Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Forum za neobavezne teme.
Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Stolle » 23 Okt 2018, 11:13

:-) Pitanje je šta sve još može da ne valja, a ljudi često "zaborave" šta je dogovoreno. Pogotovo ako uređaj ne proradi, odnosno ne može da se popravi.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao nike » 23 Okt 2018, 13:46

Kamere sa snimanjem slike i zvuka prijemnog pulta i snimanje poziva riješava sve te "zaborave"!

"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Stolle » 23 Okt 2018, 13:54

To sad sa "približavanjem" Evropi ne sme da se radi. Potrebne su posebne dozvole, zaštita podataka i sve ostalo. Doduše, mogu da se dobiju. Ne znam baš kako, kod nas još nije, ali biće.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao ROAMER » 23 Okt 2018, 16:35

Pih kakvi ste vi to majstori, nemate povjerenja u musterije lolzi
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

dusan_darim
_
_
Postovi: 19
Pridružen: 08 Avg 2018, 12:27
Location: Srbija
Warranty service: Elin,Davoline,Blaupunkt
Contact person: Dusan
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao dusan_darim » 25 Okt 2018, 09:08

Kamera je zakon.Ja imam 2 kom ,snimaju ceo dan.Juce jedna gospodja "dosla sa drugog kraja grada sa 1000 din (nema vise) i nemoze da kupi xxx jer sad nema dovoljno para,koleginica koja tu radi rekla da je o kosta 750 din".I ja lepo pustim snimak sa kamere na neki 32 inch ... lepo se cuje kako koleginica kaze 1000.I sta cemo sad !? Ko tu koga laze ??? Ljudi pokusavaju sve zivo samo da bi dobili ono sto njima i samo kako njima odgovara.Za te pare nemoze,vratio sam je "na drugi kraj grada" odakle je i dosla.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3026
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao KASA1 » 25 Okt 2018, 09:35

dusan_darim je napisao:
25 Okt 2018, 09:08
,...gospodja "dosla sa drugog kraja grada sa 1000 din (nema vise) i nemoze da kupi xxx jer sad nema dovoljno para,koleginica koja tu radi rekla da je o kosta 750 din".I ja lepo pustim snimak sa kamere... lepo se cuje kako koleginica kaze 1000...
Nešto si tu krivo prezentirao,... što si je vraćao ako je došla sa 1000 dinara a trebala je platiti 1000, imala je taman kolko treba. :lala: (quotao sam samo zato da izdvojim ključne elemente).
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao nike » 25 Okt 2018, 12:47

@ Stolle

Nema nikakvog problema sa snimanjem u EU ako napišeš na ulaznim vratima da je prostor pod video nadzorom i kod telefonskog poziva prvo upozoriš da se razgovor snima "radi poboljšanja usluge"!
Svi teleoperateri to ovdje rade po zakonu!


Znači javiš se i odmah rečeš da se poziv snima radi poboljšanja usluge, ako nisi već uspostavio automatsko odgovaranje!

Moje mušterije sve cvikaju jer sam im svima rekao da se razgovori snimaju jer "imam problema sa sluhom" lolzi lolzi lolzi !

Oko cijene i ko je šta rekao, sa mnom se uglavnom ne raspravlja jer uvijek imam snimku, mail, poruku, fotku, video i sl. dokaz! 3professor
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Stolle » 25 Okt 2018, 13:34

Kolege iz BG ne kažu tako. Moraju da dobiju nekakvu dozvolu, licencu ili nešto treće, od državnih organa. Ne samo za snimanje, nego i za to što upisuju podatke od klijenata. Pa sve to moraju da čuvaju ne znam koliko godina.
Pisao sam ranije o tome.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao zar099 » 16 Feb 2019, 02:24

Dugo me komsija smaro sa VGA kablom kad se istom poceo bavit racunarima,kaze haj vidi u mene se kvari slika na lcd monitoru,ja ga mrdnem a ono se slika popravi mora da negdje gubi kontakt mozes ti to uzet pa sredit,ja dodjem vidim nije sarafe zavrno,pa reko moras stegnit sarafe inace nije cudo sto ti se boje gube :) a on kaze ma ja to nikad ne zavrcem :)

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5410
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao alexa_pg » 16 Feb 2019, 14:00

Je li moguce to? Prosto da covjek ne povjeruje.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao zar099 » 25 Feb 2019, 17:18

Ziva istina,covjek taj cijeli zivot ide linijom manjeg otpora nece uradit sto god misli da nemora,al nezove vise opametio se...

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao fanzo » 17 Jan 2020, 19:20

Zakačio tv na zid (tv je sada na polici u servisu)
Nije skinuo ni folije sa ćoškova, ni foliju preko celog ekrana (ima i folija zalepljena preko celog ekrana)
... a već se pokvario :)
Najlepše od svega je što ga nije ni skidao sa zida kada je krečio sobu (slika 2) :lala:
Prilog
vox1.jpg
vox2.jpg
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1169
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao jaro » 17 Jan 2020, 21:52

Žandar plava... Jbg.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3026
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao KASA1 » 18 Jan 2020, 09:36

fanzo je napisao:
17 Jan 2020, 19:20
... Nije skinuo ni folije sa ćoškova, ni foliju preko celog ekrana (ima i folija zalepljena preko celog ekrana)... :lala:
Normalno, znao je da će krečit,... kad-tad lolzi
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Korisnik_
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 25 Apr 2021, 04:22
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Korisnik_ » 28 Jan 2023, 03:46

Tri puta covjek donosio muzicku liniju,svaki put isti kvar trafoic za stenbaj linije sprzen,jednom ubacio neki trafoic iz kasetofona 8-9V,u mene linija radila cijelu noc,zvuk super,kad zove covjek sutradan,kaze linija crkla cim sam ukljucio :shock: ,reko nema problema donesi,kontam mozda je trafoic slab crko :lala: ,nadjem opet neki malo veci trafo isto 8 ili 9 V kolko se sjecam,linija opet super radi.Kolko je kaze,ma reko nista.Kad opet se covjek sutradan javio,kaze opet crkla linija.Vise men dosadilo mjenjat trafoe,moro iz nekog kasetofona izvadit neki,reko hajmo vidjet kod tebe nesto sa strujom,mozda nesto ne valja,ponesem unimer da izmjerim napon,kad ima sta vidjet na toj uticnici gdje radila linija napon 400V naizmjenicno.Covjek ima trofaznu struju pa je sam vuko kablove do uticnice doveo uzemljenje i dvije faze. :-) Ma kaze men TV radi super u drugoj sobi,tamo izmjerim dobar napon na uticnici 220 V.Reko moras zvati elektricara da ti tu dovede nulu,kako bi imao 220V a ne 380V,kazem mu uticnicu u prvoj sobi ne ne smijes koristit,dok je elektricar ne spoji ispravno i opet su naplatio popravak kao prvi put.Izgubio sam vremena toliko bespotrebno.Ma kaze sredice on to ali poslje je reko kako se linija opet crkla :-) ,ali nikad je vise nije donio,moguce da se zabunio pa opet usteko u tu uticnicu.
Kendo MARKA za TV a KENDA za gumu. :mrgreen:

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 544
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 28 Jan 2023, 08:26

@Korisnik_

Na ovom forumu sam naučio jednu jako bitnu i korisnu stvar za sve ove godine a to je da se ogradim od svih mogućih iznenađenja vezano za mušterije. Ako je muzička linija kod tebe radila 3 dana a kod njega ni minut jasno je da ima problem sa kućnom instalacijom. Na popravljene uređaje dajem garanciju 3 meseca, 6 meseci ili 12 meseci u zavisnosti od njihove starosti. Nekada ne dajem garanciju i to ako je uređaj dosta star ali to naglasim više puta mušteriji. Garancija je uvek pismena, otkucana na računaru sa mojim potpisom. Tamo uvek piše da se garancija ne priznaje u slučaju udara groma, povećanog napona i fizičkog oštećenja, mada to i napomenem lično.Taj garantni list uslikam i čuvam na računaru i imam uvek identičan primerak kod sebe baš zbog takvih mušterija. Ogradjujem se maksimalno od bezobrazanih ili nestručnih ljudi. Za sada taj sistem odlično funkcioniše.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3026
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao KASA1 » 28 Jan 2023, 13:02

Ako radiš u sivoj zoni, nemaš prijavljen obrt ili tvrku, onda ti pismeni tragovi baš i ne idu u korist,... u legalnoj zoni se izdajom računa jamstvo zakonski podrazumijeva, bez obzira na starost.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 544
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 30 Jan 2023, 08:38

Radim u sivoj zoni(još malo) kao nezaposlen ali već 5 godina unazad plaćam sebi poreze i doprinose kao freelancer. To je sada zakonski usvojeno kod nas u Srbiji. Stalno čitam zakone i učim novo ali za ovih 12 godina koliko radim nisam imao nikada problem. Naučio sam da radim sa ljudima i loše ljude prepoznam na kilometar ali svakako se treba čuvati. Na svojim garancijama ne ostavljam svoj potpis nego ih drugačije obeležim da znam šta sam kome prodao i ljudi više kupuju i sigurniji su kad imaju neku garanciju. Svakako si u pravu i treba se čuvati svega pogotovo kad se radi u sivoj zoni.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Korisnik_
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 25 Apr 2021, 04:22
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Korisnik_ » 18 Feb 2023, 17:58

Bio je neki covjek davno sokiro me,nikad niko nije tako nesto uradio u mojoj karijeri,trazio je,da mu otvorim TV sa mog oglasa, da kao on se razumije vidi jel popravljan,pitao je jel popravljan,takodje je na ulici pitao kako se ja zovem,cime se bavim,od mene je trazio TV za nesto malo para tad,kao on zna koliko to vrijedi i na kraju ga se komsije jedva rijesile,nakon sto sam rekao da je TV prodan.Bili oni obicni CRT jos aktuelni.On se kao bas razumio u elektroniku. :mrgreen:
Kendo MARKA za TV a KENDA za gumu. :mrgreen:

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 544
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kako musterije opisuju kvarove - BISERI

Post napisao Ribery » 27 Okt 2023, 21:02

Danas mi čovek dolazi u servis i kaže onako sa vrata majstore koliko košta popravka Samsung LED televizora 65" da se zameni pozadinsko osvetljenje? Prvo smo ga jedva uneli u lokal koliko je mesta bilo jer je TV ogroman. Ja kažem popravka košta y dinara ( inače TV vredi 4 puta y dinara). Čovek vozi džipa nekog novijeg crnog a počeo je da prevrće očima kada sam mu rekao cenu i još kaže kako je to skupo, kako smo mi serviseri derikože, i kako jedna dioda u prodavnici košta manje od žvake. Da sve to kupim i da menjam jednu po jednu cena treba da bude šest puta manja kaže on meni i još mi kaže da je to super zarada za tu cenu koja je šest puta manja od one što sam ja rekao. Ja ga gledam i kažem ako negde ima jeftinije slobodno neka ide a pre toga kaže da mu je sve to jako skupo i da on nema para i da mu je bolje da kupi novi TV. Unesemo mi TV nazad u auto i ode on a ja posle stanem da razmišljam da li sam ja pogrešio ili su ljudi nerealni ili su ljudi bezobrazni ili ne znam šta a pri tome su cene slične svuda u Beogradu. Tako mi nekad pokvare dan takve " mušterije".
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”