Alarm Scorpion model i sema 

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Alarm Scorpion model i sema  * REŠENO *

Post napisao baracuda » 05 Sep 2018, 21:59

AUTO ELEKTRONIKA
VRSTA VOZILA: Zastava 10

****************************
PREDMET SERVISIRANJA: Alarm
IME/PROIZVOĐAČ:Scorpion
DETALJAN OPIS KVARA:
U sustini nije kvar,auto sam uzeo pre par dana,imao je laksi udes u krilo i ocesana jedna vrata.Na autu ima centralka i alarm,ali je alarm iskljucen -sirena odspojena,jer se i na najmanji potres aktivira.Ranije se nisam sretao sa alarmima,ali kada vec ima da probam da oporavim jer je mozda protresen pri udarcu.Sem daljinca nisam se upustao u bilo kakva istrazivanja auta jer nisam imao vremena,interesuje me gde mu se podesava osetljivost i kako kutija izgleda i gde da je trazim.Evo slike pejdzera,pa ako moze model na osnovu njega,ako to ima neke veze,ili jos bolje uputstvo za montazu pa da probam da ispratim gde i sta kada nadjem sakriveno sokocalo...hvala unapred...
slika.rar
(222.95 KiB) Preuzeto 103 puta.

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Alarm Scorpion model i sema

Post napisao baracuda » 08 Sep 2018, 05:51

Ima li neko semu alarma scorpion 1 c022e jer sam dobio pomoc od coveka koji ima isti alarm ali nazalost nema semu,a ostatak cu morati da nadjem sam verovatno ispod volana vozila...
Postoji li mogucnost eventualnog kloniranja daljinaca sa kineskog trzista jer imam neki sa mogucnoscu "key learning type" ali koliko sam shvatio za ovaj drugi komunikacija sa learning dugmetom za ovaj model ide od centrale direktno pa ne bih da pokusavam da ne rasparim i ovaj sto radi ako ova centrala isto tako radi.Mozeli neko da potvrdi da li centrala hvata signal sa daljinca i pamti njegovu verovatno novu frekvenciju,kao sto sam naveo ili postoji za njih mogucnost "copy-paste" frekvencija sa postojeceg originalnog daljinca na ovaj drugi?

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Alarm Scorpion model i sema

Post napisao baracuda » 31 Okt 2018, 17:37

Uspeo sam da dodjem do jos jednog ovakvog daljinca,naravno sa drugim kodom,ono sto me interesuje je da li na ovom modelu alarma centrala ima mogucnost pamcenja dva daljinca sa dva razlicita koda?Imam i uputstvo ali o tome ne pise nista.Unutar daljinaca je enkoder PT2240B-s koji ima one time programming opciju ali posto je vec iskodiran moralo bi novo kolo,ocitavanje koda i reprogramiranje u novi cip.Zbog ovoga i pitam da li centrala ima mogucnost pamcenja dva priveska sa razlicitim kodovima.....Ako neko zna pomoglo bi mi dosta,da probam samo da prijavim drugi kljuc na centralu bez kodiranja kljuca.

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Alarm Scorpion model i sema

Post napisao baracuda » 04 Apr 2019, 22:08

Da zavrsimo i ovu pricu,alarm mi nije smetao i iskljucen pa je sacekalo podosta.Nasao sam vremena malo da se igram sa njim ali prvo sa Eaglemaster alarmom na stolu.Uz pomoc seme ranije dobijene,dosta slicnosti sa dva tipa izuzev posebnih opcija koje Scorpion ima,i male razlike u vezivanje proizilazi sledece:Alarm je ranije bio povezan i imao je problema sa stalnim ukljucenjem shock senzora na najmanji udar.Rastavljen je samo on i preletovani oksidirani spojevi i zamenjen osigurac na napajanju alarma koji je trpeo udare na ubodnim klemama sa novim-malo nagoreo,a na plocici deo preletovan.Alarm ima taster kojim se ulazi u service mode po davanju kontakta i zatvorenim svim vratima i kada se udje drzanjem 5 sekundi aktiviraju se zmigavci koji stalno svetle.U tom periodu tastuje se jedan od daljinaca i kada se kod primi migavci 3 puta zasvetle kratko,zatim drugi daljinac isto jedno dugme,ponovo svetli 3 puta i tako ako imate moze do 4 daljinca.Kodovi se pamte gasenjem kontakta brave i nakon toga provereno rade oba.Shock senzor je smanjen na minimum i ukljucena sirena.Za sada normalno se aktivira.Tema konacno zavrsena.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”