Limene kutije za pojacala

Forum za neobavezne teme.
Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Limene kutije za pojacala

Post napisao Ribery » 18 Mar 2019, 00:20

Da li lepiti samolepljivu nalepnicu ili lepiti lepkom? Nekako sam vise za lepak jer imam par sekundi vremena da pomeram levo desno nalepnicu dok lepak ne stegne i da mogu da "nastelujem" otvore kako treba ako nesto ne legne kako treba iz prve.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 18 Mar 2019, 00:27

Koliko te je koštala ta kutija?
Alexa

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 18 Mar 2019, 09:45

Kostala je 22 eura plus postarina. Dimenzije kutije su 230X160X180 zbog velikog torusnog transformatora. Kutija je uradjena stvarno profesionalno i bas je jaka i lepo izgleda tako da mi nije bilo skupo uopste za te pare da mi neko napravi kutiju.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 18 Mar 2019, 11:56

Tu nalepnicu prvo ti odštampaš kod sebe na papiru. Taj papir isečeš na meru i prisloniš na prednju stranu kutije da vidiš da li si sve dobro nacrtao.
Kada si zadovoljan onda nacrt nosiš na izradu (nalepnica).
Nalepnice se veoma lako i dobro lepe, jer se savremeni materijali i predviđeni za lako lepljenje.. naravno taj što štampa tebalo bi da štampa i vrši ugradnuu odštampanog, pa ako to i radi onda nabavlja kvalitetnu foliju i u tom slučaju ne brineš da ćeš teško zalepiti.
Ne košta to puno.. ako pokvariš nalepnicu, sutra odneseš na štampanje nove..
Puno lepše će ti sve izlgedati kada tako završiš uređaj.
Nekada se to radilo letraset slovima, farbalo..itd.. danas je to puno lakše i jednostavnije i može puno lepše da se uradi.

Ovi što rade brendiranje izloga, vozila itd.. oni to lepe svaki dan i imaju sigurno dobre i kvalitetne folije.. preko te nalepnice možeš da zalepiš i providnu za zaštitu. Tu providnu pitaš kod tih što će ti štampati. Trebalo bi da imaju. . providnu nalepnicu koja služi da zaštiti od fiziških uticaja (grebanje i slično). Ako želiš.. mada to i ne mora.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 19 Mar 2019, 09:52

:pivopije: Hvala Zoki na detaljnom objasnjenju :pivopije: . Videcu ovde kod mene u Zemunu da li neka stamparija to radi a mislim da ima u Prvomajskoj ulici i da vidim da oni to zalepe. Zbog previse obaveza i manjka vremena to ce malo sacekati ali svakako planiram da to uradim lepo :-). Jos da naidjem na neki lep osciloskop i onda u sobi da stavim i njega na policu pored ovog napajanja :-). Neko kaci slike po sobi a ja instrumente :-).

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 19 Mar 2019, 10:21

To ne valja ako instrumenti sluze samo za dekoraciju.
Alexa

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 19 Mar 2019, 12:27

Onda je slika na kojoj je instrument puno jeftinija.. jedino što dugmići ne rade naspram pravog lolzi

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 19 Mar 2019, 20:08

alexa_pg je napisao:
19 Mar 2019, 10:21
To ne valja ako instrumenti sluze samo za dekoraciju.
Alexa, jos kao klinac sam zeleo sobu punu instrumenata, testera, napajanja itd :-). Ja elektroniku zaista obozavam i kad god imam mogucnosti da kupim nesto ili napravim ja ne zalim novac. Neko popije pola plate u kafani :pivopije:, neko voli da vozi BMW a ja dam pare za unimer i kondenzatore na primer :-). Jednostavno to me ispunjava. Naravno da cu sve to koristiti ali ovoga trenutka dok sam svuda po malo nemam tu srecu da dodjem kuci sa posla i nesto lemim. To radim uglavnom vikendima. Nek sam ja samo zdrav i da posla ima da mogu da kupujem delove i instrumente a kad cu koristiti intezivno, videcu
:pivopije:

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 19 Mar 2019, 21:13

Instrumenata i alata nikad nije dosta. Treba ga imati i maksimalno koristiti, ne štedeti. Alat treba da donosi novac. Zato je kupljen a ne da stoji za ukras.
Ovo se ne odnosi na tebe ali moram ispričati na tu temu za jednog mog kolegu u Pg.
Prije dosta godina pojavili se osciloskopi Hameg 303 i taj moj kolega ga je kupio odmah. Vjerovali ili ne, on ni dan danas ne zna da radi njime. Stoji mu u servisu u pravom smislu kao dekoracija da fascinira stranke kakve sve on instrumente ima.
Alexa

generacija 49
penzioner
penzioner
Specialty: tv

Post napisao generacija 49 » 19 Mar 2019, 23:44

:-) imao pare pa kupio. znam nke kupi sliku za velike pare, stave na zid , prestiz.Tesko je to razumeti..Znanje i imanje se nikada nije gadjalo...ko razume shvatice.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 21 Mar 2019, 12:57

@Alexa

Prica o Vasem kolegi deluje kao vic ali mu je mozda zaista takva radionica sa osciloskopom donela vise musterija jer izgleda "ozbiljnije" od drugih :pivopije: .Takva ulaganja u opremu i razumem iako ne podrzavam :-).Sto se tice instrumenata, sve sto se kupi a ne koristi se jeste bacen novac. Ja koristim neke instrumente retko jer sam terenac ali ni jedan mi ne stoji uradionici samo da bi skupljao prasinu :-).

generacija 49
penzioner
penzioner
Specialty: tv

Post napisao generacija 49 » 21 Mar 2019, 13:35

:-) umetnicki dojam ,neko voli kutije u eri nano tehnologije i smara ceo forum,zar ne.Bez prasine.Meni kada je trebala kutija.Hala 300mk.Ima lim 0.8 ,1,1.5 ,2,2,5...3 mm,prese.Das crtez.Seku lim hladno.Lupi presa i ides na salter da platis.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 20 svi 2019, 09:04

Sklopio sam napajanje i radi savrseno. Poslusao sam fanza za onu zastitu od grebanja preko nalepnice ali sam to jedva nasao u Beogradu a lepljenje sam morao ja da uradim jer niko nece to da radi. U svakom slucaju je ispalo sve super :-) . Fanzo, hvala ti puno za savete jer mi je pomoglo :pivopije:
Prilog
20190519_113427-1.jpg
20190519_115140-1.jpg

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 20 svi 2019, 10:38

Fino uradjeno. Jedino, po mojim kriterijumima, ovom ispravljacu nedostaje regulacija struje.
Alexa

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 20 svi 2019, 11:39

Da, to obavezno. I ima mesta za nekoliko fiksnih napona. 3,3V, 5V, 12V...
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 20 svi 2019, 13:40

Evo kako sam ja budžio pre nekoliko godina.. princip kao što sam objašnjavao.
Prilog
444.jpg

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 20 svi 2019, 15:49

@Ribery, solidno, jedino što bih ja stavio (zbog prirode našeg posla) ampermetar na 3 decimale (poput @fanze).

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 20 svi 2019, 17:53

"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 20 svi 2019, 18:15

Hvala za savete da ubuduce obratim paznju na to :pivopije:. Potreba za Laboratorijskim napajanjem kod mene je cesta ali trenutno samo za popravke napajanja uredjaja tako da mo nesto nije ni trebalo da imam podesavanje struje. Ovaj ampermetar sa 3 decimale sto je Stole uzeo je super. Imao sam prilike da radim sa njim samo malo vise muke zadaje kalibracija. Recimo kada se meri 1A i na primer 10A pokazivace gresku od skoro 0.8A kada se meri struja od 10A ako se kalibrise na 1A. Unimer meri 1A isto kao i ovaj ugradni ampermetar sa 3 demale. Oba mere 1A. Medjutim kada se struja pojaca na 10A unimer meri 10A a ugradni ampermetar sa 3 decimale meri 10.8A. Jedino to treba nastelovati. Ovo za fixne napone na laboratorijskom napajanju je isto mnogo dobra stvar imati samo da moze da se isporuci makar 3A struje pogotovo kod napona za 12V.
Zadnja izmena: Ribery, dana 20 svi 2019, 18:18, ukupno menjano 1 put.

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 20 svi 2019, 18:16

Stolle je napisao:
20 svi 2019, 17:53
Pre neki dan mi je stigao ovaj:
https://www.aliexpress.com/item/DC-100V ... 4c4dmvGctb
Eee, tako nešto. :lala:

Odgovori