljajte nazive modela i oznake delova.
POGREŠNO >> TDA 3560 ; TDA-3560 ; BX-1 ; BX 1 ; ...
ISPRAVNO >> TDA3560 ; TDA3560 ; BX1 ; BX1 ;

*********************************************************
*********************************************************

DOPUNJENO 09.FEB.2008.


SAVETI ZA PRETRAŽIVANJE FORUMA
  • Moguće pretraživati po bilo čemu, koristeći forumski pretraživač
  • U polje za upisivanje ključne reči ne unosite CRTICU (-) niti ostale i interpunkcijske znakove.
  • U polje za upisivanje ključne reči ne unosite razmake, nego model aparata pišite sastavljeno. Ako je model na primer CZ 21 H42T pišite ga ovako: CZ21H42* . Zvezdicu koristimo umesto bilo kog (verovatno) nepoznatog karaktera ili više karaktera iza. Preporučujemo da zvezdicu uvek stavite na kraj, osim ako ste sigurni u komplet oznaku modela.
  • Otvorite padajuću listu Kategorija i odaberite željenu stavku
  • Kliknite na Traži
  • Dobićete pretražene rezultate.
  • Ako niste dobili niti jedan rezultat, proverite da li ste dobro napisali ključnu reč ili otvorite novu temu sa vašim problemom i pitanjem na odgovarajućem forumu sa diskusijama.
  • Ako ne pronađete odgovarajuću informaciju, bar možete na gore opisani način pretraživanja uneti naziv glavne komponente ( u polje za ključnu reč) i tako pronaći bar deo šeme ili čak približno sličnu šasiju.
  • Unoseći brojeve sa šasije, ovo je bitno kod novijih kineskih televizora i kod LCD i Plasma aparata, (PCB)štampane ploče (ne zaboravite na zvezdicu) postoji verovatnoća da će te ipak pronaći adekvatnu informaciju. Ako je rezultat pozitivan, molimo vas da u bazu odgovorite i napišete na koji novi model se odnosi. Napišite tačnu oznaku, model i ime proizvođača.
  • Ako pretražujete po komponentama i dobijete više rezultata, možete ih smanjiti na taj način što će te uneti 2 ili više komponente. Između svake komponente je 1 razmak. Ne unosite sve sufikse, nego samo osnovnu oznaku komponente sa zvezdicom (*) TDA9361* 1 razmakLA7522* 1 razmak STV9302*. Obavezno treba čekirati Pretraži sve izraze (nalazi se ispod polja za unos ključne reči).
  • Ne zaboravite da kada želite pretraživati samo BAZU iz padajuće liste Kategorija odaberete BAZE-Service Tips...
  • Sve ove savete možete primeniti i kada želite pretražiti sve naše forume ili samo neke delove. Kada želite pretražiti samo određeni deo foruma , iz padajuće liste Forum odaberite odgovarajući.
  • Ako želite pronaći tačan post u nekoj temi. Tada čekirajte Poruke. Ovo je bitno kada je tema opširna i sadrži i preko stotinu postova. Na ovaj način nećete morati pregledati sve postove , nego će vas pretraga tačno preusmeriti na željeni post. Savet: Kada kliknete na rezultat, sačekajte da se cela stranica učita , ne skrolujte...rezultat će biti tačno na vrhu ekrana.
  • Neke funkcije su dostupne samo članovima ExpertTim-a

*************************************************************

SAVETI ZA OTVARANJE NOVE TEME
viewtopic.php?p=52249#p52249

*************************************************************
Zadnja izmena: fanzo, dana 09 Feb 2008, 08:51, ukupno menjano 7 puta.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5390
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Post napisao alexa_pg » 20 Mar 2007, 23:37

Da li moze da se napravi da pretrazivac "gleda" i u priloge. Trenutno to nije tako. Tako ako neko hoce da pronadje npr. semu ITT COMPACT CHASSIS B2 100 S4 SQ.zip koja inace postoji na serveru, nema sanse da je pronadje.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 21 Mar 2007, 00:24

ne može da pronađe reči naziva priloga , već pretraga "gleda" u komentar box u prilogu, zato treba upisati u komentar box šta se nalazi u prilogu ili još bolje u samom postu.
Zadnja izmena: fanzo, dana 25 Jun 2007, 10:32, ukupno menjano 1 put.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 01 Apr 2007, 06:29

Svi attachmenti (prilozi) koji nisu propisno obeležni u postu sam ispravio.
Šeme i ostalo neće nigde pobeći . Kada ti nešto zatreba pretražiš , veruj mi lakše je nego pregledati spisak svih šema ...što dalje sve će biti teže ih pregledati zbog količine.
Opisao sam načine kako treba upisivati oznaku modela i mislim da nije teško za zapamtiti. Mada ako primetim da neko nije odradio kako treba ja to ispravim...malo više posla za mene. Zato sam i otvorio ovu temu da bude svima lakše.
Poseban spisak nisam postavio iz sledećih razloga:
-ako se neko bavi preprodajom šema , neka mu bude teže da ih sve pronađe.
-svi mogu sve da skinu ako to žele , nema nikakvih zabrana.
-ako tražiš određenu šemu , pronađeš je u pretraživaču i skineš , dok ako hoćeš sve redom da skidaš , a potrebne su ti iz drugih razloga , e onda se pomuči malo da vidiš šta sve ima.
-zahteva dodatno praćenje ko šta kači na forum , skidanje tih šema i prebacivanje na jednu "gomilu".

Ako ne pronađeš šemu ovde na forumu , slobodno otvori temu i traži je , nemoj se stidiš. Ako neko zna da je ima ovde , napisaće ti i link i eto šema je tvoja.

Moguće su izmene po ovom pitanju , ali ne za sada.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5390
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Post napisao alexa_pg » 01 Apr 2007, 13:26

Svi attachmenti (prilozi) koji nisu propisno obeležni u postu sam ispravio.
Ovo je za pohvalu. bravo O tome sam ja i pricao. Lose obiljezeni prilozi su se tesko pronalazili ili se uopste nisu mogli pronaci. Dolazilo je iz tog razloga do dupliranja sema......
Jos jednom, svaka cast za trud.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 11 Apr 2007, 21:49

Ako slučajno primetite da nešto negde ne piše kako treba , pošaljite mi link na pp.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Istvan
Preminuo
Postovi: 911
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:40
Location: Srbija
Contact person: Istvan
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Zrenjanin

Post napisao Istvan » 10 Avg 2007, 20:18

Izgleda sa pretragom LG ima frke
Fanzo
LG MC64B chassis
ne mogu nikako da se snadjem

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 10 Avg 2007, 22:49

Ideš *MC64B*

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 11 Avg 2007, 00:21

Istvan je napisao:Izgleda sa pretragom LG ima frke
Fanzo
LG MC64B chassis
ne mogu nikako da se snadjem
Nisi dobro pročitao prvi post !
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Pretraga Fanzo

Post napisao generacija 49 » 06 Sep 2007, 01:29

Predlazem da na ovom mestu bude stalno otvorena "tribina" sa pitanja u vezi pretrage bilo bi na jednom mestu i pored jako iscrpnih objasnjenja ...Foruma luta se i kapital ostaje u senci... :roll: A ovde bukvalno ima sve ..nasao sam savrsene stvari ali samo jednom... neznam kako da ih pronadjem ponovo...

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Post napisao generacija 49 » 06 Sep 2007, 01:50

Zapamtio sam jedan jasan i vredan savet Fanzo ne atacujte za daunlod da moze da se pretrazuje sa CTRL+F prava stvar.probao sam sa NO Name Shassies Radi ko' sat samo mora strana po strana nece da proceslja sve od jednom...ili i moze samo ja ne znam ali ni to nije sporo stranu po stranu...a to sam radio da vidim da nije vec okacena sasija i kada je nisam nasao stavim svoju....

Iz ovakvih i ozbiljnijih primera ovo ce biti naj omiljenije mesto ...DA SE PITA i da se procita sta smo vec pitali....

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 06 Sep 2007, 02:18

CTRL+F služi da pretražuješ na ekranu monitora , odnosno tekuću otvorenu stranicu. Poželjno je koristiti kada na stranici ima puno podataka.

CTRL+F otvara prozorče za pretragu u bilo kom programu ...excell , word , acrobat rider .... internet explorer ili neki drugi pretraživač.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Post napisao generacija 49 » 07 Sep 2007, 12:25

Mislim da sam shvatio .Izgleda da to i nije na Forumu sto je Stolle dao nego iz njegovih licnih podataka da bi mi pomogao da vidim koja je sasija.

A nevezan savet je *XXX* za pretragu da bi me potsetio na Djokere....
Bice da je to

Da da lazna uzbuna.RADI pretraga ko'sat. :uca: Stolle nije okacio tabelu model /sasija kao opomenu da to vec egzistira nego je okacio prilg kao odgovor na temu ...
RESENO

PS Djale razjasnio cim ni on ne moze da nadje

Uvek se uplasim kada mi se "iz dubine nocne tmine" javi stolle...odmah znam da sam nesto za****o :lol: Nista ne moze da mu promakne ..bre.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 07 Sep 2007, 18:43

Znači kucaš *EB4A*
ispod toga obeleži Pretraži sve izraze
dole levo obeleži Poruke,a može i Teme
i Traži
To je to!

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 07 Sep 2007, 20:59

A nalazi se i kad se kuca samo *EB4A*,bez dodatnog čekiranja.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5390
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Post napisao alexa_pg » 07 Sep 2007, 23:56

e to kod mene nemoze Shocked moguce gdje si ti urednik pa imas dostupne sve teme
Kod mene takodje MOZE i nema veze je li urednik ili ne. Ti ne kucas zvezdice (*) zato ti ne radi.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 08 Sep 2007, 00:37

Vežbajte , vežbajte ...to će biti dobro za vas....pitajte slobodno šta ne znate.

Ono što je bitno znati ,kako ovo sve diše , pisao sam u prvom postu. I da bi sve ovo lepo funkcionisalo i bilo svima od koristi , potrebno je i kada pišete , da napišete pravilno , bez grešaka i da model ne pišete odvojeno kao i oznake komponenti.

NEPRAVILNO SAA 1250 ; SAA-1250
PRAVILNO SAA1250 (nema razmaka nigde)

NEPRAVILNO BEKO 12.5 ; BEKO 12-5
PRAVILNO BEKO 125 ; BEKO 125

NEPRAVILNO B 100 ; B-100
PRAVILNO B100 ; B100

Experti mogu pronalaziti sve na forumu , ostali članovi samo javne forume mogu pronalaziti. Odnosno tamo gde imate pristup , to i pretraga vama pronalazi. hoću reći da pretraga ne čita misli , šalim se. Ako ne naučite da koristite alatke za pretragu time će vam trebati duže vremena za neki info.
Zadnja izmena: fanzo, dana 09 Jan 2008, 01:13, ukupno menjano 1 put.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 08 Sep 2007, 00:50

Evo još primera za pretragu:

Ako si 100% siguran da na forumu SVI PIŠU 11AK19

Tada: u pretragu kucaš ključnu reč 11AK19 ( bez zvezdica)
pretraga će ti sada pronaći sve teme ili postove ( zavisi šta si obeležio da ti traži) gde se spominje 11AK19
ALI NEĆE TI NAĆI POJMOVE KAO ŠTO SU : 11AK19PRO ili 11AK19-5 ILI 11AK19-3 itd...itd..itd..

ALI AKO KUCAŠ U PRETRAGU: 11AK19*
Tada će ti sve ono gore pronaći.

ALI.....AKO NEKO DOK PIŠE POST NAPRAVI NEKI RAZMAK U OZNACI ŠASIJE...E JBG..ONDA...nećeš ga naći...sve dok neko od urednika to ne ispravi.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Post napisao dzafer » 08 Sep 2007, 10:55

alexa_pg je napisao:Kod mene takodje MOZE i nema veze je li urednik ili ne. Ti ne kucas zvezdice (*) zato ti ne radi.
u pravu si kolega nisam kucao ovu (*) sad mi izbacuje ove tri teme sto je fanzo napisao, ali sammislio kad ukucam *EB4A* da mi izbaci ovu tabelu sto je Stolle postavio e to nemogu da nadzem
SANYO C28EH64 BE4A
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 08 Sep 2007, 14:57

Onda nisi obeležio onu dugmad (tačkice),pogledaj ponovo sliku kako je obeleženo.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”