2sijalica8 UKLJUČI SE - PRIKLJUČI SE ! 3tv_repairman

Kolege serviseri prijave u Expet grupu OVDE

klima uredjaj u kamperici

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
mrdugi
_
_

klima uredjaj u kamperici

Post napisao mrdugi » 06 Jun 2016, 09:31

Postovani ljudi od znanja,

molim za vas savjet. Moj sin je kupio kampericu na tockovima, fiat ducato 2,8 JTD. U kamperici nema klime a on bi zelio i u voznji a i u kampu da klimatizuje prostor. Ima ideju da ubaci pokretnu klimu, koju posjeduje, koja radi na 220V. Za kamp nema problema, probali smo je i moze lijepo da ohladi prostor. U voznji bi radila uz konvertor 12V na 220 V ali nije siguran da li alternator moze da izdrzi to opterecenje. U autu je alternator 120 A a vrsno opterecenje klime je oko 50A i u stabilnom radu oko 4A. Snaga klime je 900W.
Da napomenem da ovaj FIAT ducato nema ugradjenu klimu u motoru.

Molim vas za misljenje i savjet
Pozdrav.

djidja
_
_
Contact person: srdjan

Re: klima uredjaj u kamperici

Post napisao djidja » 08 Avg 2016, 01:54

Pozdrav i tebi.
Doslo leto,vrucina a? Salim se.Mislim da nepokusavas sa pokretnom klimom.Licno sam skidao dve 12"ce koje su bile ugradjene u minibus.Radile svega 3 dana,i ti kako su radile? Cas krenu da hlde pa stanu i to sa dodatnim altenatorom i kvalitetnim pretvaracem.Kaze vlasnik minibuseva,ko me natera da turim klimu,turim,,,,,,,ga.Problem sa strujom kaze.Bila dva auto elektricara i nista.Prespajali,dodavali i ko zna sve nisu radili ali mrka kapa.Da se razumemo pricam o split sistemu sto mu dodje isto kao "pingvin"tj.pokretna klima"""

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”