Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Forum za neobavezne teme.
Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Srečko » 16 Dec 2022, 19:58

Hvala alexa_pg . To znam, da kada otvoriš spor tamo možeš, da prikačiš slike. 8) Samo me brinulo, da če on, da kaže, da mu nisam poslao slike.

LP Srečko
Samouk

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 16 Dec 2022, 23:25

Hoce tako, nekada uspe a nekada nece pa nece da se posalje sa racunara ali sa telefona iz njihove aplikacije nisam imao problema.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao buzdumra » 16 Dec 2022, 23:45

pise tamo ,. negde koja rezolucija slike i slicno format.,. aliexpres ima generator za brojeve telefona i viber ,. nalazi u porukama i u slikama ako pokusas da slikas vizitku ili telefon ,.
-ako te odma ne skontaju posle hoce kad tad! i uglavnom nece da posalje sliku sa kontaktom .
e sad dobra stvar sto prodavac odgovara na poruku ! ima koji ne hebu zivu silu , uopste ne citaju poruke ! (aliex. zna za to)
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 20 Mar 2023, 09:34

Opet ima nekih popusta na Aliexpresu pa pogledajte.
Negde su spustili cene a negde ide popust od 4$ na 20$ vrednosti.
Recimo ako se uzme UT61E+ + torbica izadje 66usd...

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 5e0GY&mp=1
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 5e0GY&mp=1
Ali.jpg
Kada smo vec tu da pitam... Ima li jos neko problem sa prikazom jezika na Aliju?
Iz cista mira prebaci jezik na neki arapski, jevrejski, kineski pa ga onda vracam, pa nece, pa opet prebaci...
Vratim ja to ali je bas iritantno...

Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Srečko » 20 Mar 2023, 18:33

Meni se to isto stalno događa.

LP Srečko
Samouk

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 24 Avg 2023, 21:06

Ponovo popusti na Aliju pa potrazite predmete oznacene sa "US $3 off orders US $25+".
Pored toga i prodavci su smanjili cene pa je recimo UT61E+ mene izasao 63USD.

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... MXcoC&mp=1

Inace popusti rastu, na 25-3$, 50-8$ a na 75-15$ i ne mora da bude od istog prodavca, moze da se nakupi od vise njih samo predmeti moraju da imaju gore napisanu oznaku.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao KASA1 » 24 Avg 2023, 23:14

Odlična cijena i prilika za kupnju,... mene je lani izašao oko 100€.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

tiksi
gx
gx
Postovi: 1055
Pridružen: 22 Sep 2006, 00:00
Location: BOR SRBIJA
Contact person: Tiksi
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao tiksi » 26 Avg 2023, 01:28

Od ranije koristim UT61E ,ali su se od visegodisnjeg svakodnevnog akanja malo ostetili kontakti na opsegu za ampere velike struje , prikpio sam ja to ali sam za svaki slucaj kupio UT161E.
Posle toga sam na aliju nasao UT39E za 34 US pa sam i njega pazario.
Nema merenja pikova i nema REL ( anuliranje ) i to mu je nedostatak u odnosu na ova dva sto je pomalo nezgodno kada se mere otpori mani od 1ohm ( mada meri tacno i 0.01ohm ) , ostalo sve radi perfektno.
Takodje, na njemu je preklopnik za svaki opseg poseban , ali je zanimljivo da je na opsegu od 20A rezolucija 0,1mA, sto nije sluvcaj kod ova druga dva.
Od svih mi je najbolji stari UT61E , nesto je brzi kada se tasterima menjaju opsezi ili neki drugi parametri u odnosu na UT161E.
Sto se merenja tice gotovo su svi indenticni ( i UT39E ima TRUE RMS ).
UT39E je za novac koliko kosta odlican instrumenat , osim merenja pikova drugi manjak nema , displej je takodje petocifren .
Prilog
UT39E.jpg

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 31 Dec 2023, 11:12

Iskocila mi pre nekod vremena "Lemna stanica" 8898 za celih 25$, malo pogledah sta to ima i potrosih celih 30 za verziju sa vise vrhova, nastavaka za duvaljku, rezervne grejace i jos ponesto...
20231230_134145.jpg
Nisam nesto planirao da je zadrzim, prosledicu je dalje, vec me je zanimalo kakva to lemna stanica moze da se napravi za te novce.
Tako sam svojevremeno u kineskoj radnji kupio produzni za 100 dinara da vidim sta je unutra, radilo je ali zicice kao vlas kose a uzemljenja nije ni bilo iako izgleda da ima.

Duvaljka i lemilica naravno rade na 220V i elektronika za kontrolu je smestena u bazu sa tim da bih rekao da lemilica nema uopste kontrolu temperature vec samo kontrolu preko triaka. Da se zagreje treba joj bas dosta vremena i sto se temperature tice pokazuje dosta vise od stvarnog stanja.
Nije neupotrebljiva ali dodje mu kao da imate lemilicu bez regulacije koja je odredjene snage pa kako radi-radi jedino sto mozete da joj odredite snagu.
Duvaljka je malo bolje odradjena , ima senzor i gasi se kada se spusti na bazu tako sto gasi grejac i duva najjace jos neko vreme, bar nesto da radi kako treba.
Da li meri temperaturu ne mogu da kazem, nije se slagala sa izmerenom ali je bar bila bliza a i njen dzek ima vise pinova koji su oziceni na stampi za razliku od lemilice gde je dzek od pet pinova a zalemljena tri i to rekao bih zbog stabilnosti. Nisam se udubljivao u to gde sta ide, ne vredi vremena...

Neki generalni zakljucak je da da mozda nije bas za svakodnevni rad ali za razne Youtube majstore bi mogla da posluzi

Ko bi zeleo nesto detaljnije moze da pogleda video: https://youtu.be/BC4Kh3Th83Y

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”