U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Forum za neobavezne teme.
Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 22 Okt 2020, 14:09

Onda što bolje prije!Jeli tako??? Ako je moguće i prije smrti!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 22 Okt 2020, 14:11

nike je napisao:
16 Avg 2020, 21:45
Prvi milion očekujemo u 9-om mj. u 11mj. drugi a 01.2021 će biti sa 4-5 miliona mrtvih. 03.2021 8-10 miliona a u ljeto 36-50 miliona
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 22 Okt 2020, 15:14

Preminuo brazilski volonter koji je učestvovao u ispitivanju oksfordske vakcine protiv kovida

https://www.danas.rs/svet/preminuo-braz ... iv-kovida/
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 22 Okt 2020, 18:30

@Stolle
Jesi li ti pročitao da nije umro od cjepiva protiv Covida jer ga nije ni primio?
Ja jesam! Niko nije umro od skepse! lolzi

https://www.dnevno.hr/vijesti/umro-volo ... a-1590782/
Zadnja izmena: nike, dana 22 Okt 2020, 20:15, ukupno menjano 3 puta.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 22 Okt 2020, 18:48

:-)
Iskreno, i nisam sve pročitao.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 23 Okt 2020, 07:25

Narod je velikom većinom glup. Ne vidim nigdje da narod masovno završava fakultete.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Kobac » 23 Okt 2020, 08:41

buzdumra je napisao:
22 Okt 2020, 12:45
tacno ali,

dodjes na kasu i tamo se radi sa parama , tamo se deli virus
niko se ne moze sacuvati , pre ili kasnije ..
Tacno ali maskom se izmedju ostalog sprecava da se svaki cas dirnes do lica sto je cest nacin unosa virusa a i dokazano je da MNOGO zavisi od kolicine koja se unese. Ukoliko je manja organizam uci da se bori sa njim, kada je broj veliki jednostavno ne stigne da razvije odgovor i eto problema.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao buzdumra » 23 Okt 2020, 10:44

zamisli ovo ,. bus pun ljudi,. i kondukter ima virus.. sa maskom ili bez on je nad svakom glavom udahnuo barem 10s i ostao je oblak virusa tu , dali lebdi ili skace ..kazu da ostaje u vazduhu prilicno dugo ...pa kad neko prdne u busu 1/3 oseti!

sada zamisli 30 ljudi sa zapreminom pluca pri svakom udahu prosek 3l to ti je odjednom 90l vazduha x broj udisaja u minuti.. vrlo brzo oni razmene svu zapreminu unutar busa.
Svi idu svako jutro na poso i nazad , isti bus mozda vozi u medjuvremenu djake?

-Dal je moguce uopste da se spasis bez staklenog zvona ?
Koliko sam citao neko ko je imao koronu , moze ponovo postati nosilac i on seje...a moze i neko bez bilo kojih simptoma .(onda kolektivni imunitet ne vazi)
-u skoli , vrticima ,skolskim kuhinjama...nemoz verovat koliko su deca nestasna...gotovo nema sanse da ne pokupe virus !

nikad nisam imo dilemu oko maske ili dal virus postoji ili ne. Ali samo pitanje sta je tu i kako jeste ostaje veliko nerazumevanje vidimo i na tv sad kazu ovako sad onako.
,. ali uvek su dve dedelje kljucne., evo dodje zima ...kraj godine
to me podseti na kad je Mujo poslao Fatu u .de da zaradi $$ na poslu niskog morala,. dodje Fata kuci i donese 2222.
Mujo broji kaze sve mi jasno , ovih 2000,jasno 200 i ovih 20 ,. al otkud ovih 2
Fata cut bolan mujo 2 po dva nakupilo se..
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 23 Okt 2020, 15:08

Šta reći? Veoma veliki je rizik u autobusima. Nema 100% zaštite. Pa i pravi skafander da imaš, možda zakačiš negde, pokidaš, opet postoji mali rizik.
Radiš ono što možeš i to je. Poželjno je nositi ove bolje maske, ali je izdatak veći. Kod kuće pranje, skidanje odeće, provetravanje, prskanje, pranje...i nadaš se da si prošao dobro.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Kobac » 24 Okt 2020, 09:04

Upravo tako a odgovornim ponasanjem stitis sebe a prevashodno druge i kada bi se tako svi ponasali ne bi bilo problema.

Uostalom treba pogledati gde su najveci brojevi. Trenutno uglavnom po evropi i americi gde se svim silama trude da odrze svoj dosadasnji stil zivota a ne u kini, juznoj koreji gde svi nose maske i postuju pravila distance.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 25 Okt 2020, 12:00

Strahota je više i pogledati broj zaraženih. :-( U okolini pre svega, a i u svetu.
Sreća, neka valjda, što smrtnost nije velika, pa je izgleda manja od prvog talasa.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao KASA1 » 25 Okt 2020, 20:50

Broj zaraženih u Hrvatskoj veći je nego ikada a zdravstveni je sustav poprilično nategnut. Epidemiolozi ne stižu pohvatati sve kontakte, sve je više zaraženih liječnika, zatvaraju se cijeli odjeli u bolnicama, nedostaje ljudi a oni koji rade iscrpljeni su do krajnjih granica. Što je više zaraženih sve je više i onih sa težim oblicima zaraze, upalom pluća zbog koje ne mogu disati, nemaju dovoljno kisika pa im je potrebna hospitalizacija, oksigena terapija ili sam respirator.
Za sad svi koji trebaju pomoć istu i dobiju, no, pitanje je dokle će biti tako ne uspijemo li epidemiju održati pod kakvom takvom kontrolom.
Zar se moramo dovesti do situacije da liječnik bira kome će pružiti pomoć a kome ne, koga će spojiti na respirator a koga ostaviti po strani da umre k`o pas? (sjetimo se nedavnih stravičnih scena iz Italije)

Kao što smo već bezbroj puta spomenuli 100%-tne zaštite nema a recept za smanjenje ugroze se zna: distanca, nošenje maske, higijena ruku,... ako se držimo toga, pomogli smo zdravstvenom sustavu, dali svoj doprinos borbi protiv širenja bolesti, zaštitili smo druge, svoga oca i mater koje bi zbog poznih godina i slaba imuniteta bolest satrla. Zar je to tako teško shvatiti?

Tko to ne razumije, minorizira problem i raspreda o teorijama zavjere, promašio je loptu (iliti "ceo fudbal").
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 25 Okt 2020, 20:50

Danas u Hr 2200 i kusur. Prije 2 tjedna je 1000 bilo "ajme"! Eksponencijalni rast u svom punom zamahu. Drugi val predviđen davno i poznat iz povjesti kod Španjolske gripe, i još uvijek gomila konja kojima smeta nošenje maske na licu, a biće ne peru ni ruke nakon sranja i pišanja inaće u životu! Narod je stoka, a stoki trebaju pastiri da se sama ne podavi u obližnjoj rijeci!

Stravične scene iz Italije su čista neminovnost i ne mogu se više izbjeći i da ovog trenutka krene lockdown kakav je bio u 4 mjesecu! Bolje bi bilo da se odmah krene u instaliranje ratnih bolnica!

https://en.m.wikipedia.org/wiki/COVID-1 ... c_in_Italy

Pogledajte povjest!

Dnevni rast od 20% je prethodio Lockdownu (05.03). Petnaestak dana kasnije je dnevni porast poćeo opadati! Lockdown u Hr. je neminovan.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 26 Okt 2020, 17:09



Božić za pamćenje se približava! :uca:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 28 Okt 2020, 12:15

Prva generacija vakcina protiv kovida-19 verovatno će imati svojih nedostataka
"Prva generacija vakcina verovatno će imati nedostataka i trebali bismo da budemo spremni na to da ona neće sprečiti zarazu, već će pre delovati tako da smanje simptome, pa čak i u tome možda neće biti delotvorna za sve ljudi ili ne bar na duži period"
Radna grupa za vakcinu priznaje "da bi mnoge, a možda i sve vakcine, mogle da budu neuspešne", napisala je.
http://rs.n1info.com/Zdravlje/a665612/P ... datka.html
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

damirko
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:34
Location: YU
Specialty: computers

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao damirko » 29 Okt 2020, 02:19

ja pricam o jako ozbiljnim stvaima ovde a taj topic je koliko mogu da primetim zajebancija na racun celokupne situacije :)
Teorije zavere su realno poslednje na sta bi gubio vreme u svom zivotu ali jos manje od toga imam zelju da budem deo populacije ispranog mozga koja svako govno koje stigne sa TV ekrana proguta i shvati TO zdravo za gotvo a onda to isto sranje ( totalno neprovereno) ovde copy/paste u milion razlicitih verzija ...da li valjda iz licnog straha i malodusnosti !
Ono sto jos manje mogu da prihvatim je intelektualna limitiranost pojeedinca koja ogranicava prava slobode govora i iznosenja razlicitih gledista na neku stvar ili problem i to na forumu dakle formatu koji je napravljen da bude upravo popriste za razlicite diskusije i pogleede na stvari i zivot !

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Majstor Duja » 30 Okt 2020, 21:00

Citam par tema na forumu s vremena na vreme, ovo je jedna od tih. Prosto je sramotno koliko se kovidiota izrodilo na tehnickom forumu gde bi trebalo da funkcionisu i saradjuju umni i pismeni ljudi. Srecom, mene ovde nema vise jer bi likovi kao sto je na pr. vas kolega Cubica (ima ih vise ali mi je on zapao za oko) sa njegovim baljezganjem o necemu o cemu nema apsolutno pojma, bili trajno banovani. Cak je i tema o teorijama zavera vrlo nepromisljeno ostavljena jer ce neka budala da se uhvati za ono sto je tamo pisano i zarazice pametnog coveka.
Sretao sam za vreme pandemije svakakve likove ali su ubedljivo najgori oni koji su se zajebavali i smejali svemu ovom dok nisu fasovali kovid19.
Kao primer navescu par komsija koje vrlo dobro poznajem, jedan (50g. starosti) se zarazio sa 100 kila zive vage, u punoj snazi, nepusac, a izasao je iz bolnice sa 65kg a ja sam ga video nakon mesec dana, sa 70-72kg, lik je ostario 10 godina, preziveo je ali je malo od njega ostalo, jedva kesu iz prodavnice nosi.
Drugi slucaj su dvoje mojih komsija, kuca do kuce, koji su se samoobrazovali na Jutjubu, dnevnoj stampi i po kojekakvih kursevima i popili svu pamet sveta dok se nisu konacno zarazili - 2 nedelje pakla je bilo dovoljno da oboje promene pricu iz "ma to je sve prevara" u "je80te, samo sto nismo riknuli!" i sad svima pricaju kako je to opasno.
Srecom pa nisam fasovao od njih jer sam se distancirao na vreme.
Potpuno je drugi padez sto nase zdravstvo nije u stanju ni zapaljenje grla da leci a ne neke super-viruse. Nemastina po bolnicama je sveprisutna i neverovatnog opsega, ljudstva, onog skolovanog nema, otisli su da brinu o zapadnim starcima i sebi. Ne krivim ih, i treba.
Ovde se kanceri lece perorezima i aspirinom, narodu se, neobrazovanom i zaludjenom serviraju kojekakve debilastine preko interneta, stvaraju se "zavere" svetskog ranga koje je otkrio neki mentol sa cuke u srbiji...
Neverovatno smo primitivan (necivilizovan) i zatucan narod i ne razumem cemu potreba da se daljem propadanju daje prostora na cak i na ovom forumu.
Civilizovan znaci biti drustveno odgovoran, a egoiste, sarlatane i pseudostrucnjake nikad nisam ni podnosio - valjda sam se zato i udaljio sa foruma.
Pozdrav za Niketa, onog sokocala iz Sapca Ranka i ostalu meni bliskiju bratiju.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 30 Okt 2020, 21:29

damirko je napisao:
29 Okt 2020, 02:19
Ono sto jos manje mogu da prihvatim je intelektualna limitiranost pojeedinca koja ogranicava prava slobode govora i iznosenja razlicitih gledista na neku stvar ili problem i to na forumu dakle formatu koji je napravljen da bude upravo popriste za razlicite diskusije i pogleede na stvari i zivot !
O čemu ti to govoriš jesi li svestan? Imaš li drugu temu? Imaš. Piši šta hoćeš tamo, zato je i otvorena. Jeste, pisao si o zaverama i post ti je obrisan. Više puta sam opominjao da ovde neće biti pisanja o zaverama i da će svaki post takav biti obrisan bez upozorenja. Što nisi čitao?
Kakva prava slobode reči i pisanja na privatnom forumu i to tehničkom????
A opet možeš da pišeš u drugoj temi. Ovde postoje pravila i sve što radiš, ne samo ti, svi, radi se po tim pravilima.
Na kraju krajeva, ako ti se ne sviđa, zaobiđi. Nisu ti ovo dnevne novine i tabloidi.
Ovo je tehnički forum. Gde si pisao u tehničkom delu? Gde si šta radio? Nije to forum opštenarodnih masa. Nalete odnekud i prvo što rade, dele pamet. A mnogi usput i iskritikuju majstore zbog kojih postoji ovaj forum i bave se poslom od kojeg žive.

****************************************************************************************************

Dujo, zamolio bih te da kad pišeš to bude bez uvreda. Ne slažeš se, OK. Kad već pominješ,, onda pominji u drugoj temi, ne u ovoj. Nije ovde pisano, pa je ovo tvoje, šta? Spam. A ti si uvek bio protiv toga.
To sam ti već pisao jednom. Ne kvari ovu temu. Ako nećeš tamo, onda nemoj ni ovde.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Majstor Duja » 31 Okt 2020, 15:09

Vidi Stole, kad nisi resenje onda si deo problema. To je uvek bio problem sa priprostim narodom, recimo ja mogu da kazem da mene vredja to baljezganje sto sam procitao ovde (sto lako dokazivo cak i na srpskom sudu jer je apsolutno netacno) a ovo sto sam predhodno napisao je apsolutno tacno. Mogao bih reci da je tvoj nastup tipican primer loseg menadzmenta gde se kvalitet zrtvuje zbog kvantiteta i 10-20 evra clanarine nekog hohstaplera. Zato ste tu i gde ste.
U temi o teorijama zavere ne pisem iz principa jer ovo nije nikakva teorija zavere vec cinjenicno stanje. To sto se smernice foruma kose sa realnoscu definitivno nije moj problem vec vas pa ga i vi resavajte.
Svako dobro.

:pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao alexa_pg » 31 Okt 2020, 19:45

Poštovani kolega Dujiću,
Zaista nema potrebe da se prozivamo ko šta zna, ko u šta vjeruje a još manje da se pogrdnim imenima nazivamo.
Ljudi na ovom forumu odlično sarađuju u tehničkom dijelu foruma. To što se na neke stvari iz običnog zivota ne slažemo, ne smije da utiče na stručni dio foruma a još manje da zbog drukših pogleda ljudi budu trajno banovani.
Ovakav tvoj nastup, dođeš, pljuneš i odeš, ne priliči tebi. I još na kraju kažeš u stilu
Majstor Duja je napisao:
13 Apr 2020, 18:08
..PS. Na moju poruku nije potrebno odgovarati...
Ako već dolaziš na naš i tvoj forum, volio bih da uzmeš učešća i u stručnom dijelu i da na obostrano zadovoljstvo nastavimo saradnju.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”