Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Forum za neobavezne teme.
Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao KASA1 » 28 Dec 2019, 19:38

bracans je napisao:
28 Dec 2019, 17:01
,...nekako nije fer ali sta ja znam, tako je kako je,...
Na tebi je,... možeš napraviti da bude fer, vratiti pare za robu koja je ipak stigla.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 28 Dec 2019, 20:04

kako, ne koristi mi se net placanje preko platne kartice direktno prodavcu, ipak je preko alija zasticena transakcija, mislim da oni osiguraju svoju robu na vremenski rok isporuke, inace, ne znam sta im to znaci postadoh zlatni clan aliekspresa, povoljnije cene...ili tako nesto

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Stolle » 28 Dec 2019, 20:38

A da naručiš ponovo isto to i napišeš mu poruku da ne šalje. :?:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 28 Dec 2019, 21:09

Videcu i razmislicu, ne zelim duplo da narucujem i placam, posto sam istu stvar narucio kod drugog posto ova nije dosla, ali nije problem da se dogovorim sa njima, izadju u susret, ali dispute moram otvoriti posto zaista ne stignu ljudima stvari i posle nema ni povracaja para ni razgovora preko aliekspresa, jednu stvar su mi odneli u drugo mesto, drugom coveku, jedino pogodili drzavu, opet, nekako sam se dogovorio i poslali su mi ponovo posto su uvideli gresku. U sustini kada se posle prigovora i povracaja novca primi slucajno izgubljena posiljka, obavesti se vlasnik (posiljalac) i on je duzan da plati povracaj posiljke njemu, toliko o tome, sta ce i kako ce nije na meni.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao miodrag popovic » 28 Dec 2019, 21:57

Ima tu još matematike.Poručiš nešto,računaš da će stići,dogovoriš popravku na osnovu tog da stiže deo ili si ga poručio upravo za taj dogovor i gle čuda ne stigne u roku,a obećeo,čovjek čeka dva mjeseca pun povjerenja,ništa odeš kupiš deo gdje ima pošto ima i pukneš za popravku,kinez ti vrati pare i još pride stigne deo i opet si u minusu i vrlo moguće sa delom koji ti ne treba od sad pa do nikada.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao KASA1 » 28 Dec 2019, 22:33

Stolle je napisao:
28 Dec 2019, 20:38
A da naručiš ponovo isto to i napišeš mu poruku da ne šalje. :?:
Tako to, u pravilu, i funkcionira.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 28 Dec 2019, 23:06

Kao sto napisah, po pravu je da posiljka koja ne dodje u ugovoreno vreme pripada posiljaocu, makar je mi preuzeli, i njegova briga je kako dalje da se sa njom radi. Ono sto Stolle kaze je dogovor i pravicno je, mada je i to pitanje ako je na primer posiljalac osigurao svoju posiljku ostvarice dupli profit od nas i od osiguranja (prevara osiguranja) tako da ce tu pravo biti pogazeno ali cemo se mi osecati bolje, ciste savesti :) . Pravo i pravicnost. Hm, mogli bi diskutovati... aj mi na pivu :pivopije: na kraju krajeva vidim preko pracenja posiljki kineske poste da se posiljka vrti u Pekingu vec mesec dana lolzi nema je ni na vidiku u ovim krajevima

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao miodrag popovic » 07 Jan 2020, 20:26

Stiže li vam roba sa ali-ja?Ja zadnjih mesec dana ništa nisam dobio.Vraćaju mi pare,robe nema,na traking stoji da je stiglo pre ihaj-haj,20,30,40 dana,do mene ne dopire...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Stolle » 07 Jan 2020, 20:40

Na kraju će Srbiju da stave na crnu listu i prestaće da šalju robu. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao miodrag popovic » 07 Jan 2020, 20:46

Kod: Označi sve

https://twitter.com/at0mski/status/1212814663764840448
Baš čitam tu i tamo se žale ljudi
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

vlada69
gx
gx
Postovi: 1285
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao vlada69 » 08 Jan 2020, 11:24

Meni su počeli da stižu , stiglo 10-tak do sad. Od Nove godine svaki dan mi stigne poneki paket , jutros stigao jedan. Ostalo je još tri koja treba da stignu. Za dva sam otvorio spor i vratili su mi pare.

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao vladapile » 08 Jan 2020, 14:14

Čekam 15-ak paketa od avgusta,septembra,oktobra,novembra.... ovima narućenih u decembru se i ne nadam. Dispute, produženje rokova, stiglo u zemlju destinacije pre xxx dana.....i ništa.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 08 Jan 2020, 18:46

Trazim produzenje roka, i to dok je u periodu kada moraju da dostave, posle toga ako ne dodje do produzetka roka trazim povracaj novca i to je to. Nema tu puno mudrosti, ako dodje roba posle refunda njihova je i moraju platiti postarinu za povrat da bi dobili robu nazad. Nekad mi bude zao ali sami diktiraju rokove, mnogo njih garantuje da ce dostaviti robu za 35 dana, nemoguca misija. Realno je kada stave garantovani rok dostave 60 dana, tako i biram, sem cene.

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Liskun Elektronik » 08 Jan 2020, 23:34

Danas stiglo jos pet paketa,koji su poruceni u novembru.Sad mi ostaje jos 7 paketa koje sam narucio posle 15-og decembra.
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao fanzo » 09 Jan 2020, 01:41

Tako je, baš tako. Paketi dolaze tek posle 55 i više dana.
Nakon 60 dana mora se otvoriti disput jer ima šanse da paket nikada ne stigne, a rok za disput je 15 dana nakon isteka roka za stizanje paketa. Poneki prodavci stave rok 35 dana i ako ne pratiš situaciju u svom profilu (misliš da je 60 dana) ostaješ bez para i bez robe ako ne pokreneš disput na vreme, odnosno za konkretan slučaj 35+15 dana.
Kasnije ti možeš da kukaš prodavcu, ali on te stavi na ignore i možeš da se slikuješ...
Sve u svemu kada podvučeš crtu neki paketi dođu mesec-dva i kasnije nakon povraćaja novca, a neki ne dođu nikad, a zaboraviš da pokreneš disput, sve u svemu to se izravna računica... što se kaže budeš na nuli, tako da se ne sekiraš da nisi savestan.
Recimo, kolega Miodrag je dao lep primer, poručiš nešto i na konto toga ugovoriš popravku, vlasnik se složi da će popravka biti za 2,5-3 meseca urađena, roba ne stiže na vreme, vlasnik sada već odskače od zemlje i dosađuje ti. Ti si primoran da obustaviš popravku jer je vlasnik odustao ili da kupiš delove negde gde ima bliže i naravno puno skuplje. Plaćaš delove 2x, naplaćuješ urađen posao 1x. U minusu si kako god da okreneš. Sve je kockanje. Ko će tebi to da refundira? Niko! Stoga ne očajavaj ako ti roba stigne nakon refunda.. možda ti i neće trebati.. prodaj to preko oglasa da amortizuješ sledeći neki eventualni gubitak u raznim transakcijama i teraj dalje, kakvo vraćanje sredstava, ni kinez tebi ne bi vratio ništa nakon isteka roka. Svaka čast izuzetcima, ali je takvih malo. Realno rečeno...
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 546
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Ribery » 11 Jan 2020, 22:36

Meni je posle strajka stigao samo jedan mali paket. Sve ostalo sto je naruceno posle 20-og novemra jos nije stiglo. Cip za playstation konzolu nije ni stigao na kraju pa sam trazio pare nazad mada ni to ne vracaju odmah. Tu se isto ceka neki rok. Lepo kaze Miodrag da je to veliki gubitak i ako stigne na kraju a kasni. Ne mogu ljudima da ispunim ono sto sam obecao a mnoge stvari za playstation konzole ovde ne mogu da nadjem pa sam osudjen da cekam Kineza. Moze li se bilo sta proveriti u posti ako paket ne stize, papiric nikakav nisam dobio u sanducetu a Kinez tvrdi da je poslao i jos kaze idi do poste i proveri sta se desava?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 12 Jan 2020, 06:55

Uvek kaze da odes do poste i proveris a to nikada ne da neki rezultat.
Moji paketi su skro svi sa pracenjem i ono sto mi nije stiglo nije stiglo ni u zemlju vec se zaglavil u kini.
Njihovo je da malo odugovlace i da se nadaju da ce se paket pojaviti...

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 546
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Ribery » 12 Jan 2020, 08:28

Da bi oni u posti mogli da provere ja moram od postara dobiti neki papir. Ovako samo sa brojem posiljke prepisane sa interneta uglavnom nista ni oni u posti ne mogu da provere i uglavnom bude da jos nije stiglo i da sacekam a to znam i ja :-). Male su sanse jako da postar ne ubaci papir u sanduce a to mi se nije desilo nikada mada se desava i tako nesto ali veoma retko i onda ja Kinezu objasnjavam da moja drzava ne funkcionise dobro kao njihova i da ovde ljudi dosta grese i da ja ne mogu da odem i da proverim u posti da li je stigao paket i gde se sada nalazi. Kada bi video Kinez kako nase poste izgledaju ne bi me tako nesto pitao :-D
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Stolle » 12 Jan 2020, 10:09

To je samo razvlačenje. I meni su tako pisali neki.
Pa šta će u pošti? Poštare znam, oni me neće lagati. Postoje dve vrste tracking brojeva. Jedan naša pošta ne prepoznaje. 17 track ih nalazi. Ali, kao što reče, to je nedefinisano, zaglavi negde i stoji tako. Većinom su mi pošiljke stigle, a tamo još stoji negde ko zna gde i kad je napisano. Tako da je pitanje koliko su ti brojevi validni.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 546
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Ribery » 12 Jan 2020, 11:20

Glavni problem je to sto musterije nece da cekaju duze od dva meseca na popravku i sa jedne strane ih i razumem. Ne mogu da im obecam kad ce biti popravljeno jer ne znam ni ja tacno kada stizu delovi. Posle kad deo ne stigne ko je kriv? Kinez, posta ili ja koji sam rekao da to mogu da popravim u roku od dva meseca? Negde kupujem skuplje delove, negde uzmem pare unapred od musterije pa posle vracam jer delovi ne stignu. Sve u svemu, jos ta internet prodaja ne funkcionise dobro.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”