Majstori ima li posla ???

Forum za neobavezne teme.
Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Ribery » 07 Okt 2019, 08:12

Znam da se Stole nece sloziti ali neko mora popravljati i odrzavati garanciju kada se nesto pokvari sto znaci da ce servisa uvek biti i da ce neko lepo od ovog posla ziveti. Istina je da su rezervni delovi preskupi i da je mesta za neku popravku sve manje jer se uglavnom menjaju samo LED trake i ploce ali znam nekoliko kolega u Beogradu koji odlicno zive od ovog posla i koji imaju i po nekoliko radnika i odlicno zaradjuju ali isto tako i znam da to nije realna slika ovog posla. Znam da ce ovoga posla uvek biti i da ce neko morati da radi TV servis jer negde mora da se opravda ta garancija ako nekome otkaze uredjaj u garantnom roku ali ce servisa biti sve manje. Ono sto vidim po Beogradu to je da odlicno idu poslovi servisera racunara, laptopova, mobilnih telefona i automobila. Koliko ce to da traje ne znam ali ih ima previse po Beogradu i dobra se para uzima barem po pricama tih servisera a posla ima barem po onome sto vidim.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 07 Okt 2019, 10:20

Uopšte nije bitno da li ću se složiti ili ne. Najbolje bi bilo da nisam u pravu.
Na žalost, teško. Sve češće vidimo da se u nekim zemljama tehnika koja otkaže u garantnom roku jednostavno zameni novom, ne popravlja se. I to ne samo u bogatim zemljama.
Bilo je i ovde kod nas primera, pisano je negde i na forumu, da uvoznik nije dao vraćene neispravne televizore serviserima, da bi mogli da kosiste ispravne komponente i popravljaju televizore, već su to izgazili čini mi se i bacili na reciklažu. Nemaju oni interesa za to.
Ovo što mi radimo se neće ugasiti odmah, potrajaće još, ali sve veći broj servisa će se zatvoriti.
Praktično, posao od kog se je nekad živelo relativno dobro, pretvorio se je u teško preživljavanje. Pa ko ima priliku, nije lud da se ubija od posla za nekakvu crkavicu. Radiće ono što može da bi zaradio više i živeo bliže nekoj normali.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 07 Okt 2019, 10:37

Zaboravio sam, pre par dana u EU, na inicijativu za poboljšanje kvaliteta proizvoda i produženje njihovog veka trajanja i povećanje mogućnosti za servisiranje, odnosno olakšanje servisiranja doneta je neka deklaracija, direktiva ili kako se već zove. Kao i produženje roka za servisiranje i nabavku komponenti u dužem roku. Na prvi pogled to izgleda dobro.
Ništa ja to ne verujem. Preveliki je lobi proizvođača i prevelike pare su u igri.
Recimo, VW je platio ko 32 milijarde dolara kazne za ono prikrivanje podataka oko zagađenja.. I nije propao.
I sad će da rade pošteno? Sve se plašim. Slično je i sa Samsungom i drugim jakim firmama. Učiniće oni sve da izbegnu to.
A kad bi se nekakvim čudom proizvodnja promenila na takav način, to opet ne znači i da će da bude dobro za majstore. U stvari servisere. "Titula" majstor baš i ne odgovara ovom našem poslu. Korisnik bi tu trebalo da može da izvrši neke popravke. I opet serviserima prazne ruke.

Nisam ni video, prvo sam napisao pa onda video da je ROAMER otvorio temu baš o tim novim pravilima u EU, kako bi trebalo da bude.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 07 Okt 2019, 11:27

Sve sto Eu novo smisli, jeste da bi pod izgovorom zastite okoline, drpila lovu nama. Samo lova, zabole ih za ostalo.
Led sijalice, led tv, led rasveta na vozilima... Niz je podugacak..

U beloj tahnici su valjda prvi poceli Bosch sa sudo masinama: ja kao ovakav samostalni majstor tu nema sta da trazim...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 07 Okt 2019, 15:52

Mislim da im je neisplativo to sto kaze Stole da svaki uredjaj koji se pokvari zameni novim i da to vazi dok traje garancija. Postavlja se pitanje koliko je to isplativo ili je bolje imati servisere koji ce to popravljati za mnogo jeftinije pare. Ne znam sta bih rekao na tu temu ali videcemo sta ce dalje biti. Ja sam lepo ziveo od TV servisa a sad radim kao profesor jer mi je tu mnogo veca para ali vece je i cimanje ali iskreno cekam da se unormali vreme pa da opet radim aktivno samo TV servis i elektroniku. Ne moze vecno ovako da bude lose. Ne znam kakva je situacija u beloj tehnici ali moj brat radi ugradnju klima uredjaja po Beogradu i kaze da ima dosta posla i radi cak i vikendom. Izabrali smo bas lose zanimanje ili su dosla neka losa vremena, ne znam... Hteo sam jos da se nadovezem na onu pricu o cuvanju ljudi i zastitu zivotne sredine. Ovamo prave eko motore, eko sijalice, smanjuju proizvodnju plasticnih kesa a truju nas sa GMO. To ne mogu nikako da razumem.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

bracans
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bracans » 07 Okt 2019, 16:15

Koliko je ljudi dokazano umrlo od gladi? Jako puno
Koliko je ljudi dokazano umrlo od GMO? Nula
Ima posla, kad udjes nekome u kucu i pokazes se dobar i posten majstor uvek su ti ta vrata otvorena, mozes kazati bilo koju cenu, bices placen, samo treba istrpeti ritam zivkanja sto ja ne mogu, tako da...
Sve ovo je informativnog karaktera.

Proko
gx
gx
Phone number: 38122310545

Post napisao Proko » 08 Okt 2019, 22:00

bracans je napisao:
07 Okt 2019, 16:15
Koliko je ljudi dokazano umrlo od gladi? Jako puno
Koliko je ljudi dokazano umrlo od GMO? Nula
Kolega, ne vredi!
Čak i da kojim čudom nekoga ubediš da GMO nije to što misli (a to se neće dogoditi), sledi HARP, chemtrailsi, tiganjci, antivakseri, vegani, G5 mreža, religijske nebuloze...
Veruj mi na reč, probao sam...
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 08 Okt 2019, 23:43

bracans je napisao:
Ima posla, kad udjes nekome u kucu i pokazes se dobar i posten majstor uvek su ti ta vrata otvorena, mozes kazati bilo koju cenu, bices placen, samo treba istrpeti ritam zivkanja
Uspevam ali sve teze..... Za dobrog i postenog majstora ima posla koliko hoces, bar sto se bt tice.
E sad bilo je i bice musterija koje bi htele da im majstor dodje i nesto uradi za dzabe, ali na srecu ima i normalnih musterija koji postuju majstora i veruju mu. E za to zadnje se treba i dokazati. Ipak na celu nikom ne pise ko nje i kakav je (i majstor i musterija), pa mora malo i psihologija da radi. Mnogo je i prevarenih musterija od strane raznih nazovi "majstora" pa su i oni na oprezu kada im dolazi neki majstor.
SIMkom

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 09 Okt 2019, 09:51

bracans je napisao:

Ima posla, kad udjes nekome u kucu i pokazes se dobar i posten majstor uvek su ti ta vrata otvorena, mozes kazati bilo koju cenu, bices placen, samo treba istrpeti ritam zivkanja sto ja ne mogu, tako da...
To se valjda podrazumeva. Računam da smo svi ovde ozbiljni i da niko ne ide sa namerom da prevari nekog.
Ali, nije svuda isto kao u Novom Sadu.
Ljudi nemaju para i to ti je. A plus, jeftina tehnika, koja nas je ubila načisto.

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica

Post napisao bimba1958 » 10 Okt 2019, 08:34

Mnogo je i prevarenih musterija od strane raznih nazovi "majstora" pa su i oni na oprezu kada im dolazi neki majstor.
I ja sve teze uspevam zbog nazovi majstora:rashladni uredjaji se pune sa gasom koji imaju,,najnovije sto sada izolaciju zamrzivaca rade sa stirodur plocama koje lepe odozdo,a tek kako se montiraju i "dopupnjavaju"klime da ne pricam,Nije vazno dali je termostat K50 ili K59 stavljaju sta im je pri ruci.Na kraju kad dodju ili pozovu me i kad pokusam da objasnim ,npr.da frizider nije trebalo dase puni sa R134a,vec sa R 600a kako pise na motoru a i na samom uredjaju, kazu mi pojedini da ne filozofiram jer ga je predhoni majstor napunio sa "onim"(menzura) i da je hladio ,a kad ja pitam koliko dugo i dali im je dao neku garanciju, onda ucute,cak imam i slke u mobilnom koje im pokazujem ali ne vredi.Mozda ih i ja uplasim posto ja ne nosim radni kombinezon i ne dolazim(leti)u sorcu (da mi se vide muda)i bos u jadrankama,drzim neki kodeks i uvek kod stranke odem pedantno obucen.Mozda trebam da obucem kombinezon izmazan svim mogucim bojama kao moler??? I posle da kazem duzeg razgovora-ubedjivanja, ili pristanu na popravku ili odustanu.Neznam sta se desava sa ljudima,kao da su jeli bunike,ranije unazad nekih 10 godina,da ne idem dalje ljudi su bili razumniji i shvtali ono sto im pricas a sada jebem li ga,neznam sta da kazem????Ovi nazovi majstori kako kolega Sim=Ivan kaze neznaju ni za kodekse ponasanja ni kako rade rashladni urdjaji,ni sta je poliuretan,koji termostat na koji uredjaj ide i ..........Ali furaju svoj fazon i uzimaju pare,a prevarene mustrije nece da priznaju da su prevarene cak ih i hvale.A kad ih pitam sto su zvale mene,sto ne reklamiraju kod majstora koji je bio pre mene kazu da su cule da" samo ja mogu da popravim"".A da ne pricam da se znamo unazad 30 godina, tacnije od 1978 godine kada sam poceo ovo da radim. :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 10 Okt 2019, 09:43

Šta da očekuješ od naroda koji gleda samo ono ružičasto g*vno, happy i samo visi na društvenim mrežama. Ako nešto čita, to su tabloidi sa kanalizacionim sadržajem.
U nekakvom, "normalnom" svetu za nas, zabrinuti su zbog opadanja inteligencije mladih poslednjih godina, a šta da se kaže za nas? Ovde je kod većine ubijena načisto.
Mislim...bolje da stanem, da ne pišem više. :?

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 10 Okt 2019, 09:48

Stolle je napisao:
10 Okt 2019, 09:43
...bolje da stanem, da ne pišem više...
Koči. Nije dobro ovako od rane zore. :-)
Alexa

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 10 Okt 2019, 09:50

jes da nije dobro od rane zore,ali mi ga najebasmo ki Mancester,Nekad je bio pojam biti RTV mehanicar ili frigo mehanicar,secam se servisera iz BGD koji su radili zaLTH i Jugostroj-"gospoda"!!!!!! :yeah: 01ziveli 01ziveli 01ziveli
Zadnja izmena: bimba1958, dana 10 Okt 2019, 10:01, ukupno menjano 1 put.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 10 Okt 2019, 09:52

Kočim. :-)

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 10 Okt 2019, 12:04

Bilo bi nam dosadno da svako shvata sve i kapira dobro.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 10 Okt 2019, 12:24

bimba1958 je napisao:
10 Okt 2019, 09:50
jes da nije dobro od rane zore,ali mi ga najebasmo ki Mancester,Nekad je bio pojam biti RTV mehanicar ili frigo mehanicar,secam se servisera iz BGD koji su radili zaLTH i Jugostroj-"gospoda"!!!!!! :yeah: 01ziveli 01ziveli 01ziveli
Vratice se to vreme ponovo samo ne moze odmah ;-). Sto se tice konkurencije uvek je bilo lose konkurencije i dobre konkurencije. Uvek ce biti i dobrih i losih majstora. Generalni problem je sto je neko od kolega vec rekao a to je cena novog uredjaja. Ne moze cena novog televizora da bude samo 200e. To nije televizor nego krs koji ne vredi ni 50e i kada cena novog televizora bude minimum 1000e tada ce i majstorima biti bolje i neke stvari ce se vratiti u normalu.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 10 Okt 2019, 13:17

Ribery je napisao:
10 Okt 2019, 12:24
Vratice se to vreme ponovo samo ne moze odmah ;-)
Samo što nije.
Pogledaj kineske cijene - veleprodaja. TV 49" 100 dolara. Ne znam koliko bi uvoznik dao garanciju, neka bude 3 godine, da imas ovakav TV, da li bi ga popravljao kad se pokvari?
China.JPG
Alexa

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 10 Okt 2019, 13:36

Vratice se to vreme ponovo samo ne moze odmah ;
Uvek sam bio optimista,ali mislim da nema povratka kolega Ribery!!!!!Prvo nemas skolovane majstore,sve sto uce to je ofrlje,u moje vreme biti elektro tehnicar ili bilo koji tehnicar bilo je VAU!!!Sadasnji tehnicari nisu ni u rangu nekad majstora skole ucenika u privredi ,lako je danas meriti digitalnim multimetrom,daj im analogni,neki cak ni alat nezna kako se zove.Uvodi se dualno obrazovanje,pa sto su ga ukinuli ja((*moja generacija ipre mene) sam zavrsio dualno obrazovanje pa dobijali i po koju cusku od majstora,ali bar smo nesto naucili,a mogu da kazem i dosta znali. A sad badava diploma kad neznaju dali se srav odvija u levu ili desnu stranu i ..........Ima tu i izuzetaka, da ne budem prestrog ali oni odavno nisu ovde????????Nauce da izbuse rupe i nekako okace klimu(vakumiranja nema) i posle majstore dodji da dopunis klimu,a klima montirana u Q...cu.Gas sipaju koji imaju koji je najeftiniji....i da se vise ne nerviram,svima nama majstorima(koji se trenutno borimo sa vetrenjacama) zelim da se ispuni tvoja zelja i da se ponovo cuje sa ponosom rec "MAJSTOR", a do tada ce ovi fuseri da skupe kajmak jer kako rece Stole narod gleda TV i cita tabloide i tome veruje a kada im neko iskusan i nacitan prica=savetuje oni ga gledaju belo i izbezumljenu i kazu da filozofira.Aj zdravo!!!! 01ziveli 01p361411ak9 3hammock_female

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 10 Okt 2019, 14:33

bimba1958 je napisao:
10 Okt 2019, 13:36
...Sadasnji tehnicari nisu ni u rangu nekad majstora skole ucenika u privredi...
Lako ćemo za tehničare. Ono što ne valja to je da nisu ni inženjeri. Čast izuzecima. Njih je u malom broju i ti što znaju odoše preko granice.
U mom komšiliku, momak završio tekstilnu školu. Nije mogao nigdje da se zaposli i neko mu predloži "...kad znas sve o kompjuterima, znaš da instaliraš programe, znaš da koristiš MS Office... zašto ne probaš da upiše informatički fakultet". On upiše i završi ga. Sada ima "ćagu" da je inženjer informatike a ne zna čak ni šta je struja jer to nije učio u srednjoj školi. Možda nešto u osnovnoj. Uglavnom, da konkurišemo negdje ti, ja i on na neko radno mjesto gdje se radi sa strujom, mi bi ga popušili a on ide dalje, on je inženjer.

Moram i ja da prikočim.
Alexa

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bimba1958 » 10 Okt 2019, 14:36

Bas tako Alexa,danas ce ceni taj papir(zna se sta je nekad bila diploma)Ne smemo da kocimo idemo-vozimo dalje pa dokle stignemo!!!!!! 0x00xx5 0x00xx1 :m: 01ziveli

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”