Pravoslavna Nova godina

Forum za neobavezne teme.
Proko
gx
gx
Phone number: 38122310545

Re: Pravoslavna Nova godina

Post napisao Proko » 16 Jan 2017, 12:23

Ja se izvinjavam, tek posle Stoletove napomene sam video da je o pogrešnom shvatanju termina "pravoslavna nova godina" već pisano: viewtopic.php?f=2&t=16741#p152054
Niti sam ja, niti je autor tog teksta želeo da povredi nečija verska osećanja. Ali kada se samo i nasluti da bi razumevanje nečega srušilo sve ono u šta smo ceo život verovali, onda je bolje ubiti glasnika i rešen problem.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 16 Jan 2017, 13:13

Sada vidim dole u "Slične teme" ... kineska nova godina... nisam slagao ništa :lala:

A i kineska možda nije kineska.. moguće da su je prisvojili? Možda neko bolje zna.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 16 Jan 2017, 14:32

Mogla je da se otvori posebna tema u vezi regularnosti Pravoslavne Nove godine, kao i toga zasto je neko zove Srpska i odakle je to poniklo..ne mora se coveku upropastiti cestitka na ovakav nacin..vrlo nisko i nekulturno..sto se mene tice, elementarno nevaspitanje.

cuby
PROSONIC is the best!

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Jan 2017, 15:27

Mogla je da se otvori posebna tema u vezi regularnosti Pravoslavne Nove godine
E, to je već nešto drugo. :tooo:
A kad je u pitanju neka čestitka, šta god mi mislili, sviđalo nam se ili ne, treba li, ne treba li, ko želi neka se pridruži, ko se ne slaže, ne želi, šta god, neka preskoči bez ikakvih komentara.
i nadam se da su svi koji su se našli povređeni, prihvatili izvinjenje.
:pivopije:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038978425778
Kontakt:

Post napisao nec » 16 Jan 2017, 16:55

Majstor Duja je napisao:@autoru teme (nisam izdrzao, gledam ovu temu par dana) a ne bi bilo zgoreg da i ostali procitaju:
Ne postoji srpska nova godina, postoji "pravoslavna Nova godina" ili tacnije docek nove godine po julijanskom kalendaru ...
Svaka Dujina je na mestu i ja je slavim, a ne osecam se NACIONALNO :lala: tako da SRECNA NOVA GODINA svima koji slave 01ziveli
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 16 Jan 2017, 18:28

Eto vas ko u skupstini,presipate iz supljeg u prazno :shock:

kosmajac
gx
gx
Contact person: Miso
Phone number: 0038757226666

Post napisao kosmajac » 16 Jan 2017, 20:22

Moje misljenje je da u NIS-ovom skladistu u Novom Sadu curi freon iz nekog od tankova i formira ozonsku rupu na nebu iznad.
Jer kako drugacije objasniti toliku koncetraciju ateista na tako geografski relativno malom prostoru.
P.S. nije ni Ajnstajn dokazao svoju teoriju pa ne moram ni ja.

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 16 Jan 2017, 21:46

Molim urednike da sankcionišu ovakve ispade elementarnog nepoznavanja svega. Ovo je ipak tehnički forum.
Ako se usudim da napišem bilo šta protiv religije, boga (bogova!), sujevernih praznika i ostalih budalaština, onda se dozvoljavaju kilometarske replike sa argumentima koje niti su dokazani niti imaju ikakvu vezu sa stvarnošću. Čak se poteže i nacionalni identitet, kao univerzalni argument za sve: viewtopic.php?f=2&t=31810#p296548
A kada neko napiše da neko ko je obeležio ceo 20-ti vek, kao što je Ajnštajn, "nije dokazan", pitanje je šta takav član uopšte zna o Ajnštajnu i njegovom radu, i odakle mu pravo da se poredi sa njim?
Ajnštajnova formula e=mc2 se šalje u svemir kao simbol svega što smo postigli, i kao oznaka naše inteligencije. Ako je iko stigao do tog nivoa to će razumeti (mislim na vanzemaljce, nažalost mnogi ovde to ne razumeju).

Inače, ništa od religijskih dogmi nije dokazano, niti će biti, zato se i zovu dogme.
Zadnja izmena: Proko, dana 16 Jan 2017, 23:53, ukupno menjano 1 put.

kosmajac
gx
gx
Contact person: Miso
Phone number: 0038757226666

Post napisao kosmajac » 16 Jan 2017, 22:55

Nemoj se paliti kolega , pa zar se mora svaka sala oznaciti smajlijima da bi se znalo da je sala.

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 16 Jan 2017, 22:58

Ja ne koristim smajlije (pokušaj ih naći bilo gde u mojim postovima!).
Smatram da se rečima može sve reći.
Svako ubacivanje smajlija je kao kada nekoga opsuješ i nesmeješ se, kao ja sam se samo šalio.

jsinisa
_
_
Contact person: Sinisa

Post napisao jsinisa » 17 Jan 2017, 00:12

Evo i ja ne stavljam smajlije.Svojim pisanjem si uvredio dosta clanova na ovom forumu i isprovocirao ovakvu retoriku.Sada se peres od svojih reci i prebacujes krivicu na drugoga.Nisam ni ja neki vernik ali postujem to u sta veruju mnogi u ovoj drzavi.Ako nemozes to da istolerises e onda zaobidji ovu temu i nemoj namerno da glumis neku ugrozenost .Ja nisam tikva bez korena i postujem vekovne obicaje moga naroda a verujem da isto tako svako postuje svoje obicaje i verovanja bez obzira ko je i sta je.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 17 Jan 2017, 00:31

mnogi su izgubili sve sto je jednom neko potegao prst i rekao on je taj 3stickman_pointing 3stickman_pointing_left
pa ti potego pitanje nacionalog iden. procitaj sta pise u onom tekstu na slici tvoj prvi post.. (naravno extremno moze biti dvosnislen kao i sve)
- stvarno mislis da mi ne znamo starokalendarsko racunanje vremena ,,.i ostalo, da se niko nije rodio pametan pravoslavac da predoci do sad kroz vekove ? ,..da nije primenjivo iz prakticni razloga ,,.. ok to svima jasno greska , ako cemo mak na konac sto rece Nec nije nista savrseno.

.. koristis umesto istrumenta osciloskop pa sta, nemoz opet sve da izmeris ,. al mozes da pretpostavis i probas., svoje instrumente znas kako rade do detalja.
verujem kao i vecina da te svi cene kao dobrog Majstora...elektronicara

sto se tice toga znam/o ,. kako je i sta bilo kroz vekove po nestyo sam i zaboravio kao tvoju ogorcenost kad si video na auto putu natpis negde : dobro dosli u zemlju cirilice :shock: ,. pa si tu pisao kao sokiran :b: (ako ti ne znas zasto i kada je to napisano drugi znaju) ..eto ni ja ne pisem cirilicu iz prakticnih razloga , a znam po neko slovo da procitam dosta toga i zaboravim, oprostim, zajebem i skenjam , naravno za druge Srbe, pravoslavce clanove koji se ne stide , obraza svog...pozeleo sam Novu godinu koja ite kako ima smisla:
-Srbin i Srbijanac nije isto to se slazem sa tobom..
mozda vecinom vec znanju kad si poceo ,pricamo sta bi trebalo znati o Srpskoj Pravoslavnoj godini i voleti svoje , postovati tudje !

"Srpska Nova godina" moze se nazvati i pravoslavnom, jer je slave Rusi, Gruzini monasi na Svetoj Gori, pa čak i pravoslavni Japanci ,(u nekim delovima - svajcarske , skotske ,nemacke lokalno stanovnistvo slavi ,) . Ipak, srpska Nova godina je nesto drugo, jer je nastala kao znak otpora pokusajima da se zatre srpski identitet srbima , za vreme ovih i onih je bila zabranjena. slavila se u kuci nije stvarana pompa..jer se za to gubile glave.
-imenjak sadasnjeg'' karadjordevic je uvrstio u drzavne praznike , bas me briga za to i nije moro..
posle ono sto sam reko,predhodno u postu.. u..
titizmu je slavlje srpske Nove godine bilo zabranjeno pa su i oni rođeni na isti datum ,sumnjivi ako slave WTF,. U Arhivu Jug. imaju dokumenti koji striktno naređuju da se pokloni povlace iz prodavnica u vreme verskih praznika. To nije vazlo za katolički Bozic, jer je prethodio internacionalnoj proslavi Nove godine, vec samo za pravoslavni Božic i Mali Božic. (opet dostoji svi krsteni tajno i svi slavili)
..naravno koji su se uhvatili slabo , otpali usput,. dzombav put jbg.

Znam objedinice se jednog dana,.,. brzo rade.. dal ce moci ponovo stope kalaj briga me..obicaji ostaju !

lm , svim mojim prijateljima druge vere cestitao sam praznike 3johnny_large

dobri smo onoliko koliko drugima zelimo dobro !

najjednostavnijim jezikom
-a stob reko pusti bolan' nji nek se rvu sami :pivopije:
slika
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

mladen mladenov
gx
gx

Post napisao mladen mladenov » 17 Jan 2017, 22:44

Ma bitno da smo mi zivi i zdravi i da bude posla,a ko u sta veruje nek veruje il ne veruje.Ja sam pravoslavac i postujem svoje a i tudje.Nista lepse kad mi dodju zenini na bozic,uskrs i ostale praznike,klopamo,pijemo,zezamo se.A isto tako i obrnuto.Isto tako imam dosta prijatelja muslimanske vere,cestitamo jedni drugima i mislim da je to lepo.Bitno je biti covek.A u svakom zitu ima kukolja.Sto se ateista tice o tome da pisem bas i ne mogu,jer nisam ni citao o njima nit me zanimalo,koliko sam upoznat,oni neveruju ni u sta ili u boga ili neku visu silu,ako gresim nek me neko ispravi,a sad me bas zanima pa cu malo kod cika googla da mi pojasni :mrgreen: .Al ako se ispostavi da ne veruju u neku visu silu,deda mraza,babaroge,vestice i sl.onda mislim da im je zivot mlogoooo tuzan 1yellow_guy
Mora da se zna ko namesta antenu,a ko vice ne valja :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”