Titula HOBI MAJSTOR

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao fanzo » 31 Jul 2010, 00:54

Molim da ako želite izjasnite se ovde ili date svoje predloge.

U toku je razmišljanje da se pojedinim članovima našeg foruma dodeli (nametne) titula "Hobi Majstor" iz razloga što pojedini članovi u svoj profil upisuju netačne podatke u smislu da su serviseri itd ..
Iz postovanja takvih članova se vremenom vidi da nemaju blage veze sa servisiranjem i time stvaraju pogrešnu sliku o sebi, a pretpostavljam u cilju namerne koristi.

Te vas sve ovom prilikom molim da u svoj profil izmenite podatke koje ste upisali a nisu tačni. Imaćete vremena bar dve nedelje da to učinite. Neću nikoga posebno obaveštavati o ovoj akciji.
Status Hobi majstor ako vam bude jednom dodeljen nećete moći da ga promenite. U obzir se neće uzimati nikakve molbe. Ako budete otvarali nove korisničke naloge, a primetimo li, biće vam svi nalozi banovani trajno, bez ikakvog prethodnog upozorenja.

Članovi koji dobiju status "Hobi majstor" neće imati pristupe u sve forume u koje inače imaju pristup svi registrovani članovi.

Članovima koji su iskreno popunili svoj profil sa informacijama o svom tehničkom znanju neće biti ništa uskraćeno od onoga što inače imaju od pristupa na fanzo-forumima.

Nadam se da razumete zašto će se morati preduzeti ovakve akcije. Ako imate pitanja ili predloga slobodno pišite u ovoj temi.
:pivopije:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao fanzo » 31 Jul 2010, 02:45

Teme za koje se ustanovi da njihovi autori imaju vaoma malo ili čak nikakvog iskustva a čačkaju po aparatima biće prebačene u novi forum "HOBI Servisiranje" viewforum.php?f=129
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Krajnc Karlo
Preminuo
Postovi: 359
Pridružen: 02 Jul 2009, 09:46
Location: Veternik
Contact person: Karlo
Specialty: tv-multimedia

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao Krajnc Karlo » 31 Jul 2010, 21:06

ovo "majstor" izbaci
titulu majstor moze da dobije samo neko ko ima znanje
a posto se ovde radi o elektronici, majstori za drvo nemaju sta da traze ovde
moze da bude npr hobista, al majstor ne

tja :? moje skromno misljenje

seti se samo majstora za karate ili za ikebanu lolzi
Make it idiot proof and someone will make a better idiot

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao Kobac » 01 Avg 2010, 09:49

Nemem servis, nemam zaposlenih, nisam ovlasten, obrni-okreni ispade da sam i od amatera gori. :mrgreen:

Avatar
krllebg
___
___
Postovi: 1719
Pridružen: 27 Avg 2006, 19:45
Location: Beograd
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao krllebg » 01 Avg 2010, 12:40

Kobac je napisao:Nemem servis, nemam zaposlenih, nisam ovlasten, obrni-okreni ispade da sam i od amatera gori. :mrgreen:
Da,ali ti nepostavljas pitanja tipa : neiskljucuje mi frizider,sta da zamenim !?
Imas gomilu ljudi koji hoce sve sami da urade,a neznaju ni koji frizider (aparat bilo koji) imaju.E tu je razlika ! Ti od svog rada zivis,da li si prijavio neku delatnost drzavi ili ne,to uopste nije uslov da budes majstor.Ali ti to radis profy,i znas da radis,a oni drugi samo gledaju da ustede,pa ce sami da probaju da poprave.Ako neuspeju,pravi majstor ce da popravi,naravno za sto manje para jer takvi znaju da to nekosta toliko koliko trazis (druga tema,da neidem sad u sirinu).

Biti majstor,neznaci imati diplomu.Ona nakraju krajeva nije ni bitna.Bitnije je ZNANJE,da ono sto radis znas da uradis.I to je cela prica.
... Here lies a man whom is little known !!!

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao filka » 01 Avg 2010, 20:33

Kobac-----Na Goli Otok odma i da se nevracas do 2012g :mrgreen:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao Kobac » 02 Avg 2010, 08:44

krllebg je napisao:Biti majstor,neznaci imati diplomu.Ona nakraju krajeva nije ni bitna.Bitnije je ZNANJE,da ono sto radis znas da uradis.I to je cela prica.
Jeste nego htedoh reci da se iz popunjenog profila ne moze nesto mnogo videti.
filka je napisao:Kobac-----Na Goli Otok odma i da se nevracas do 2012g :mrgreen:
Pre dorucka istucati dva kubika kamena a posle kako hoces. :mrgreen:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao buzdumra » 05 Avg 2010, 13:50

Kobac je napisao: Pre dorucka istucati dva kubika kamena a posle kako hoces. :mrgreen:
ili sve one dobre kojima si popravljao aparat lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao ahim » 11 Avg 2010, 21:33

Ja kao veliki kandidat da dobijem titulu "Hobi Majstor" ću izneti neka svoja razmišljanja:
- smatram da je jako pogrešno lagati bilo šta u svom profilu, i da to ako se uoči svakako treba nekako rešiti
- ako se želi totalno odvajanje ljudi koji imaju servis (namerno ne kažem majstora, jer i u servisima ima svega),onda treba zatvoriti forum na taj način što pri registraciji skenirate rešenje za servis i položite test(odgovorite pravilno na neka pitanja iz elektrotehnike-to sam video na jednom ruskom forumu) i međusobno komuniciraju serviseri,i ja bih to smatrao OK, mi "hobi majstori" bi posećivali neke druge forume i ne vidim problem
- smatram da se znanje ne može ukrasti i da niko normalan neće čačkati ono o čemu nezna baš ništa
- ne treba liti "krokodilske suze" tipa "samo će te napraviti još više štete..",jer svi znamo što više štete,više posla,više novca..
- ne postoji način da neko kada otvori temu natera nekoga da mu odgovori,znači javljaju se ljudi koji žele i misle da mogu da pomognu
- na kraju,čemu služe urednici nego da vode računa o nivou foruma,da brišu gluposti itd

Bilo šta da odlučite, ja bih voleo da to uradite što pre (ako već niste,jer je moja jedna tema prebačena u hobi),da i mi hobi znamo na čemu smo,i šta možemo da očekujemo od foruma. :pivopije:

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao ahim » 11 Avg 2010, 21:43

Krajnc Karlo je napisao:ovo "majstor" izbaci
titulu majstor moze da dobije samo neko ko ima znanje
a posto se ovde radi o elektronici, majstori za drvo nemaju sta da traze ovde
moze da bude npr hobista, al majstor ne

tja :? moje skromno misljenje

seti se samo majstora za karate ili za ikebanu lolzi
A šta ako je neko inženjer elektrotehnike, ne drži servis,radi na institutu na fakultetu, usput nešto popravi,kako njega zvati "hobi šegrt,".14 godina radim sa majstorima i najbolji uopšte ne potenciraju da su majstori,jer svaki dan vide koliko ima da nauče,koliko su neka njihova znanja površna itd

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao rubin_miki » 11 Avg 2010, 22:06

ahim je napisao: A šta ako je neko inženjer elektrotehnike, ne drži servis,radi na institutu na fakultetu, usput nešto popravi,kako njega zvati "hobi šegrt,"...
vidi, moze i tako da se razmislja i niko ne kaze da nisi u pravu..ali..jedno veliko ALI..ovo je forum za SERVISERE..pazi, SERVISERE..nije za nekoga koji predaje na tabli..veruj mi na rec, da ne znam kakvi profesori elektronike ovde ne mogu da imaju titulu majstora ili servisera..jeste da znaju teoriju (a i to je diskutabilno veruj mi), ali praksu nikako a ovde se to trazi..tako da, ne mogu ni oni da imaju takvu titulu..kao sto je rekao Zoki, videcemo kako ce se sve ovo odvijati..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao ahim » 11 Avg 2010, 22:53

Pa OK,ja i kažem da je to jedno od rešenja,kako kažeš ".ali..jedno veliko ALI..ovo je forum za SERVISERE..pazi, SERVISERE".Prilikom registracije kopija registracije firme,nema ljutnje,a ne ovako član si, a smeš da pitaš gde se pali televizor,da li je televizor uzemljen,koji je najbolji(zamisli tu temu),nemam nikakvu lošu nameru,danas sam otvorio temu o nečemu što me muči,urednik kaže ne može,mora u hobi,fanzo (jako ga poštujem-uvek odmereni,pravi komentari),kaže ne može, a možda i mogne.Ja samo kažem da treba preseći i biti načisto šta može a šta ne. :pivopije:

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao tom » 11 Avg 2010, 23:02

Po meni jednostavna "titula" a to bi bila HOBIST ili HOBISTA A dolazi u obzir i AMATER ... :lala:
TOME

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao fanzo » 11 Avg 2010, 23:48

ahim je napisao:Ja samo kažem da treba preseći i biti načisto šta može a šta ne.
Upravo o tome je sada reč u ovoj temi ... odmerio jesam i iz tog razloga je pokrenuta ova tema .. ali ne volim da zažmurim i sečem jer još uvek nisam siguran kako. Sve ostalo sam napisao u prvom postu.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Krajnc Karlo
Preminuo
Postovi: 359
Pridružen: 02 Jul 2009, 09:46
Location: Veternik
Contact person: Karlo
Specialty: tv-multimedia

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao Krajnc Karlo » 12 Avg 2010, 00:04

A šta ako je neko inženjer elektrotehnike
Pa ako imaš znanje onda si majstor, prosto. :mrgreen:

Forum inače služi za razmenu iskustava i znanja i tu postoje kategorije (expert, javni a može i hobi)
Pa ako admin proceni da si expert - nema problema, bićeš expert.
Nije ovde toliko problem što je neko slagao na profilu,
nego ako "majstor" ne zna omov zakon ili kako radi tranzistor.
Ima "majstora" koji su naučili napamet nn grešaka a kad negde zapne onda pošalju aparat kod majstora.
Kolege znaju o čemu pričam.
Mi ovde odlično razlikujemo pitanja.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao Majstor Duja » 12 Avg 2010, 09:49

Krajnc Karlo je napisao:
A šta ako je neko inženjer elektrotehnike
Pa ako imaš znanje onda si majstor, prosto. :mrgreen:
Nagledao sam se inzenjera koji nisu znali da vezu sebi pertle a kamoli da izracunaju nesto...
Biti TV serviser je uska specializacija, mozes da budes dobar iz elektronike a da ne znas sta da radis sa tv tehnikom.
Postoje i stariji majstori koji ne mogu da drze korak sa tehnologijom koja napreduje i oni lagano ispadaju iz igre.
Zato sluzi ovaj forum, da privuce kolege iz branse i da zajedno nastupimo na trzistu. Ekspert grupa sluzi za "male majstorske tajne" koje kostaju vremena i vremena da se do resenja dodje. Javni deo foruma sluzi da filtrira kolege koje zele da budu u vrhu (expert) i one koje "poprave sta poprave" a imamo slucaj da postoje ljudi koji popravljaju uredjaje iz ciste zabave a na forumu cesto oduzimaju kolegama dosta vremena ne znajuci osnovne stvari, vreme koje ljudi koji zive od ovog posla koriste da bi prehranili porodicu ili sebe...

@Ahim: Uzmimo tvoj post za primer, nisi napisao nista o tome koja merenja si preduzeo, da li ima naponskih odstupanja, da li si prekontrolisao nesto...nego jednostavo si pitao: "a sta da mu radim?" i sad bi mi trebali da postavio milion potpitanja da bi dosli do iole nekog zakljucka sta je problem - sto ne dolazi u obzir na ovakvom forumu. Mogao sam da zakljucam temu jer nije postavljena kako treba ali sam je, po sopstvenoj proceni na osnovu onog sto si napisao, prebacio u HOBBY jer mislim da tamo i pripada. Zatim si napisao (i da nisi dalo bi se zakljuciti):
(iskreno nisam čitao pravila foruma)
Kada udjes u neciju kucu ili drugu drzavu prvo i osnovno jeste da se upoznas sa pravilima i obicajima domacina jer tako izbegavas neprijatne situacije. Mi smo potroslili sate formirajuci ovaj forum ovakav kakav je, pa smo tako potrosili i deo svog vremena pishuci pravila - samo zato da bi ih neko PROCITAO a ne da bi bila jos jedna tema na forumu. Ali, eto, imas poen za iskrenost. Na pitanje sta znaci ovo:
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI"
odgovor je da, u slucaju da se radi o zahvatu koji je opasan po zivot (oko CRT-a, visokog napona) ili po okolinu ( opasnost od pozara) ili izazivanje vece stete (pregorevanje procesora) bolje bi bilo da se kolege uzdrze od takve vrste saveta jer se osoba koja treba da izvrsi popravku ne razume u materiju kojom se bavi.


@Svi ostali:
dacu vam najbanalniji primer:

Kad vas sledeci put zaboli zub, nemojte ici kod zubara, pokusajte da ga popravite sami, kod kuce, pred ogledalom.Pritom, ako nemate alat, mozete se posluziti kuhinskim priborom. Procicete jeftinije osim u slucaju da povredite zivac, izazovete sepsu ili iskasapite usta.

Mislim da sam bio dovoljno opsiran i jasan.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
Krajnc Karlo
Preminuo
Postovi: 359
Pridružen: 02 Jul 2009, 09:46
Location: Veternik
Contact person: Karlo
Specialty: tv-multimedia

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao Krajnc Karlo » 12 Avg 2010, 15:24

ili iskasapite usta
lolzi ovo ti je dobro, a taman sam pomislio da nesto sam uradim lolzi
Make it idiot proof and someone will make a better idiot

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao jaro » 12 Avg 2010, 21:30

Ta di ces sam, dodji kod mene ja cu to ocas posla, znas kakva divna kljesta imam za stavljanje selni na velika creva...?! :lala:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao buzdumra » 15 Avg 2010, 21:39

ahim je napisao:A šta ako je neko inženjer elektrotehnike, ne drži servis,radi na institutu na fakultetu, usput nešto popravi,kako njega zvati
kratko i jasno on je hobi
svako ko ne sanja tranzistore ,elektronske regulacije , i duznike lolzi taj je hobi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Titula HOBI MAJSTOR

Post napisao arsa » 15 Avg 2010, 22:32

Svi idu linijom manjeg otpora,pa i takozvani majstori.Stranke ne citaju korisnicka uputva,kao sto ni takozvani majstori nece (ili jos gore ne znaju)da zagreju stolicu,a i sto bi,kad sve ima na net-u.Pa jos koliko nas degradiraju...

Odgovori

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”