Program za automehanicare

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
svedok
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 31 Mar 2012, 00:25
Location: SD

Program za automehanicare

Post napisao svedok » 14 Apr 2016, 00:43

Evo jedan dobar programcic za auto servisere

Kod: Označi sve

http://www.mediafire.com/download/t5lv5du4xgh5qk2/setup_servisautomobila.exe

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Program za automehanicare

Post napisao mixmax77 » 28 Dec 2019, 14:38

Drugari, tema je odlicna samo dugo neaktivna. Neznam dali je svedok neuk ili je totalno neaktivan, programcickoji je postavio nema blage veze sa temom. Ali cu zato ja pokusati da ovu temu pokrenem iz mrtvila jer vidim daje dosta puta posecena. Naravno ako mi adminstratori dozvole.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Program za automehanicare

Post napisao Stolle » 28 Dec 2019, 15:28

Ako imaš nešto korisno i volje, slobodno.
Može u novoj temi, a možeš i ovde, ionako ništa nije bilo od nje.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Program za automehanicare

Post napisao mixmax77 » 28 Dec 2019, 18:12

Hvala Stolle nije mi problem da pisem ovde ako ima zainteresovanih za ovu temu. Sto se ove oblasti u mehanici tice nasi clanovi moraju imati na umu cinjenicu dali se mehanikom bave kao hobisti ili su profesionalci ( mada i tu imamo podelu na auto mehanicare koji pretezno rade vozni deo, sistem kocenja i sistem upravljanja autom a manje se bave sistemom pogona motora ( odnosno jos manje sistemom ubrizgavanja goriva ) ).

Sa profesionalcima u svom mehanicarskom poslu se posebno nebih mesao jer veci broj kolega izvanredno radi svoj posao i ima odlican odnos sa musterijama, dok jedan izuzetno mali broj ima sarenisa sto bih rekao ( prihvate se nekog posla ali neumeju da ga zavrse vec pojedine stvari jos vise uniste ).

E zato cemo koliko je moguce pomoci nasim hobistima u granicama koliko oni imaju odredjenog predznanja, alata i zelje da sami poprave neke lakse kvarove na svom ljubimcu. Jer za vece kvarove pored znanja i iskustva potrebno je imati i odgovarajucu opremu, koja morate priznati nije isplativa za amatere.

Kad kazem: " Jer za vece kvarove pored znanja i iskustva potrebno je imati i odgovarajucu opremu ", evo svezeg primera koji sam doziveo pre dva dana. Po pozivu kolege koji je pokusao da popravi los rad punta jedinice 1,2l ( druga garnitura svecica se menja u roku od tri dana dok motor radi na plinu ), prihvatio sam da dodje njegova musterija u mom servisu.

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Program za automehanicare

Post napisao mixmax77 » 30 Dec 2019, 21:02

Morao sam prvo da ocistim svecice sa mesinganom cetkom i ponovo da upalim auto. Motor je proradio ali se oseca los rad ( kao da radi na tri ili dva cilindra - samo sto se neugasi ), uz pomoc analizatora izduvnig gasova video sam da je gorivna smesa na leru i turazi prebogata. Dovodjenjem pravilnog odnosa gorivne smese plina i vazduha dobio sam miran i fini rad na leru i turazi. Na leru ugljen monoksid ( mereni izduvni gasovi na izlazu auspuha ) je bio u razmaku od 2% do 2,4% a na turazi od 3000 O/min od 0,3% do 0,5%.

Kod ovog posla nije trebala nikakva dijagnosticki program vec uredjaj koji meri izduvne gasove, jer ovaj auto ima SPI sistem ( centralno ubrizgavanja goriva - u jednoj tacki ) i klasicno uvodjenje gorivne smese plina ivazduha.

Kad smo vec kod ovog tipa auta skoro svako moze priustiti sebi da kupi KL uredjaj ( takođe poznat kao VagCom 409 ). Sa tropinskim prikljuckom i Multiecuscan programom ste kompletni da zapocnete dijagnostiku auta.

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Program za automehanicare

Post napisao mixmax77 » 31 Dec 2019, 17:15

Evo i ovog uredjaja koji nije skup i lak za koriscenje, radi se o ELM 327. Za Fiat/Alfa/Lancia vozila Multiecuscan je specijalizovani softver za dijagnostiku. Omogućava obavljanje različitih dijagnostičkih zadataka na podržavanim vozilima/modulima. Softver je prilagođen svima i veoma je jednostavan za korišćenje.

– Kompjuter koji pokreće Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (32/64bit), Windows 8/8.1 (neophodna je instalacija .NET Framework 3.5), Windows 10.
– Microsoft .NET Famework Version 2.0 SP1 (ili novija verzija). Besplatno dostupno na www.microsoft.com
– K – line/VagCom 409, ELM 327 v1.3+, ili CANtieCAR interfejs.
-1.5Ghz CPU i bolji je preporučeno

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Program za automehanicare

Post napisao mixmax77 » 31 Dec 2019, 17:26

Primeri lokacija OBD-II dijagnostičkog priključka:

slika

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Program za automehanicare

Post napisao mixmax77 » 31 Dec 2019, 19:54

Mozda ce se nasi clanovi hobisti pitati cemu ove slike iz predhodnog posta, pa kako sam i napisao to su univerzalni prikljucci za novija evropska vozila i nalaze se tako da ih je manje vise lako naci kad sednete na vozacevo mesto. Uz pomoc tog prikljicka povezujete vas uredjaj direktno ili preko 16-pinskog kabla sa racunarom auta i na taj nacin uspostavljate komunikaciju koja je potrebna dabi se krenulo u dijagnostiku auta.

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Program za automehanicare

Post napisao skyline-GTR » 01 Jan 2020, 22:05

Mali doprinos, na marketu androida ima "where is my obd2 port" app tako da uredno mogu pronaci sam obd stecker, magicni elm327 ima vec odavno sa bluetooth tako da isto odavno na samom marketu postoje i izvjesne app za dijag sto smanjiva potrebu za laptopom itd... sve ide preko handy

Pozz...
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Odgovori

Natrag na “Autoelektronika”