U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Forum za neobavezne teme.
Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 20 Mar 2020, 21:15

U Sloveniji, zaraženo 21 dete. Ali sve laki slučajevi.
A druga stvar, Slovenci kažu, da se virus na ravnim metalnim površinama zadržava od 4 do 5 dana. :shock: A na staklenim i preko 5 dana.
A Kon reče do jedan sat, sve ostalo je preterivanje. :?:

Po svim prilikama i ovde imamo dvojicu. :-(

Stariji čovek u Italiji više nema virus korona zahvaljujući medikamentu „remdesivir”, ali o efikasnosti i bezbednosti terapije nešto izvesnije će se znati do kraja aprila
http://www.politika.rs/sr/clanak/450430 ... -kovida-19

https://www.telegraf.rs/vesti/svet/3168 ... liji_tokom
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 00:35

Preparat na bazi tečnog kiseonika bolji od hlora?
https://www.telegraf.tv/vesti/32913-ovo ... ideo_vesti

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao bracans » 21 Mar 2020, 09:38

Za sad se jedino zna da inekcija oslabljenog virusa sluzi za podizanje imuniteta ali samo kod zdravih osoba. Koliko vidim Kinezi rade ispitivanje na covid virus kao sto se radi DNK analiza, stapic vate u usta i uzme se uzorak za analizu, posto je poznat DNK covid virusa. Bice tu sad svakakvih prica od tamjana, luka do prdeza baba. Kada ce napraviti i sta ce napraviti videcemo i mislim da ce opet biti ona prica antivakcinasa tu nam salju bla truc kva, novinske price su zaista samo price polupismenog sveta za podizanje tiraza, ako ne postoji kontakt adresa i veza ka autoru tekstova o medicini u tim novinama
.
Sve ovo je informativnog karaktera.

dzafer
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Post napisao dzafer » 21 Mar 2020, 10:06

Jedan vrlo koristan video nije lose pogledati.
https://youtu.be/EfqhfizQQKs
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 11:22

Malopre sam bio u pošti, da podignem vojnu invalidninu , čekao pola sata ispred pošte i, na šalteru kaže, obustavljena isplata. Od ponedeljka. :m:

Ceo svet bruji da lek protiv malarije može biti i lek protiv korona virusa. Ali put do njega je KOMPLIKOVAN I OPASAN
Jedna od poslednjih vesti je stigla iz Francuske, o kliničkim studijama za testiranje leka hidroksihlorohin, koji u kombinaciji s antibiotikom azitromicinom navodno značajno skraćuje vreme infektivnosti kod pacijenata zaraženih novim korona virusom. Francuske vlasti su zbog toga odlučile da ova ispitivanja prošire na ostale bolnice da bi se utvrdila efikasnost.
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ceo-s ... do/dqzbt7s

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 14:59

ŠPANSKA NAUČNICA OGORČENA: „Plaćate ih 1.000.000 evra mesečno, a doktore 1800 evra, pa neka vam Ronaldo i Mesi naprave lek!“
https://www.vestinet.rs/aktuelno/spansk ... aprave-lek

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 16:07

A da su čuli možda da postoji neki virus, epidemija, pa i pandemija? Pa koji *u*ac traže tamo negde po svetu?
https://nova.rs/drustvo/srpski-turisti- ... nas-spasi/
Je*o ih Bali.

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 21 Mar 2020, 18:11

Evo, svježa info, u Hrvatskoj danas do 16 sati ukupno 206 zaraženih. U posljednjih 24 sata čak 78 je novooboljelih što je najveći porast u jednom danu od početka krize.
Hrvatska i dalje ima otvorene granice za sve svoje državljane koje pak šalje u kućnu samoizolaciju. Problem i dalje prave neodgovorni koji izlaze iz te samoizolacije, kreću se među ljudima i potencijalno šire zarazu pa policija ima pune ruke posla.

Krizni je stožer još juče zabranio rad svim uslužnim djelatnostima koje ostvaruju kontakt sa strankama, pa sam tako bio prisiljen zatvoriti servis. Da stvar bude gora u sevisu mi ostalo desetak friško odrađenih aparata po koje stranke nisu uspjele doći. :roll:
Kako sam ostao bez prihoda sada ganjam zahtjev za isplatu minimalne plaće jer je vlada obećala minimalac svima koji su pogođeni novonastalom situacijom a ne smiju raditi zbog odluke kriznog stožera. Vidjet ćemo što će od toga biti i da li će uopće biti. :?
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 18:17

Italija, 793 mrtva. Užas.
Kod nas 36 novih zaraženih.
Policijski sat od 17 do 05h.
Stariji od 65 godina, mogu sutra da se kreću od 03h do 08h, prodavnice će biti otvorene za njih od 04h-07h.

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv

Post napisao miodrag popovic » 21 Mar 2020, 18:51

Šta reći.Da ne pišem ko je akter.Dvoje starih otišlo na vikendicu.Nabavili šta im treba.Što zaboravili angažovali ćerku,a zaboravili ulje ljekove i sapun.Jutros stigla i drva.Večeras deda poslao babu kući.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 21 Mar 2020, 18:57

... Mi smo kretenski narod, ne postuju nista. Da se svi pridrzavaju mera ne bi ni imali virus.
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 21 Mar 2020, 19:59, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Izbrisana prva riječ. Nemoj ni jednu naciju prozivati.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 21 Mar 2020, 21:02

Ma fino lepo rekao zaposlenima-pare ima da delimo plate za 3 meseca:)
Ja kao vlasnik toliko mogu da investitam u firmu-ako nakon 3 meseca ne radimo ---kud koji mili moji.
Ako vlada da neke pare-niko nece biti izbacen iz posla i nakon godinu dana.
Niko nije ništa prokomentirao!
Ima nas 4-tvoro u firmi koji rade i jos jedno fiktivno radno mesto-ukupno 5
-će izginemo ki Mančester

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 21:36

Odmor od svega ovoga.
Prilog
space.jpg

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2020, 21:51

:tooo:
"Poslaću vam karabinjere sa BACAČIMA PLAMENA ako budem čuo da pravite proslave"
https://www.novosti.rs/vesti/planeta.29 ... zama-VIDEO

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG

Post napisao cubica » 22 Mar 2020, 02:28

treba pripaziti malo, ne kaže se bezveze, opreznost je majka mudrosti! Ja sam u flašicu od Mera sa onom pumpicom ubacio alkohol Etanol 96% i prskam i sebe i druge- Udan se pojavim i dam šta je odrađeno, nakupim posla pa noču u drugom delu servisa koji se ne vidi sa ulice radim i servis je zakljucan. Kuči krečem u 5 ujutru. Panduri me znaju svi i znam da me ne bi kaznili ali ne želim da se izdvajam i dajem loš primer..zakljucan sam i izolovan, kao da sam kuči, i radim jer porez i obaveze ne napada korona :( I mačke u servisu povremeno prsnem iz pumpice :D Ako je pogodim pozadi u krtole :D mačka leti ko raketa :D peče alkohol pa ubija.
cuby
PROSONIC is the best!

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG

Post napisao cubica » 22 Mar 2020, 02:32

e pade mi na pamet...neće valjda i kurirske službe da ukinu? Kako onda do delova i LED dioda? Ako to bude..e onda smo nadrljali?
cuby
PROSONIC is the best!

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 22 Mar 2020, 06:46

U jednom trenutnu verovatno hoce, realno gledano kuriri i postari se srecu sa dosta ljudi u jednom danu i potencijalno su veliki rizik.

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 22 Mar 2020, 07:24

Koliko je sadašnje uvođenje mjera zabrane kretanja zakašnjelo pokazuje ova analiza:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... /10119583/

Za sve koji su optimističini u pogledu razvoja događaja na našim područjima, ovo je hladni tuš!
Nadajmo se da sam samo pesimističan a ne informirani realista!

A onda ko preživi virus, slijedi slijedeća pošast:
Zagrebački ugostitelj Borna Janeš, koji stoji iza popularnih restorana Pod Zidom i Gostionice Ficlek, na Facebooku je objavio da oba restorana prekidaju s radom. Zahvalio je vjernim gostima i prozvao Vladu za katastrofalno ponašanje prema privatnicima. “Od male firme od tri zaposlena, narasli smo u firmu koja je imala jedan predivni kolektiv od 26 ljudi. Nažalost, tog kolektiva više nema na okupu”, napisao je Janeš.

U potresno iskrenom statusu, Janeš je kazao da, nakon godina poniženja koje je trpio u obliku novih nameta, činovnika koji su tražili mito i inspektora koji su ih progonili, ne može pristati na Vladine protukrizne mjere.

“Vladine mjere su zadnja pljuska privatnom sektoru, i na te mjere NE PRISTAJEMO. Ovaj teret, po prvi puta nećemo prihvatiti”, napisao je Janeš. “Nećemo prihvatiti ponudu da se troškovi doprinosa odgađaju i da se državi zadužujemo za dodatnih stotine tisuća kuna kako bi jednog dana kada sve ovo prođe i kada ćemo ponovo učiti puzati, plaćali troškove poslovanja koje nam je onemogućeno višom silom, a rad zabranjen odlukom Vlade”.

Dragi naši gosti,Beskrajno vam zahvaljujemo na vašoj potpori od otvorenja prvog lokala Pod Zidom 2014. godine, pa do…

Gepostet von Borna Janeš am Samstag, 21. März 2020

Njegov status prenosimo u cijelosti:

“Dragi naši gosti, beskrajno vam zahvaljujemo na vašoj potpori od otvorenja prvog lokala Pod Zidom 2014. godine, pa do otvorenja Ficleka ovog mjeseca, a pogotovo zadnjih tjedan dana”, napisao je Janeš. “Vi ste nas držali na životu do posljednjeg trenutka, a mi se zbog vas nismo predavali. Nažalost, zbog sigurnosti svih nas i naših obitelji, od sutra zatvaramo i dostavu u oba restorana, naš posljednji izvor prihoda, te ujedno zatvaramo i jedno lijepo sedmogodišnje poglavlje, većinom uspona, ali i ponešto padova. Od male firme od tri zaposlena, narasli smo u firmu koja je imala jedan predivni kolektiv od 26 ljudi”.

“Nažalost, tog kolektiva više nema na okupu, tamo gdje smo bili svo ovo vrijeme, tamo gdje jedino znamo biti, u ulici Pod Zidom. Situacija je neizvjesna, ne znamo što nas čeka, ali ono što znamo da naša strast, energija i volja za radom nikad neće biti ugašena. Također ono što znamo, je da više nikada nećemo pristati na ova pravila pod kojima smo radili zadnjih sedam godina. Ovo je idealna prilika da ova država napokon prođe kroz sustavne promjene. Da se rad, ambicija i trud cijene, poštuju i potiču. Da se potiču ljudi koji stvaraju novu vrijednost”.

“Da se iskorijeni kriminal, korupcija i nepotizam. Da se uvede transparentnost u javne financije, te da se iste racionaliziraju. Da lopovi vrate proračunski novac koji su godinama krali tamo gdje mu je mjesto. Da nam niste oteli ono što pripada nama, našim radnicima i što smo teško zarađivali, tada ne bi trebali niti tražiti pomoć od nikoga, niti bi ju trebali. Nažalost, na našem putu smo doživjeli puno loših iskustava…od izravnog traženja mita kako bi dobili jedan pečat za otvorenje lokala, inspektora koji nam naplaćuju kaznu jer po njihovim subjektivnim procjenama fontovi na meniju nisu dovoljno veliki, od višegodišnje porezne represije (dizanje PDVa bez najave, usred investicijskih ciklusa na 25% dok većina država u regiji ima PDV ispod 10% na turizam), od raznih apsurdnih kazni, birokrata sa pečatima zbog kojih smo gubili desetke tisuća kuna”.

“I sve smo to preživjeti jer nas je gurala strast za stvaranjem, dok su drugi naš novac krali i neracionalno trošili. Nikada nismo ništa tražili na poklon, sve smo stekli vlastitim trudom i radom našeg tima, kao i bivših članova tima ovih sedam godina. No na ova pravila više ne pristajemo, nikada. Vladine mjere su zadnja pljuska privatnom sektoru, i na te mjere NE PRISTAJEMO. Ovaj teret, po prvi puta nećemo prihvatiti. Nećemo prihvatiti ponudu da se troškovi doprinosa odgađaju i da se državi zadužujemo za dodatnih stotine tisuća kuna kako bi jednog dana kada sve ovo prođe i kada ćemo ponovo učiti puzati, plaćali troškove poslovanja koje nam je onemogućeno višom silom, a rad zabranjen odlukom Vlade.
Vrijeme je da mi, stoka sitnog zuba, prestanemo mirno pasti dok nas muzu! Vrijeme je za ritanje, i to opasno ritanje!
Vrijeme je sad, kad ne možemo da radimo, da se borimo, Pa ljudi, uhvatite se tipkovnica i pišite na socijalnim i nesocijalnim mrežama sve šta vas tišti u vašem egzistencijalnom životu, jer dalje više nema, ovako kao do sad. Svi ćemo ostati bez svega a ovi na jaslama će i dalje htjeti da jašu. Zbacimo ih ili krepajmo pod njima.
Ja od danas uvodim socijalni neposluh, Neplaćanje svih davanja državi i rad na crno 100% dok god se kompletno ne izmjene zakoni tako da se možemo oporaviti lako i da pogoduju rastu poduzetnika tj. svih onih od kojih proračun uzima novce. Bankama ne treba vračati kredite dok god vas to vračanje ne vuće na dno. Neka reprogramiraju na slijedećih 10 godina i više bez dodatnog opterećenja. Ako svi to uradimo složno (ja sam tu pesimista na duži rok ali sad je momentum) možda se iz ovog sranja i izvučemo sa malo boljim izgledima za neki normalan život kad oplaćemo mrtve!

Pa pokrenut tim motivom odlućio sam da otvorim svoj profil na Facebook šitu! Jebiga, "sila Boga ne moli" rekla bi moja pokojna baba, kad god bi ja imao proljev! shame
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 22 Mar 2020, 11:51

Evo ovako to izgleda kad jašu i ne daju se zbaciti:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrt ... 67658.aspx
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 22 Mar 2020, 11:55

Ovo sam vidio. Imam tri kanala HRT i ni na jednom nije bilo rijeci o zemljotresu do 10h.
Alexa

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”