Zanimljivosti, razne vesti i događaji

Forum za neobavezne teme.
buzdumra
gxu
gxu

Re: Zanimljivosti, razne vesti i događaji

Post napisao buzdumra » 11 Mar 2020, 23:57

kod nas stvari nisu jasne
recimo uporedi italiju sa korejom
nadji na netu u vestima ili bilo gde stopu smrtnosti u odnosu na zarazne i tu stopu koreje preracunaj sa brojem mrtvih u italiji ..
-doces do logicne brojke koja je visa ... 5x ima vise zarazenih u italiji.

tako to sto pricaju ,. okaci macku o rep ,. na vestima merkel je rekla (ako sam dobro cuo) 60% stanovnistva u .de imace covid :roll:

kod nas ta brojka ima da bude veca ,. jedino ima da se smanji ako drzava dozivi kolaps.....da ne bude goriva , struje ,skole,.,.namernica.

-informacija iz prve ruke kamiondzije koje su u italiji cakaju na granici ,. nema izlaza ne mogu kuci
mere im temperaturu i ne zna se kad ce ih pustiti ima ih celo cudo iz ex.yu

ja se samo pitam
sta se desi kad jedan zarazni ode u pekaru i jede ili kupi hleb i stavi pare u kasu, dodje u prodavnicu ili kod majstora :roll:
ceo kraj je tad ugasijo!

ma najbolje na planinu ,. jednom mesecno vidis komsiju ...jedino bi komsinica bila problem :dmzs:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 12 Mar 2020, 01:07

Malopre je brat od tetke došao iz BG. Na bugarskoj granici, rukavice, maske, termokamere...na našoj, ništa od toga. :shock:
Doletela u Niš iz Bazela, sumnja da ima koronu, ali niko neće da je testira
https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Dol ... ra.sr.html
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

KASA1
gxu
gxu
Specialty: tv-multimedia

Post napisao KASA1 » 12 Mar 2020, 09:30

Virus je posvuda, nije samo Italija problem,... evo juče 3 nova slučaja u HR (ukupno dosad 19), jedan je povratnik sa skijanja iz Austrije, a druga dva iz Njemačke s poslovnih sastanaka (Berlin, Minhen). Naši testiraju samo ako si došao izvana i imaš nekakve simptome, mada kažu da virus prenose i ljudi bez simptoma (ako ne kapljično onda dodirom), pa je lako moguće da toga ima i više.
Virus se vrlo brzo širi. Evo, Slovenija ima preko 50 oboljelih i to za vrlo kratko vrijeme,.. sjećam se da su nedavno Hrvatskoj slali prosvjednu notu jer smo vršili provjeru putnika na granici pa se stvarala gužva (jer, kao, to nije potrebno, samo štetimo gospodarstvu, prometu roba i usluga).

Teško je predvidjeti kako će se sve dalje razvijati, ali definitivno će utjecati na naše živote, posao, svakodnevnicu, gospodarstvo i turizam pogotovo, gdje će gubici biti enormni.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 12 Mar 2020, 11:00

Turizam je za ovu godinu završio svoje. Ekonomija u svetu će takođe imati velike posledice.

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 12 Mar 2020, 11:36

Videcemo sta ce biti. Samo treba da blokiraju sve granice i naredne tri nedelje nikoga da ne pustaju ni tamo ni ovamo inace smo ga nadrljali. Ove godine najverovatnije da necu ici na more :-(
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 12 Mar 2020, 19:01

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 12 Mar 2020, 19:11

Ribery , ne brini se ti nista virus nije politicka beneficija pa da kaze e ti si taj i ja bezim :dmzs:
jes ti svestan da u bolnicama nema kreveta za standardno bolesne , na hitnu dodjes oni se kotrljaju tamo po hodnicima ,osoblje necu kom. (cast izuzetcima)

-granice nemaju veze sa tim , kao kad bi zatvorio zgradu u kojoj zivis. a imas vec jednog bolesnog koji zivi na spratu.
kinezi su stara nacija -civilizacija ko zna koliko godina ,.,. oni ce da prezive po svaku cenu !
pogledaj sta oni rade da prezive https://www.google.com/search?client=fi ... kz-t1BXHvM

toce
gx
gx

Post napisao toce » 13 Mar 2020, 03:05

Koliko je do sad virusa bilo ? I koliko su preminuli i na koliko godina ? Sve je to farmacefski kriminal. Lazu da je sad u Italiji najviše preminulih i to od koje starosti ? Plus bolesni od druge vrste bolesti i oni kažu umro od korona virusu.
TOCE

toce
gx
gx

Post napisao toce » 13 Mar 2020, 03:08

corona-virus-corona-beer-1.jpg
TOCE

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 13 Mar 2020, 10:00

Pa, ima takvih slučajeva, nije nikakva tajna niti je nekakva laž. Da te ljude nije uhvatio ovaj virus, gurali bi još. Ovo im je skratilo život.
Možda su neke zemlje pokušale da ponešto sakriju, ali mislim da je sa tim gotovo. Nema šta da se krije. Opasnost je realna. I ne umiru samo stari. Najviše da, ali ima i ljudi koji nisu tako stari.
Najgluplje što može da postoji je junačenje idiota bez odgovornosti i trunke pameti, kojima kao ništa ne može. Pa možda nekima i neće biti ništa čak i da uhvate virus, jer izlečenje je oko 90 ili više procenata, ali mogu drugome skratiti život.
Jedno normalno ponašanje svakako nije na odmet.
A farmaceutska industrija, to jeste, ne treba ni pominjati. Tu je najvažniji novac i sredstava se često ne biraju.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 13 Mar 2020, 10:19

to je to,. niko nije umro od alkohola i ako jeste, to je redak slucaj ..mnogo njih je izginulo od posledica alkohola pijan uhvati se volana , uhvati noz ili neko drugo oruzje i eto...

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 13 Mar 2020, 18:48

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 13 Mar 2020, 19:01

Ribery-ja sam momentalno na terenu u Romaniji.Kazi mi kako cu ja da dodjem kući ako zatvore sve granice🤬
I odakle meni lova da se 3 nedelje izležavam u apartmanu.
Jedino ako ce država koja ce sprećiti mene na putu prema MK da se složi da joj 3 nedelje budem gost....
-će izginemo ki Mančester

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 13 Mar 2020, 20:04

Nadjes neku Rumunku... Eto.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 13 Mar 2020, 20:11

Filka,posto je virus toliko jak i ako drzave zele da se zastite od virusa naravno da treba ljudima obezbediti boravak negde do tri nedelje uz hranu i osnovne uslove za zivot i da tada zatvore granice ako je zaista tako opasan virus. Ako to nikoga nije briga onda treba svi da se zarazimo i da sirimo dalje. Moji neki drugari uplatili putovanje sada za raspust a ja kazem da otkazu. Oni su u fazonu ne moze nam niko nista 0x00xx5
Zadnja izmena: Ribery, dana 14 Mar 2020, 07:55, ukupno menjano 1 put.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 13 Mar 2020, 21:50

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 13 Mar 2020, 23:29

Ma može se država, epidemiolozi i cijeli zdravstveni sustav ne znam kako boriti kako bi nas zaštitili i zarazu sveli na najmanju moguću mjeru, no, ako sami nismo savjesni i ne preuzmemo odgovornost za sebe i druge nema tu nikakve pomoći.
Evo, u ovom je slučaju otac djeteta (navodno direktor neke strane kompanije kojem je po povratku iz sumnjiva područja određena obveza samoizolacije) slao to svoje dijete u vrtić, a kad su se djetetu pojavili simptomi odveo ga u dječju bolnicu i tu s njim u čekaonici proveo dobra dva sata (zajedno s hrpom drugih ljudi). Sada je zbog te njegove gluposti, nepažnje, neodgovornosti objekt sa 120-ero djece i 16 odgojitelja zatvoren do daljnjega a svi (i roditelji) poslani u kućnu izolaciju.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 14 Mar 2020, 10:01

KASA1 je napisao:
13 Mar 2020, 23:29
Ma može se država, epidemiolozi i cijeli zdravstveni sustav ne znam kako boriti kako bi nas zaštitili i zarazu sveli na najmanju moguću mjeru, no, ako sami nismo savjesni i ne preuzmemo odgovornost za sebe i druge nema tu nikakve pomoći.
To se nikada nece desiti barem ne u Beogradu. Ljudi su toliko prljavi i toliko ne vode racuna o sebi da to nije normalno. Mi smo ubedljivo najgori po tom pitanju.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 14 Mar 2020, 22:14

https://www.danas.rs/drustvo/sta-po-ust ... og-stanja/

Za sada nema, ali ako dođe do uvođenja vanrednog stanja, onda neće biti dozvoljeno ni servisima da rade?

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 14 Mar 2020, 22:41

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post