Opel Zafira 1.8 nema napona na senzorima 

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Opel Zafira 1.8 nema napona na senzorima  * REŠENO *

Post napisao Kobac » 17 Mar 2022, 10:30

AUTO ELEKTRONIKA
VRSTA VOZILA: (putnički auto)
PROIZVOĐAČ: (Opel)
MODEL: (Zafira)
GODIŠTE: 2004

Pre par dana mi se upalila lampica za proklizavanje i ubrzo potom i ona za proveru motora.
Kacenjem na neku prostu bluetooth dijagnostiku procitao sam greske: P0100,P1110, P0135, P0141, P0443.
Dobar deo toga se odnosi na MAF i na O2 senzore pa sam proverio napon na jedinoj zajednickoj liniji (oznaceno zutim) i nema ga a trebao bi da bude 12V.
Proverio sam sve osigurace i oni su u redu, ne znam koji je tacno za tu liniju (u tolerance data koji imam nema kutije sa osiguracima).

Probao sam i ABS i rekao bih da ne radi ali ne sija lampica a ESP sija cim se upali auto. Ne znam ima li to bilo kakve veze jedno sa drugim ali se pojavilo u isto vreme.
Auto inace radi bez nekih problema

Ako neko zna gde bih mogao da gledam da ne rasturam sve zice po autu trazeci gde idu bilo bi lepo posto nigde da pronadjem veze same elektronike sa odredjenim osiguracima...
Prilog
Zafira 1.jpg

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Opel Zafira 1.8 nema napona na senzorima

Post napisao Kobac » 17 Mar 2022, 16:13

Uspeo sam da pronadjem problem.
U kutiji sa releima postoji jedan osigurac preko koga ide ta linija. Jedva sam pronasao da gde se uopste nalazi taj osigurac a nije mi ni jasno kome je palo na pamet da tu stavi kutiju.
Zavucena ispod lima i poklopac ne moze da se skine pa sam jedva nekim spicastim klestima uspeo da dodjem do njega.
Greske se vise nisu pojavljivale a i ESP lampica ne sija vise.

Uglavnom mozemo da pisemo da je reseno. :pivopije:
Prilog
20220317_151157.jpg
20220317_151220.jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”