Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Forum za neobavezne teme.
Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao jaro » 27 Okt 2023, 21:14

Ispravan postupak, ako kaže da je skupo, samo prekidaj dalju komunikaciju, i poželi srećan put.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao miodrag popovic » 27 Okt 2023, 22:49

Darko,to ti je normalno.Nakon nekog vremena se navikneš da proceniš na prvi pogled stranku.Naravno da ćeš da imaš svoj cenovnik od kog ne odustaješ.Ako baš proceniš ili znaš da neko nema bolje uradi džabe nego da spuštaš cenu.Vjeruj mi ako popustiš sa cenom eto aparata sa reklamacijom jer ćeš ga uraditi bez volje ili sa jeftinijim komponentama (spustio si cenu nemaš zaradu sa normalnim),na džabe bar nema reklamacije.Dobro si postupio.Neka gnjavi nekog drugog.E,da ni slučajno ne primaj velike dijagonale bez dobrog pregleda panela i dogovora da je otvaranje panela rizik stranke a ne tvoj.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Korisnik_
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 25 Apr 2021, 04:22
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Korisnik_ » 28 Okt 2023, 19:49

Ribery je napisao:
27 Okt 2023, 21:02
Danas mi čovek dolazi u servis i kaže onako sa vrata majstore koliko košta popravka Samsung LED televizora 65" da se zameni pozadinsko osvetljenje? Prvo smo ga jedva uneli u lokal koliko je mesta bilo jer je TV ogroman. Ja kažem popravka košta y dinara ( inače TV vredi 4 puta y dinara). Čovek vozi džipa nekog novijeg crnog a počeo je da prevrće očima kada sam mu rekao cenu i još kaže kako je to skupo, kako smo mi serviseri derikože, i kako jedna dioda u prodavnici košta manje od žvake. Da sve to kupim i da menjam jednu po jednu cena treba da bude šest puta manja kaže on meni i još mi kaže da je to super zarada za tu cenu koja je šest puta manja od one što sam ja rekao. Ja ga gledam i kažem ako negde ima jeftinije slobodno neka ide a pre toga kaže da mu je sve to jako skupo i da on nema para i da mu je bolje da kupi novi TV. Unesemo mi TV nazad u auto i ode on a ja posle stanem da razmišljam da li sam ja pogrešio ili su ljudi nerealni ili su ljudi bezobrazni ili ne znam šta a pri tome su cene slične svuda u Beogradu. Tako mi nekad pokvare dan takve " mušterije".
Stavi na izlog,Akcija do kraja mjeseca snizenje na serviserske usluge i do 40% . :fanzo: :tooo:
Kendo MARKA za TV a KENDA za gumu. :mrgreen:

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 29 Okt 2023, 00:13

miodrag popovic je napisao:
27 Okt 2023, 22:49
E,da ni slučajno ne primaj velike dijagonale bez dobrog pregleda panela i dogovora da je otvaranje panela rizik stranke a ne tvoj.
Tačno, i to mi je rekao još jedan kolega. Obavezno uključiti TV pred njima da se vide sve mane. Hvala na dobrim savetima.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao miodrag popovic » 29 Okt 2023, 13:56

Evo primjer.Otkupili smo TV.Dakle naš je.Pošto je bio prljav prvo dobro pranje,zatim pregled,neispravno pozadinsko osvetlenje,ima ton,lampom se slika vidi odlično.Odlučeno da se popravi i proda.I na kraju kad je upaljen ima u vrhu ekrana tri horizontalne linije,plavu,zelenu i crvenu jedna ispod druge.Da je od stranke popi*dio bih.Ovako pokušaću još nešto ali bez nervoze,sutra.Toshiba 40".Pri pregledu linije nisu uočene,čak ni pri prvom uključenju.Bodu oči tek kad je pozadina crna.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 29 Okt 2023, 17:44

Jeste,to zna da bude baš gadno. Najgore je kada dodju pa kažu ove linije nisu bile i ja to neću da platim.Postoji i kada mi kaže vrati kako je bilo a kod mnogih slučajeva i otkaza uređaja ne može da se vrati kako je bilo i onda nastaje problem. Neki ljudi su veoma bezobrazni i idu do te mere da ti zovu sve moguće inspekcije samo da ne plate.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Korisnik_
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 25 Apr 2021, 04:22
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Korisnik_ » 30 Okt 2023, 01:03

Ribery je napisao:
29 Okt 2023, 00:13
miodrag popovic je napisao:
27 Okt 2023, 22:49
E,da ni slučajno ne primaj velike dijagonale bez dobrog pregleda panela i dogovora da je otvaranje panela rizik stranke a ne tvoj.
Tačno, i to mi je rekao još jedan kolega. Obavezno uključiti TV pred njima da se vide sve mane. Hvala na dobrim savetima.
Ako imas vremena,nije losa ideja,moze se desiti da zbog kvara nema slike ili TV nikako ne radi,pa ne mozes vidjet,dok se ne popravi.Mada znam tesko je s ljudima i odma procjeni covjeka.Najpametnije odmah se dogovorit,popravak je na rizik vlasnika aparata,ako nece nek ga nosi.Staklo moze puci zaljepljeno zna biti,iskljucivo noktima odvajam diplej. :pivopije:
Kendo MARKA za TV a KENDA za gumu. :mrgreen:

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 30 Okt 2023, 15:29

@Korisnik

Noktima ne odvajam displej nikada. Postoji alat za to koji uopšte nije skup. Skidanje panela većih od 50 inča ne možeš odraditi bez normalnog alata pogotovo ne sam i to kada se vadi panel. Za to postoji valuum držač. Što se tiče ljudi i mušterija tu ima svakakvih. Treba jako pažljivo sa njima i biti više obazriv nego kod skidanja panela 65-ice.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

majstorr
gx
gx
Postovi: 1182
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao majstorr » 01 Nov 2023, 21:53

Ribery je napisao:
27 Okt 2023, 21:02
Danas mi čovek dolazi u servis i kaže onako sa vrata majstore koliko košta popravka Samsung LED televizora 65" da se zameni pozadinsko osvetljenje? Prvo smo ga jedva uneli u lokal koliko je mesta bilo jer je TV ogroman. Ja kažem popravka košta y dinara ( inače TV vredi 4 puta y dinara). Čovek vozi džipa nekog novijeg crnog a počeo je da prevrće očima kada sam mu rekao cenu i još kaže kako je to skupo, kako smo mi serviseri derikože, i kako jedna dioda u prodavnici košta manje od žvake. Da sve to kupim i da menjam jednu po jednu cena treba da bude šest puta manja kaže on meni i još mi kaže da je to super zarada za tu cenu koja je šest puta manja od one što sam ja rekao. Ja ga gledam i kažem ako negde ima jeftinije slobodno neka ide a pre toga kaže da mu je sve to jako skupo i da on nema para i da mu je bolje da kupi novi TV. Unesemo mi TV nazad u auto i ode on a ja posle stanem da razmišljam da li sam ja pogrešio ili su ljudi nerealni ili su ljudi bezobrazni ili ne znam šta a pri tome su cene slične svuda u Beogradu. Tako mi nekad pokvare dan takve " mušterije".
Teraj to u pm odma na prvu. To je seljačina koja je i tv i džip zaradila na prevaru i krađu. Nepismeno go.no koje ne ceni ni sebe ni druge (sebe s punim pravom). Taj bi pokušao i tu 6 puta manju cenu da ti ne plati, već da te zae.be.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Kobac » 02 Nov 2023, 08:20

Greska, sebe ceni i precenjuje, druge nipodastava.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 02 Nov 2023, 18:05

Kolege @majstorr i @Kobac

Prosto ne mogu da se načudim da neko kupi nov TV i taj TV vredi kao nečije dve plate u Beogradu a skupa mu je popravka koja je četiri do pet puta manja od cene novog televizora. Svi znate koji je rizik otvarati televizor 65”. Da pukne panel e to bi bilo strašno zato uvek zovem kolegu da zajedno skidamo panel veličine 65”. Niko od nas ne dobija od prodavca garanciju i to uvek naglasim nego mi majstori na svoju ruku dajemo garanciju.Diode su skupe za taj TV od 65” i dok sve to namestim i dam garanciju od godinu dana to i nije neka zarada realno. Garanciju od godinu dana dajem samo ako ne prelaze od 50% do maksimalno 60% pozadinskog osvetljenja jer kod nekih Samsung modela hoće i difuzor da izgori tako da se tu ogradim na vreme. Smorim se svaki put kada to ispričam svakom drugom nedokazanom “čoveku” :-(.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao bimba1958 » 04 Nov 2023, 19:48

Treba imati zivce ko sajle,jos si mlad, tek ces da pizdis i da se nerviras,desavase da mu jednu istu stvar ispricas pet puta a on te ne jebava,gleda te ko som,ko zna sta misli,a doso kod majstora,pogotovo ti sto voze dzipove i slicni.Cim vidis da bleji dok mu ti pricas zamaras se damu objasnis, odma teraj u picku materinu. 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao alexa_pg » 04 Nov 2023, 20:08

Darko je tek počeo da se bavi ovim poslom pa mu sve na neki način djeluje čudno tj. ne može čudu da se načudi kakvih sve ljudi ima.
Svi mi koji radimo trideset i više godina mogli bi knjigu da napišemo o raznim situacijama u servisu.
Bilo je lijepih situacija a mnogo više onih što se u narodu kaže "da te Bog sačuva" kakvih sve ljudi ima.
Jedan naš kolega koji je proveo čitav radni vijek u servisu ima izreku "I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"
Kad se sjetim kroz kakve smo sve situacije prošli, potpuno ga razumijem.

PS. ova tema me ili bolje reći Darkov post me natjera da promijenim potpis u postovima.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao bimba1958 » 05 Nov 2023, 09:21

U zadnje vreme ovde su se pojavili puno servisera bele tehnike,ali nazalost svi su odustali bas iz ovih razloga,ali nisu krive musterije nego njihova alavost za novcem a jos vise njihova neukost.svka cast za potpis.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao KASA1 » 05 Nov 2023, 09:52

"Homo homini lupus".
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao jaro » 05 Nov 2023, 11:43

Milslim da nažalost , kakvi su novi aparati , takve su i mušterije ....ili bar dolaze, ono kao-šta, to se ne popravlja, majstor u kući , bljak ...itd...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao cubica » 05 Nov 2023, 15:59

Generalno, sad nam je manja muka sam zanat i problematika zanata, mušterije su veći problem. I ispade da je veći zanat prepoznati lošu mušteriju odmah na startu i izbeći posao zbog naknadnih problema (neplaćanje, odlaganje preuzimanja, ujedanje, palamuđenje i sl)
Ja sam već odavno prestao da budem entuzijasta, a više sam realista, biram samo čiste poslove, ako je ikako moguće, čist kvar-popravka-naplata. I to savetujem svima, da rade po sistemu...čist račun - duga ljubav, da se gleda priliv novca a sve ostalo da bude po strani.
Malo je to žalosno, ubija nam kreativnost, na kraju nismo mi krivi, takva su vremena došla.
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao chellawy » 11 Nov 2023, 15:54

da
A kad sam ja to sve pricao pre iha ha haaa.. vremena ispljuvali ste me svi redom na forumu ?!?!
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 11 Nov 2023, 22:49, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Obrisan citat
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao cubica » 12 Nov 2023, 13:53

Chelly brate, ja nisam... :lala: popljuckali su nas obojicu, sekvencijalno, malo tebe malo mene lolzi :pivopije:
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Korisnik_
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 25 Apr 2021, 04:22
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Korisnik_ » 24 Nov 2023, 17:43

Cubi,ono kad je Ves masinabila svezana za stepenice,pa i njih otkinula,jel to prema istinitom dogadjaju? :mrgreen:
Kendo MARKA za TV a KENDA za gumu. :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”