Citroen c5 Nece da upali

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Nikola’93
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 15 Mar 2019, 02:58
Location: Melenci
Specialty: automotive

Citroen c5 Nece da upali

Post napisao Nikola’93 » 21 Dec 2021, 23:50

AUTO ELEKTRONIKA
VRSTA VOZILA: putnički auto
PROIZVOĐAČ: Citroen
MODEL: C5, 2.0HDI, 80kw
GODIŠTE:2002
****************************
PREDMET SERVISIRANJA: ecu
IME/PROIZVOĐAČ:bosch
OZNAKE: edc15c2
OZNAKE DODATNE:
**********************

simptomi:
Auto vergla ali nece da upali, kada se dijagnostikom cita motorni racunar pokazuje da nedostaje +APC a u bsi-u pokazuje da je ecu locked

DETALJAN OPIS KVARA:
(detaljno, ako je potrebno)

PREDUZETE RADNJE:
Skinut eeprom i iscitan sadrzaj, pronasao sam kod za kljuceve, ali bezuspesno konektovanje, da li mozda neko ima dump ili moze da uradi po ovom immo off? eeprom je st95p08
Zadnja izmena: Nikola’93, dana 23 Dec 2021, 20:29, ukupno menjano 1 put.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Citroen c5 Nece da upali

Post napisao cubica » 22 Dec 2021, 14:54

da li taj auto ima inertia fuell switch? Prvo to pogledaj. Viđao sam da imaju i 2.0hdi i često bude sakriven. Ako je to u redu, onda treba videti da li su stvarno problem ključevi, PSA se to često dešava ako je loš accu, obriše se BSi..lako se prepozna, kad uđeš sa diag, ne vidi se VIN u BSI, po tome odmah znaš.
Ne sviđa mi se taj +APC, zato proveri prvo inercioni prekidač i osnovna napajanja, ali ako hoćeš immo off, zavisno da li je komp sa 1 ili 3 džeka, može i eeprom a može i eeprom i fleš, isčitaj oboje pa ćemo uraditi. Možeš da ih skidaš, a može i sa FG na stolu ako ti se ne skida fleš ručno. Mogao si i godište i motor da daš pa da ti nađem šeme iz AD.
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Nikola’93
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 15 Mar 2019, 02:58
Location: Melenci
Specialty: automotive

Re: Citroen c5 Nece da upali

Post napisao Nikola’93 » 23 Dec 2021, 20:28

Izvinjavam se, mislio sam da sam napisao, 2002 godiste 80kw imam iscitan eprom i fles, napajanja sam prvo proveravao, ali ne znam sta mu dodje +apc, cuje se pumpa u rezervoaru, auto dobro vergla ali ne sastavi

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Citroen c5 Nece da upali

Post napisao cubica » 24 Dec 2021, 01:22

Evo ti za RHZ 2.0HDI shema iz AD, mozda je APC auto power control...u konektoru B pin a2 salje masu na relej, pa proveri ako je relej zaklopio pojavice se plus odmah pored a2 na shemi imas m1 i I1, taj relej je sa relejom pumpe u onoj braon kutijici. Pumpa se čuje, znači njen relej je odradio.
Ja bih prikacio diag, usao u BSI i proverio da li se u zaglavlju ili u parametrima (zavisi sta imas od diag) vidi broj šasije VIN, ako se ne vidi, onda je pukao damp u BSI i sa konfiguracijom, šasijom odneo i ključeve.
Ako bi bilo tako, onda bi morao da izvadis PIN iz 5P08 iz motornog, pa sa njim ponovo u BSI da prijaviš ključeve, a to može da bude jako mučno i poželjna je Leksija, ili ako ti lakše, okači fls+ee i napraviću ti immo off, pa probaj.
Možeš sa diag i da pratiš parametre u verglanju, ako dosegne bar 200rpm na radilici i preko 200 bari u rejlu, onda bi trebao da upali..možda je i neka dizna propišala, možda reg. pritiska ne valja...ako je tako, džaba nam immo off.
cuby no thanks
Prilog
shema RHZ.JPG
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Odgovori

Natrag na “Autoelektronika”