OBD II USB (Opel Tech)

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
jagzzy
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 25 Jan 2009, 19:47
Location: Belgrade

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao jagzzy » 22 Feb 2009, 19:04

moje verzije Opcoma nisu crackovane ...a to znaci da radi full Can protokole.... SW CAN na pin 1 , MS CAN na pinu 3 i 11 , HS Can na 6 i 14 , i naravno automatsko selektovanje pinova 3,7,8,12 ( takodje switchuje izmedju pin3 K line i Can na istom pinu) vi pricate o nekom programu koji radi preko KL... pa to ne radi CAN protokol...vec samo ono sto ima Iso preko K linija,, kako da se spoji na Vectri c ili Astri H od 2002 do danas kad imaju samo CAN protokol???? to rade samo OPEL TECH 2 original , OPCOM i novi OPEL Scanner sa Can-om, naravno ove jace dijagnostke kao sto su Launch . KTS i sl i to je to...ne mozes ti sa KL intefacom da se konektujes na CAN protokolu... ko uspe i dokaze mi to castim ga jednim OPCOM..hehhehe ..ne sa 10 komada OPCOMa.. a ako ne uspe to cemo se dogovoriti....osim toga te crackovane verzija OPCOM-a nude samo citanje i brisanje gresaka..kao i parametre..AB COM nemacka verzija ima i test aktuatora...na Opel tech-u 2 (cracked ver) ima na par modela i promena km... na pravom OPCOMu imas i kodiranje kljuceva i kodiranje airbag-a i jos mnogo toga ... ovde je original... http://www.vezerdiagnosztika.hu/

OPEL TECH orig je vec prica za sebe..... na slici koju je pokazao Rubin Miki... flashuje motorni Ecu.. naravno te kad se spoji sa bazom Opel Tis..to govori sve onom ko se razume u ove stvari..

MOBILTRONIC
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 21 Feb 2009, 19:02
Location: BiH,USK,Cazin

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao MOBILTRONIC » 23 Feb 2009, 00:05

Ja sam Jagzzy prijatelju otisao sa Elprog foruma jer sam tamo mlatio praznu slamu a izgleda da i ovdje se mnogo ne cita sta se napise.Citav zivot radim samo ovo i sad da nekom pomognem,hajde,a tamo prica covjek svoju pricu a taj Opel-Tech 2 i OP-COM CAN imam tu gotove projekte pred nosom,odakle je to doslo nije za pricu.Hocu reci,danas savjeti nisu nizakoga jer nema ko da primi savjet.Htjeli smo dati uputstva kako da covjek rijesi neke stvari ali se neko uplete odvuce te u stranu i prica skrenu od onog sto si ti zaista trebao,pa onda ti malo cackas po SVEMIRU i na kraju nam prezentujes kako si ti,ustvari,to vec sve znao.Vidi se da si informiran sto se toga tice ali predavanje o protokolima je zaista suvisna jer nije bilo ni price o tome da bi se toliko osvrtao.Ja kad vidim da je covjek naceo temu i dirnuo u srz ostavljam temu i odlazim dalje ali ovdje sam morao malkice kritizirati ovakav odgovor.

jagzzy
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 25 Jan 2009, 19:47
Location: Belgrade

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao jagzzy » 23 Feb 2009, 08:16

pozdrav...znam na sta mislis...ali mislim da nisi u pravu recimo sto si otisao sa tog foruma iz jednostavnog razloga jer na taj nacin mozes i upoznati mnogo ljudi i saznati dosta sto se tice dijagnostike..kad pogledam svoje prve postove na nekim forumima setim se na kom sam nivou tada bio..ali kroz rasprave (ne govorim o svadjama) mozes saznati dosta stvari ..nije u pitanju mlacenje prazne slame...i mislim da je ovo jedan od nacina da neka tema ili forum zazivi... nisam mislio da drzim predavenje takodje....sto se tice OPCOMA napravio sam ne smem ti ni reci koliko tako da znam kako to funkcionise ...ali bi takodje voleo da cujem i mnoga druga misljenja ...pa nema veze nek se javi neko ko ima mnogo vise znanja i iskustva i kaze : e nije tako vec je tako i tako...nema veze neka kaze i dokaze ali sam naucio tad nesto....ali najgori su mi oni koji citaju ove postove i ne kazu nista ...samo cute i smeju nam se i kao cuvaju neko znanje samo za sebe... imaju vremena sve ovo da procitaju a kao nemaju vremena da odgovore... a taj projekat koji kazes da imas i ako je za dugi OBD sa 8 releja tipa MP-5S Sun Hold ..znaj da je moj projekat koji sam radio u Altium Designeru i otprilke znam odakle ti ili bar gde je procurelo.. ;) heh... ali to nije bas nije toliko ni bitno koliko sadrzaj HEX file mikrokontrolera PIC18F458....

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao buzdumra » 23 Feb 2009, 14:03

neraspravljajte se izmedu sebe ko vise zna i ko je pametniji to nikoga neinteresuje ovde inace zakljucavam
ajd sad drzite se teme pozz
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

MOBILTRONIC
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 21 Feb 2009, 19:02
Location: BiH,USK,Cazin

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao MOBILTRONIC » 23 Feb 2009, 23:31

Slažem se Jagzzy,dakako,samo malkice moramo paziti i nije ovo za mene prepucavanje jer smo obojica sada doznali ko smo i kad se pojavi iduće pitanje odgovoriće ili on ili ja.Rekao sam da kad vidim da je neko dotakao temu u srž tu netreba više razglabati a što se tiče urednika mogu reći da zaključaš i forum to mi baš i nije neka briga,jer kako saznati o nekome nešto kad danas postoji hrpa novopečenih servisera koji su se dokopali računara i misle kako on popravlja auto,stalno traže informacije po netu džabalesku i drže predavanje kako ovo ili ono.Ja pomažem ljudima na nekoliko foruma i to se vidi i po mojim odgovorima da ono što iznesem da je odgovor iz struke a ne "kako auto neće upaliti jer se ulje steglo u motoru"Još jednom kritika na kritiku samom uredniku i pozdrav Jagzziyu i Miki Rubinu od Prilep.

zoki_klima
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 02 svi 2009, 00:26
Location: Niš,Srbija
Contact person: zoran
Specialty: automotive

Re: OBD II USB (Opel Tech)

Post napisao zoki_klima » 02 svi 2009, 01:04

pozdrav kolegama
danas sam slucajno naisao na ovaj forum i mogu vam reci da je vrlo interesantan.
pitanje je ima li neko program za opelscaner za koji nemora da se vraća godina unazad.
pozz

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”