Kako se piše

Forum za neobavezne teme.
Avatar
bobi.bt
gx
gx
Postovi: 257
Pridružen: 08 Okt 2012, 13:47
Location: bitola
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako se piše

Post napisao bobi.bt » 02 Sep 2020, 16:45

Moram da kazem da je meni jako tesko da pisem Srpski jer sam iz Makedonija a i nisam "hvatio" vreme bivsa Jugoslavija zato sto sam 32 god. Ali tridim se sta moze najbolje da sam priblizno korektan u rjeci, nadam se da necete zamjeriti na moje pravopisne greske. :pivopije:

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3008
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Kako se piše

Post napisao KASA1 » 02 Sep 2020, 17:09

Pa i ja ne govorim srpski pa se snalazim nekako lolzi ,... šalu na stranu, nitko ti to neće zamjeriti a i naglasak je ovdje na poštivanje tehničkih izraza kako bi sadržaj bio doista točan, razumljiv i smislen.
Jasno, kvaliteta same informacije je tada puno veća,... tome ovdje i težimo.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kako se piše

Post napisao Stolle » 02 Sep 2020, 17:20

Nema nikakvih posledica za one koji greše. Svi ponekad nešto pogrešimo. Neki su naučili nešto pogrešno, neki ne obraćaju pažnju, poneki i ne znaju. A neke boli uvo za to. :-) Ovo samo treba da nam ponekad pomogne. Sve je na dobroj volji.
Na gramatici se ovde ne insistira, mada je najbolje pisati pravilno koliko se može.
Oni koji nisu iz Srbije i ne znaju najbolje srpski, normalno da će praviti greške. Ali ima ljudi koji i žive tu, srpski im je maternji jezik, a prave neke greške koje malo bodu oči.
Ja često konsultujem google kako se nešto piše. Napišem nešto, sutradan primetim da to nije dobro, pa ispravljam.
Što se tiče tehničkih pojmova, oni su uglavnom, svuda isti i tu jezik i ko odakle je, ne, ili malo utiče, patu treba više obratiti pažnje.

Dok sam pisao, levo desno, KASA1 me je pretekao.
:pivopije:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Kako se piše

Post napisao goranfri » 05 Sep 2020, 23:24

@bobi.bt za braću makedonce sve je oprošteno :tooo:

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”