Zanimljivosti, razne vesti i događaji

Forum za neobavezne teme.
Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Zanimljivosti, razne vesti i događaji

Post napisao Ribery » 15 Mar 2020, 09:36

Kako ce ljudima da zabrane da rade, meni to samo nije jasno? Ko ce da pokrije troskove hrane i lekova ako ljudi ne rade? Mene iskreno bas briga jer imam od cega da zivim i da zatvore vecinu stvari na dva meseca a sta ce da radi onaj ko ima porodicu i treba da je prehrani a jedini prihod mu je od posla? Ima da nastane jos veci haos u drzavi u vidu kriminala i pljacki od jednog korona virusa ako ne rese to na vreme :-(.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 15 Mar 2020, 13:31

Srpska naučnica u Milanu:
Ovo je novi virus i o njemu se ništa ne zna, sve što se zna uči se iz dana u dan, na najstrašniji način, na žalost. Mi smo živi eksperimenti - Kina i Italija. Slike su strašne, teška je situacija
Jedino što može da se uradi u ovom trenutku jeste da, ako nekome želiš dobro, da ga ne vidiš. Ovo je virusna epidemija koja nije ništa novo, i kao i uvek jedino što može da spreči stvar je izolacija.
http://rs.n1info.com/Vesti/a578140/Srps ... rbiji.html

"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 15 Mar 2020, 13:41

Usporedite vjesti iz Južne Koreje i Irana i sve će vam biti jasno!
Naravno da će biti vanrednog stanja i da smo svi najebali. Stvar je samo koje mjere će pomoći da se zdravstveni sustavi zemalja ne zaguše toliko da se ne može pomoći ni slabije ugroženima. U Italiji je već stanje na "ratnoj trijaži" tj. odlučuje se ko će umrijeti a tko živiti tako da mu se pruži medicinska pomoć ili ne jer se ne može svima pružiti. Šta se prije karantinira cijela držva, to je medicinski sustav manje opterećen. Bit će manji prinos novooboljelih ali će ipak oboljeti 40-60% populacije (svjetske) dok se ne postigne "imunitet krda". To može trajati 2 mjeseca ili 2 godine. Što je kraće, to će više ljudi umrijeti! Kuga 21 stoljeća je tu. Sva sreća pa imamo više znanosti nego ikad!

Broj oboljelih ide matematičkom progresijom. Svakih 4-5 dana duplo na početku prije mjera! Jedino mjere ko u Južnoj Koreji, Kini i sl. dovode do ispravljanja krivulje.

https://youtu.be/dnE9O-vV-ws

Maske, pranja ruku i dezinfekcija površina su čiste pizdarije na razini mase.
Screenshot_20200315-140640_Samsung Internet.jpg
https://ourworldindata.org/coronavirus

Šta prije djelujemo to bolje!

Za one koji misle da je ovo Gripa!
Screenshot_20200315-141822_Samsung Internet.jpg
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 15 Mar 2020, 15:17

Ovo nije dobro. Horgoš, ulaz u Srbiju.

https://kamere.amss.org.rs
Prilog
1.jpg
2.jpg

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 15 Mar 2020, 20:23

I proglaseno je vanredno stanje.
Sta dalje......?
SIMkom

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice

Post napisao nike » 15 Mar 2020, 20:49

1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 15 Mar 2020, 21:44

sim je napisao:
15 Mar 2020, 20:23
I proglaseno je vanredno stanje...
I u CG slicno. Ne zove se vanredno stanje vec privremene mjere.
Tako od veceras će biti zatvorene granice za strance osim za one koji rade u Crnoj Gori, obavezna je samoizolacija, zatvaraju se lokali, kafići, igraonice, teretane, tržni centri…
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 15 Mar 2020, 21:51

Meni samo nije jasno ko ce da nadoknadi plate tim ljudima koji su radili na tim mestima a ima ih mnogo?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 15 Mar 2020, 22:40

ko ce nadoknaditi zivote ?
ovo za italiju sam procitao jos davno ..sto niksa pise iznad 70 ko ima nista doktori ne pokusavaju ..
-mladji idu na ventilaciju ako ima ako nema onda se bira najzdraviji ,a ne losiji slucajevi ...isto kao u ratu, jest da ce kod nas biti svi posteni bez mita no thanks preko reda .
i u bolnice su upumpali love da se nezna koliko miliona jura...
kod nas o civilizovanosti i savesti da ne pricamo..
a tek kad odes u market ili prodavnicu da kupis hleb naidjes uvek na nekoga ko pipa ,. ovaj meksi ,onaj tvdji ,onaj laksi ...naravno prstima koje je prao jutros ako se umivao ..
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 15 Mar 2020, 22:42

Ovo za Englesku je zanimljivo. A možda i mnogo opasno, tek će da se vidi.
Mislim na tekst iz Nikeovog linka.

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 15 Mar 2020, 23:23

Britansko rješenje je put u nepoznato, veliki eksperiment koji se vrlo lako može oteti kontroli. Za kolektivni imunitet treba oboliti pola Britanaca (32 milijuna ljudi), pritom bi umrlo oko 600 tisuća a nema nikakve garancije da će im stečeni imunitet biti trajan jer virus može mutirati,... i onda sve ispočetka.
Kineski je način držanja virusa pod kontrolom (karantenama, izolacijom, kolektivnim angažmanom i samosvješću pojedinca) pokazao dobre rezultate i dobro je da su ga naše zemlje kao strategiju borbe protiv virusa i prihvatile. Ako su oni uspjeli zašto ne bismi i mi? Držeći virus pod umjetnom kontrolom, doduše, nema tog famoznog kolektivnog imuniteta ali dobivamo na vremenu do dolaska cjepiva, kada će, nadajmo se, sve biti malo lakše.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

nike
gxu
gxu

Post napisao nike » 15 Mar 2020, 23:33

Stolle je napisao:
15 Mar 2020, 22:42
Ovo za Englesku je zanimljivo. A možda i mnogo opasno, tek će da se vidi.
Mislim na tekst iz Nikeovog linka.
Mislim da je dobro i da se i to pokuša. Nažalast saznačemo to ubrzo iz Iranskog i slučajeva iz zemalja koje su siromašne i nemaju medicinske kapacitete (Afrika) pa če tamo doći do imuniteta krda (ako ima šanse) htjeli oni to ili ne.
A već je ružno!
https://www.iflscience.com/health-and-m ... ronavirus/

Što se tiče Kineskog pristupa kojemu sad svjedoćimo u Evropi, on ima šansu samo na kratko vrijeme, dok ekonomije ne odu u k...c. Onda idu ratovi za resurse!

100 miliona mrtvih je sića! :uca: :uca:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Mar 2020, 00:57

Za neke buduće ratove mi je već palo na pamet. Jedno zlo nikad ne ide samo.
Ova brojka xx20 izgleda nije baš naklonjena ljudskom rodu. 1720. kuga, 1820. kolera, 1920. španska groznica, 2020. covid 19.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Mar 2020, 15:40

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 16 Mar 2020, 17:25

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/uzivo ... en/01lljh1
15.58 - NBS: Izbegavajte keš, i on prenosi virus

Na listi predmeta koji prenose novi virus korona nalazi se i novac, zato iz Narodne banke Srbije (NBS) preporučuju da građani što manje koriste plaćanje gotovinom, a što više bezgotovinsko plaćanje.

ovo sam citao pre vise od 5 dana u americi pokusavaju da potisnu kes , pa se narod buni

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Mar 2020, 18:40

To je ovde, skoro nemoguće.
Inače, još pre mesec dana su pisali da kinezi dezinfikuju novac. UV zraci i visoka temperatura.
https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/p ... e-banknote
Za visoku temperaturu, mislim da i kod nas redovno koriste od ranije. Znam da je jedna žena koja je radila u banci, govorila da je veoma vruće blizu sefa i da imaju klime samo za to.
Možda i nije tako, ali sad me je ovo podsetilo na to.

Nisam naišao na neki tačan podatak, koliko se dugo virus zadržava na čvrstim predmetima. Negde pišu 30 minuta,negde 30 sati, a negde i do 3 dana. i posebno pominju metalnu površinu. :?: Jeste da tu utiče i temperatura, vlaga...
Servisi bi trebalo da primaju aparate ispred radionice, da odstoje neko vreme, ali koliko?

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Mar 2020, 18:49

Takođe, trebalo bi uređaje isprskati? Ali kako, čime? Nema nigde asepsola, alkohola.
Ako neko pomisli na rakiju, tečnost bi morala da ima barem 60% alkohola, kako sam čitao, da bi bila efikasna.
Možda bi moglo razrediti neku od tečnosti za kupatilo, WC, koji sadrže hlor, kad nema drugog za sada.
Kvake bi trebalo redovno prebrisati.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 16 Mar 2020, 20:09

prepeces rakiju ,. ma neces jos dugo moci opravljati tv, a i oni koima popravljas nista ne brini ceo dan gledaju farmu i goveda :mrgreen:

etanol je duplo prepecen ... melasa - bistra komina. moze i mleveni kukuruz ,. kvasac ..nista specijalno i ne opravdano visoka cena . 0x00xx6

bolje se preorjentisemo u krojace i sijemo maske , to ce da bude biznis od sad pa na-dalje...ihaj

bogoljub
gx
gx
Contact person: Bogoljub

Post napisao bogoljub » 16 Mar 2020, 20:39

Po naređenju vlade kafane rade od 08 pa do 20 časova.Molio bih da se toga pridržavate ili 150000 kazna.
ZAKLINJEM SE NARODU I BOGU DA CU U KAFANU ICI KAD GOD MOGU

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 16 Mar 2020, 20:55

kako se nekad resavala zaraza i druga srana Irig kako je prosao tj. neke stvari mogu da promene svet . glavni grad Irig mozda ?
https://mitrovica.info/price-iz-srema-s ... uga-stala/

Pre izbijanja kuge, “fruškogorska prestonica” Irig imala je više stanovnika nego tadašnji Beograd. Od oko 4.500 žitelja ozdravilo je samo njih oko 800. Posle kuge, ovo mesto, nekada napredno, nikada se nije oporavilo.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”