Veliki pozdrav kolegama i sve najbolje u Novoj 2019-toj godini uspjeha, sreće i zdravlja

Forum za neobavezne teme.
Miodrag Popović
_
_
Specialty: tv

Veliki pozdrav kolegama i sve najbolje u Novoj 2019-toj godini uspjeha, sreće i zdravlja

Post napisao Miodrag Popović » 01 Feb 2019, 13:50

Sjedoh da se odmorim i popijem čaj na miru.Kamilica ili 10 biljaka?(srrrk) 10 biljaka fructus.Odličan čaj.
Nego gledate li novu seriju TV NOVA "Na granici"?Odmara mozak.Radnja se dešava na granici negdje u Lici i ...pa nije loše šverc duvana,paprike i ostalog preko granice.Policija,gonjanje po šumi.Podsjeća na "kud puklo pa puklo".

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Veliki pozdrav kolegama i sve najbolje u Novoj 2019-toj godini uspjeha, sreće i zdravlja

Post napisao fanzo » 01 Feb 2019, 14:01

Naravno... u 21h sam uvek kući radnim danima :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Miodrag Popović
_
_

Re: Veliki pozdrav kolegama i sve najbolje u Novoj 2019-toj godini uspjeha, sreće i zdravlja

Post napisao Miodrag Popović » 01 Feb 2019, 14:03

zdravlje sreća i uspjeh
Prilog
11.jpg
11.jpg (8.43 KiB) Pregledano 409 puta.
22.jpg
33.jpg

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Feb 2019, 14:20

Miodrag Popović je napisao:
01 Feb 2019, 13:50
10 biljaka fructus
Odličan je kao osveživač u autu, hemija. lolzi Jako i lepo miriše. Nema biljaka u prirodi koje toliko mirišu.

A učinio sam mnogo za svoje zdravlje danas, a i juče. Toliko sam se iznervirao i napravio razne stresove, lolzi da to ne može da se izmeri.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Miodrag Popović
_
_

Post napisao Miodrag Popović » 01 Feb 2019, 14:32

Ne verujem da je hemija,te sa veštačkim aromama izbjegavam.Ovo je čaj normalne boje i mirisa,ne ono kad ubaciš u vodu pa je odmah oboji.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Feb 2019, 14:37

Imam ih nekoliko, ipak jeste.
Kad su mi to prvi put rekli, nisam verovao. Gde hemija u čaj? :roll: Ali...
Najbolji su Josif Pančić i to po mogućnosti da nisu u filter kesici.

Miodrag Popović
_
_

Post napisao Miodrag Popović » 01 Feb 2019, 14:40

Pančić da naravno.Imaju njive i proizvodnju kilometar od mene.Otkupljivali su cvet zove.U apoteku redovno svratim,ali na poslu ipak koristim filter kesice.
Evo slika kao da je iza zgrade.Svako proleće se pravi sok.Prijateljica iz Amerike kaže da oni tako prave džem od zrelih bobica zove-bazge.
Prilog
1_zova_grm.JPG

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Feb 2019, 21:55

Džem se pravi i ovde, dobar je.
A jeste li probali slatko ili marmeladu ili džem, šta god, od ljutih papričica?
Mnogo je dobro, ali ne smeeem. :-(

Miodrag Popović
_
_

Post napisao Miodrag Popović » 01 Feb 2019, 22:54

lolzi Cepoguz džem

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Feb 2019, 23:31

Mislim na nešto ranije procese. :lala: Varenje, kiselina, gorušica...

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463

Post napisao miodrag popovic » 01 Feb 2019, 23:42

Za kiselinu,tj da je nema.Ujutru na prazan želudac tri komadića-režnja slanine sapunjare,odnosno domaće tek tek prošarane mesom.Bez leba,bez vode.Nakon sat vremena normalno doručkovati bez ikakvih ograničenja dalje tokom dana.Recept proveren.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 02 Feb 2019, 16:38

Ne legati u horizontalu nakon jela !
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 03 Feb 2019, 00:26

Za čaj treba i med. Do skora nisam znao da crni med nije klasičan med i da ga nema svake godine. Ima ga kad su jake suše, pa recimo jedna vrsta može da bude od hrasta. I to od izlučevina od vaši :roll: koje se hrane smolastom lepljivom tečnošću koju hrast ispušta kroz listove, da se ne bi listovi sušili.
i taj med je mnogo zdraviji jer ima mnogo manje fruktoze, koju "običan" med sadrži i do 55%, a fruktoza je za jetru možda gora od alkohola. Znači, med i nije baš toliko zdrava namirnica kako se uobičajeno misli. U principu, ne treba preterivati, kao i za sve drugo.
Taj crni med, meduljica ili kako se već zove, kažu sadrži i 13 puta više aminokiselina od običnog. I povoljno utiče kod kiseline u želucu.
Kod mene se kiselina javlja i na vodu i na vazduh. :?
Ove godine je bilo ovog meda, mislim da sam potrošio desetak kg, a danas sam kupio još par tegli, dok još ima.
I na ukus je dobar, gust je i nije toliko sladak kao ovaj drugi.

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 03 Feb 2019, 18:35

miodrag popovic je napisao:
01 Feb 2019, 23:42
Za kiselinu,tj da je nema.Ujutru na prazan želudac tri komadića-režnja slanine sapunjare,odnosno domaće tek tek prošarane mesom.Bez leba,bez vode.Nakon sat vremena normalno doručkovati bez ikakvih ograničenja dalje tokom dana.Recept proveren.
Znaš kad bi fanzo pojeo 3 komada sapunjare na prazan stomak ???? Pa još bez hleba lolzi
Kad bi umesto kiše padale sekire pa bi mu bilo svejedno od čega će da izgine lolzi lolzi lolzi

On bi radije popio litru baze (vinjaka) za doručak da neutrališe kiselinu :roll: :roll:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 03 Feb 2019, 19:16

,. kad popije litru onda svejedno, dal imas kiselinu ili ne lolzi lolzi lolzi

Stole ,. med je bajka ..sarena
drugar do sad potrosio oko 2t secera :dmzs: (ne znam koliko je to tona meda)
-to za sebe ako imas 2-3 kosnice (ne trpas secer jer jedes ti) i neces svake godine da imas meda, kako te zalomi godina :uca:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 03 Feb 2019, 19:33

Taj pravljeni je posebna priča, ovo je za pravi med. Uzimam od par proverenih ljudi koje znam i koji nemaju tone meda i ne mućkaju. :lala:
Na pijacu i od nepoznatih nikako, iako ima i tamo onog koji je dobar. Ali, kako to da znaš.

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 03 Feb 2019, 20:13

Laze svako ko kaze da ne stavlja secerne table za prihranu.Imam dva prijatelja koji za sebe drze pccele i kazu kad pcele pojedu med za hladnih i kisnih dana,moras da ih prehranis.Ali to su sitne kolicine i ne uticu na kvalitet meda.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 03 Feb 2019, 22:43

pa oni ,. stave pre pase secerni sirup , pa kad ih pripreme da rade ono bas ,. onda im ukinu kad pocne pasa ,. zavrsi se ide vrcanje i opet sirup dok se ceka druga pasa.,
-inace za one koji nisu znali, one prave toliko meda da mogu da prezive i da se razmnoze .
pcelarev poso je da ih odrzi na najvecem broju da se ne izroje( i odnesu prilicno meda) i da ih uposli ., i da |"krade" med iz kosnice da one misle da nije dovoljna kolicina .
one kad zatvore sace ako nista ne diras ,. odose one iz kosnice.

znaci ne sipa se direktno secer u med ,. nego ga pcela preradi , lakse preradi vodu i med (sirup)
lekovi, dimilice se koriste za varou ( opasni otrovi) jer biljni preparati gotovo i ne pomazu .,ima i neki procenat providon joda koji im se daje (mozda ima jos nesto ja ne znam)
sta mislite gde to zavrsi?
= zasto svabe ili neko pametniji od nas ne dodje po med gotov kod nas na veliko i ne kupi sve ???

ja priznajem za sad med samo sa planine negde ,.i to ko drzi pcele za svoju dusu (ne za dobit)
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”