Misljenje kolega o ovome ..

Forum za neobavezne teme.
fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Misljenje kolega o ovome ..

Post napisao fanzo » 11 Mar 2019, 10:56

cubica je napisao:
10 Mar 2019, 21:34
... Posle ovakvog rada nestručnog, kasno je kada dođe uređaj kod majstora, može samo da konstatuje totalnu štetu i preporuči kupovinu novog uređaja...
Upravo ovo uradiš i naplatiš svoju uslugu (pregled uređaja). Pa neka se on sam posle misli.. ti si svoje pošteno uradio.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

bogoljub
gx
gx
Contact person: Bogoljub

Post napisao bogoljub » 11 Mar 2019, 12:04

Čovek naplaćuje od jutuba svoje video klipove.Mlad je još naučiće se i zanatu.
ZAKLINJEM SE NARODU I BOGU DA CU U KAFANU ICI KAD GOD MOGU

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 11 Mar 2019, 13:14

Pa dobro..zbogom svesti..sto bi se reklo...evo ja cu napravim YT klipove kako se obijaju automobili..valja mi da uzmem koju paru od YT. Ovi sto ostanu bez auta ce reci verovatno reci mlad si, valja zaradis koji dinar.
cuby lolzi
PROSONIC is the best!

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 11 Mar 2019, 13:26

Ćubi, može i to . Samo je potrebno da jasno naznačiš da se radi o testiranju brava i edukativne svrhe i da je to zakonski kažnjivo da se radi na tuđoj bravi i da to gledaoci ne treba da pokušavaju da rade na tuđim bravama... i nemaš nikakvih problema... i to bi sve moglo da ide u onu Nikšinu temu ovde.. :lala:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 11 Mar 2019, 14:45

Narod je blesav i iz dana u dan sve gluplji, umesto da je obrnuto zbog svih danas dostupnih informacija.
Nije ni čudo kad verovatno polovina po ceo dan zuri u TV i gleda farme i parove. I po društvenim mrežama koje isprazne i taj mozak što ga imaju.
Umesto kod doktora, idu kod nadrilekara i kojekakvih divljaka.
Vidovnjaci i gatare i dan danas žive odlično jer imaju klijentelu. Redovnu i mnogobrojnu.
Što onda ne bi išli i kod kvazi majstora ili slušali njihove savete. :?
To je na žalost skoro normalno ovde.
Pogledajte samo komentare ponekad o nečemu. Kakvi stručnjaci, kakvo znanje, iskustvo, kad polupismeni to znaju bolje. Nažalost i oni pismeni su često veoma usko ograničeni samo na svoju struku, sve ostalo je nepoznati svet. A logika ista kao i kod onih prvih. Jad. :?
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 14 Mar 2019, 07:37

Stole je potpuno u pravu za sve sto je rekao. Ja sam vec napravio pasos pa u skorijoj buducnosti planiram bezanje gde god. Ne toliko zbog para nego zbog svega ovoga sto je i Stole naveo. Muka mi je vise od ispranih mozgova. Za cetiri godine koliko radim sa decom u Beogradu sam primetio da su deca sve gora i gora u matematici i fizici a ja se polomim da im sto bolje objasnim. Mlade srednjoskolce ne zanima nista i da ce takvi sutra da budu inzenjeri, pravnici, lekari, majstori itd.... Vecina gledaju parove i farme i snimaju svi nesto na youtube-u i pricaju mi za zaradu od 5000e jednog dana od youtube-a a mrzi ih cak i da ustanu iz kreveta na vreme i cak ne znaju sebi ni caj da skuvaju. Majstora u Zrenjaninu skoro da i nema a po firmama rade uglavnom penzioneri jer mladi ne znaju nista da rade niti ih zanima. Za varioca dobijate 100 eura na ruke od direktora samo ako ga dovedete u firmu a za 10 godina ce biti tako sa skoro svakom strukom. Sto se tice popravki, za neku popravku uredjaja od 20 eura se musterije cesto svadjaju i pametuju tako da bez neke ozbiljne cifre mi ne pada na pamet da radim sa lemilicom.
Sto kaze cubica, ovo sto radi ovaj decko na youtube-u je direktno smejanje u facu svakom ozbiljnom majstoru i strucnjaku koji zaradjuje hleb od ovoga i placa drzavi porez. Ja sebe ne vidim jos dugo ovde u Srbiji ako se nesto drasticno ne promeni.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Mar 2019, 12:36

Darko, neće se ovde ništa drastično promeniti.. ko zna dokle.. ja to već čekam 20+ godina lolzi :lala: isto to šta si ti sada napisao.

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 14 Mar 2019, 15:49

Zoki, ja bih iskreno najvise voleo da se promene neke stvari na bolje i da ne razmisljam o tome da idem odavde, da mogu da radim ovde, napredujem i imam redovnu platu. Ne trazim da bude ne znam kakva plata ali da bude redovna, da mi direktor ne govori da sam srecan sto sam dobio platu i da mi ne stvara tenziju svakog prvog u mesecu zbog moguceg otkaza. Ne zelim da odem iz zemlje zbog nekih velikih para jer me to toliko ni ne interesuje nego hocu normalniji zivot. Da ne cekam redove u posti, banci itd..., da imam normalan prevoz, zastitu koju ce drzava da mi pruzi u slucaju gubitka posla i slicno. Sve su to normalne stvari na koje mi nismo navikli. Zbog poremecenog sistema imamo i youtuber-a koji pokazuje kako nesto popraviti jer je majstor "budala" koja ce samo da ti uzme pare. Nestrucnom popravkom od strane youtuber-a cesto uredjaji dolaze kod mene koje na zalost vise ni fabrika ne moze da sastavi. Cekam samo kad ce neko da se napravi pametan pa da snima klipove kako izvaditi zub, operisati slepo crevo ili bubreg i za to da ostavi i tutorijal. To bi bio vrhunac debilizma.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao bracans » 15 Mar 2019, 22:06

I pre je postojalo obrazovanje na daljinu, znaci kad je radio izmisljen preko radija, kad je televizor preko televizora, i tako dalje i tako sire, ali sve to je propalo, tako da...zagrejati knjigu i dalje glavni uslov uslova, kontinualno obrazovanje da, usavrsavanje da, sve to ako se ima dobra teorijska podloga. Iskreno, bojim se stvari koje ljudi rade sa jakom strujom i kucnim instalacijama. Ljudi ginu zbog gluposti, ali opet, sta se tu moze, i pre su ginuli.
Sve ovo je informativnog karaktera.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”