Majstori ima li posla?

Forum za neobavezne teme.
Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Majstori ima li posla?

Post napisao nec » 10 Okt 2019, 15:24

Danas se ne ceni ni "PAPIR" ni nista drugo, jedino PARTISKA kniska ili NEKI ROD :uca:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Stolle » 10 Okt 2019, 15:45

Nema roda kad je partija u pitanju. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao buzdumra » 10 Okt 2019, 17:53

uvek je bilo ...partija , to vi stariji dobro znate i nije iskorenjenjeno nikad !
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao nike » 10 Okt 2019, 18:30

Partija:
Kad pljačka postane način života grupe ljudi u društvu, oni vremenom stvaraju za sebe pravni sustav koji ga ovlašćuje i moralni kodeks koji ga slavi.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao fanzo » 11 Okt 2019, 00:07

Tako je, slažem se... nije da ja mislim tako nego su takve činjenice.

Kažu, treba oporezovati i ocariniti kupovinu u inostranstvu da se zaštiti domaća privreda. Slažem se, ali...
A uvoznici koji su, jelte, deo te domaće privrede, ne znaju šta sve više imaju od kapitala.. jadni.. moš' misliti treba ih zaštititi, a narod ošišati za pdv.. isto kao i bilgej.. jadan li je, treba ga žaliti..proizvodi su mu "jeftini"..ucenjuje države, a koje svoje narode terete za sivi softver.. ma da.. kako da ne...ccc..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao nec » 11 Okt 2019, 06:42

Stolle je napisao:
10 Okt 2019, 15:45
Nema roda kad je partija u pitanju. :fanzo:
Ima Stole na ovim prostorima nepotizam je u najvecom stadiumu :oklagija
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Stolle » 11 Okt 2019, 09:31

Ima, ali partija je iznad svega. Braća se pobiju zbog toga. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao buzdumra » 11 Okt 2019, 09:45

proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Stolle » 11 Okt 2019, 09:49

Na žalost, zadnjih dana su ovo citirali upravo oni koji baš to rade. Ali ovde je sve poremećeno i izokrenuto, pa više ništa nije ni čudno.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Ribery » 17 Nov 2019, 08:25

Kod mene nesto slabo posla sa elektronikom a blizi se nova godina. Nije mi kao pre nekih desetak godina kada sam non stop imao pozive u ovo doba. Da li je to samo kod mene tako ili je mozda jos rano za one novogodisnje guzve a secam se ranije kako mi je radionica bila prepuna posla i musterija koje hoce da se televizor popravi odmah :-)? Vidim prodavnice su vec pocele sa novogodisnjim programom :-).
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao miodrag popovic » 17 Nov 2019, 13:34

Novogodišnja gužva?To kod mene nema bar 10 godina.Uobičajeno je da ima posla u novembru,pa decembar lošiji,pa januar još,februar najlošiji,pa polako oporavak i tek maj bude OK.Ove godine ulica raskopana a mi selimo jer rekonstrukcija tek sledi.Još smo na staroj adresi,zadnjih mesec dana trpimo posao prepolovljen jer je ulica zatvorena iako se mušterije nekako probiju,naravno ne sve.Nismo još preselili sticajem okolnosti,ali do Nove godine svakako selimo.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Ribery » 17 Nov 2019, 18:56

Bezveze mi je sto menjas lokaciju zbog raskopane ulice :(. Taman se ljudi navikli na tebe i na servis da na tom mestu postoji i sad opet da kreces sve ispocetka. Sve zavisi koliko ce radovi da traju pa ako bude mesec ili 2 mozda je bolje da ostanes tu ako je lokacija dobra. Niko ti ne garantuje da nece u skorije vreme da raskopavaju ulicu tamo gde se budes preselio. Ovi u Beogradu nema sta nisu raskopali i to tako stoji mesecima a svi u Beogradu trpe zbog toga.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao miodrag popovic » 17 Nov 2019, 20:47

22 godine na istom mestu.Ipak ima više razloga za selenje.Sama rekonstrukcija ulice može da se otegne i duže od godine dana,mada je realno isključivo radi industrijske zone i otvaranja novih fabrika da se završi u rekordnom roku 6 meseci.Dalje,po planu rekonstrukcije od sad prisutnih 10-tak parking mesta uključujući i dva sad ispred servisa neće ostati ni jedno,samo prilaz kući,a u ajnforu gdje je prilaz ima 50-tak stanara sa 10-tak automobila,pa šansa da bude prazno za stranke otpada,a i dosad je bilo problema.Daklem servis bez parkinga,ne ide.
Dalje trenutno stanje lokala je sve gore i gore,od kad smo u njemu u isti nije ulagano,imamo problema sa strujom-ograničena nam je osiguračima 16A iako plaćamo 3*25A elektrodistribuciji,prokišnjava povremeno,pukao plafon,probija vlaga isl.Ipak da nije rekonstrukcije ostali bi verovatno upravo iz razloga navike.
Pošto posao ionako opada ovo nam je prilika da presečemo-nov lokal,sređen,nova stolarija,pojačana reklama,pa da vidimo gdje smo.
P.S. i nakon toliko vremena na istom mestu ima komšija ulicu-dve daleko koji nas pitaju kada je otvoren servis,nema pojma iako je semafor tu ispred i svaki dan prolazi autom.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao Ribery » 18 Nov 2019, 08:13

Onda te potpuno razumem sto se selis. Nek je sa srecom kada se preselis :-).
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
bobi.bt
gx
gx
Postovi: 257
Pridružen: 08 Okt 2012, 13:47
Location: bitola
Specialty: tv-multimedia

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao bobi.bt » 29 Sep 2020, 20:40

Kolege, kako ide sa posla ovaa 2020 god.
So ogled da je ovaa godina trgnula na maler sa convid, kod nama je malo bolje sa posao ovaa godina za razlika od prosla godina kad imalo je periode po nekoliko dana bez posla.Sada je malo bolje, svaki dan se radi i po nekoliko Tv uredaja, ili bar jedan do dva najmanje,od koj neki 85% za pozadinsko osvetlenje a ostali napajanje ili nesto na main.
Kako je kod vama?

zoran radivojevic
_
_
Postovi: 66
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao zoran radivojevic » 29 Sep 2020, 21:06

Da bog pozivi kineze i njihova pozadinska osvetljenja. Da nije toga bilo bi gusto.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao miodrag popovic » 29 Sep 2020, 21:25

Toplo-hladno.Zareda par dana pritisne posao,taman se ponadam da će da ustali,pa ondak nema.Da, zovu za pozadinska,sav monitor mi išaran sa dogovorenim ciframa,ali TV-a nigdje.Počeo sam da navijam da se kupuju što veći TV,50",55".Više radim elektronike za belu tehniku nego ostalo.
U zadnje vreme navalili da mi nude TV na prodaju.Ja preko crvene (10 evra) ne dajem.Tek ako je 40" i više,pa da sam siguran da je pozadinsko,e onda može i dve.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
bobi.bt
gx
gx
Postovi: 257
Pridružen: 08 Okt 2012, 13:47
Location: bitola
Specialty: tv-multimedia

Re: Majstori ima li posla ???

Post napisao bobi.bt » 30 Sep 2020, 22:36

zoran radivojevic je napisao:
29 Sep 2020, 21:06
Da bog pozivi kineze i njihova pozadinska osvetljenja. Da nije toga bilo bi gusto.
Tako je, sve dok ima Lcd Tv sa pozadinska osvetlenja, bice dobro.
Zamisli da je bilo samo Oled televizora na trziste, gde je posao tu za nama ili sa ove nove Micro Led na Lg.
Sve dok se proizvedi Tv sa pozadinsko osvetlenje bice posla koliko toliko, da se zivi od nesta,a vise od toga, malo teze.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Majstori ima li posla?

Post napisao Ribery » 21 Nov 2020, 19:28

Kako je sa poslom kod ostalih majstora sad pred novu godinu? Kod mene ima svasta za popravku i bolje je nego prosle godine. Majstori iz servisa koji su u Zrenjaninu i Beceju kazu da su prepuni posla i da odbijaju televizore jer ne stizu sve da zavrse. Cuo sam se sa nekim kolegama pa zato znam da su puni posla.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Majstori ima li posla?

Post napisao miodrag popovic » 21 Nov 2020, 19:55

Nema nikoga već 7 dana.Kako smo pozavršavali repove danas, u ponedjeljak ću morati moj TV da popravljam.E onda znaš dokle je došlo.Ova godina cela toplo-hladno.Još kako smo se preselili pa taman malo krenulo krenula i korona.I onda pomoć države stvarno pomogla kad nije bilo posla,pa konačno krenulo,pa stalo,pa krenulo i to velike dijagonale pa sad ponovo stalo.Korona u Pančevu zavladala.Bedak
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”