Šta voze Experti

Forum za neobavezne teme.
buzdumra
gxu
gxu

Re: Šta voze Experti

Post napisao buzdumra » 23 Okt 2010, 00:58

pa zato sto ti volis svabu ,a mi svabice lolzi
u svakom postu imas (svaba) lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Vojvoda » 23 Okt 2010, 01:04

ehh... švabice. Kako ja volem tu sortu. :lala:
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

generacija 49
penzioner
penzioner
Specialty: tv

Post napisao generacija 49 » 23 Okt 2010, 01:06

...ja sam jednom prilikom na druzenju nec-u rekao da nikada ali bukvalno nikada nisam oprao kola u zivotu , iskidao se od smeha, ali nisam obrazlozio zasto.Pa zato sto ja nikada u zivotu nisam imao kola, ja vozao aute, nove stare polu raspadnute , i hiljade kilometara ih ganjao bez gumnog defekta....po celom svetu..
:roll: b'z veeeeze... :lala:
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 23 Okt 2010, 15:18

:mrgreen: evo za Vojvodu-Ja licno radio generalku na Hondi, pre par godina, evo jos je cale tera, ima valjda oko 300k km... moj Space pre neki dan okrenuo 400k km, juce sam mu popravio el prozore..... :lala:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 23 Okt 2010, 16:52

E a ja mislio da nekom opsujem ženu,da malko zatalasam forum :mrgreen: al nebi bilo ovoliko polemike ko oko automobila.
Izgleda da važi još uvek ona stara izreka:"Ženu i ključeve od kola nedaj nikom" :lala:

Jednostavno svi se vežu za neki brend ako ih je dobro služio i pri sledećoj kupovini opet biraju istog proizvođača.
uvek ima nesto interesantno

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 23 Okt 2010, 16:54

jaro , kakvo to ulje sipas kad si morao radit ili si mu digao temperaturu ,.
evo ja na zastavi sam radijo generalku pre 110k i jos nedimi na iber niti jede ulje , al nikad nije digo temperaturu preko radne i nije iso bez zamene ulja , kaiseva ...mislim uz adekvatno odrzavanje da moze preci jos toliko ulje menjam na 10-12.000
sto se tice motora trebaom da zamenim razvodnik palenja jer je njegova osovinica dobila luft ..al to me nebrine toliko koliko sam auto unistijo sam ga otkad ja vozim jos ovu registraciju kad izvozam bice gotov lolzi
ako bi uzimao drugi gledao bi da bude japanac (skupi su za mene jos) idealno za moje potrebe oko 900cc jer neidem na daleke pute al san...ZzZzZz.. lolzi

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 23 Okt 2010, 18:26

Moj tatko je malo vozio Hondu, pa je glavio termostat, ja za to nisam znao, dok me nije pitao zasto sve cesce kazaljka od temp ide gore pa se vrati...? :oklagija :oklagija , i tako ja radio generalku, mada i to nije moralo sve da se radi, nego samo glava + ventili... :lala:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 24 Okt 2010, 19:09

Nisam u mogucnosti od pre 10ak dana i jos narednih 10ak da budem na forumu non stop zbog renoviranja sobe u kojoj mi je "razvodna kutija" za NET tako da nisam redovan.
No temu sam procistio jer naslov kaze ono sto pise. A ovu raspravu ce da prebacimo u drugu temu. recimo rasprava o 4ro tockasima.

Inace ko je pit'o . evo 9 meseci i 9000 km sam zapalio s paliom i imao neki dan i prvi kvar !!!! Crkla mi sijalica za kratko svetlo :roll: 370 dinara.

Al sam neje..o. yuga sam za 9 meseci gotivio barem sa 150 Evrica za popravke.

Nemam nista protiv nemaca a ni protiv japanaca. Ali sam trenutno prezadovoljan sa Fiatom.

Inace niko ne spomenu amerikance? Sad kad sam isao s drugarom za Njemacku vozili smo njegov Craysler Voyager iz 91ve. bato 3000 cc automatik...jede malu decu. Kad mu ga das po kick down-u da vidis kako ide amer i nakon 20 godina. Inace jos onda je imao i digitalno pokazivanje merene temperature napolju kao i kompas koji je pokazivao u kom se pravcu krecete , takodje na displeju slovno. N, NE, NW, S ,SW, SE, itd.... a bogami ima i kila da ne kazem tona. A pored toga ako se neko i zakuca u vas, bojim se da se taj ne bi bas lepo proveo. I sve to za potrosnju od 10 litara !!!!!

Uostalom ima dobrih auta raznih proizvodjaca a prvo je pravilo dobrog auta da li ga vozi vozac ili konj !!!!!
Ako kupite polovan auto koji je vozio konj, moze on biti i svabo i japanac ali mislim da ste ga ugasili. i obrnuto ......
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

bogoslav
gx
gx
Phone number: 0038268000267

Post napisao bogoslav » 24 Okt 2010, 19:19

chellawy je napisao:Craysler Voyager iz 91ve. bato 3000 cc automatik.
chellawy je napisao:I sve to za potrosnju od 10 litara !
Da,da, 10litara ali na 50km lolzi .

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 24 Okt 2010, 19:23

kodzak..
nemoj zajebavati, ja odrzavam elektroniku policijskih krajslera ovde, da, automatike, trosi u P.M. ko da vozis lokomotivu, kakvi 10l/100km..ko ti to kaze, laze i sam sebe i tebe...
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

chellawy
gx
gx

Post napisao chellawy » 24 Okt 2010, 19:30

rubin_miki je napisao:kodzak..
nemoj zajebavati, ja odrzavam elektroniku policijskih krajslera ovde, da, automatike, trosi u P.M. ko da vozis lokomotivu, kakvi 10l/100km..ko ti to kaze, laze i sam sebe i tebe...
A sto bi lagali ??? Nasuli smo u austriji 61 litru i napravili 614 km a zatim ponovo na benzisku stanicu u Nemacku i isto tako !!! Vozili smo uglavnom na 2300 obrtaja izmedju 125-130km/h i sve auto put. I upravo matematika kaze 10l na 100km. Druga je prica gorivo u srbiji, non stop gradska voznja, veci broj obrtaja, ogranicenja kod skola od 20km/h itd..... tu sigurno trosi i 15 !!!!

i sto bih lagao ???? presli 2800 km . Nemoj da sad pregledam sve racune gde smo i koliko tacno sipali pa da budem precizan u mili litar i metar
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 24 Okt 2010, 19:35

lazes??ne ti, taj tvoj drug..i to je moguce iskljucivo na sve autoputu na 110km/h..samo jedan ulazak u gradsku, ide na 25l mozda 30l-100km..3000 kubika 10l??? razmisli malo molim te..toliko trosi yugo..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

chellawy
gx
gx

Post napisao chellawy » 24 Okt 2010, 19:48

da nisam sedeo s njim u autu 38 sati ( i sam prevezao barem 800 od tih 2800) ne bi ni ja verovao ali ako kazem da je presao potrosnju preko 11 litara onda cu da slazem. Kako god.... ko veruje veruje... moj je yugisa trosio 10 litara gradske voznje i zasto ja ne bi verovao nekome da mu yugo trosi 6.5 litara ???
Pa naravo da moze , otvorenog puta , kvalitetno gorivo itd.....
Inace i ovaj fiat mi je smanjio potrosnju sa 10 na 8(mesovite voznje) litara samo sto sam promenio benzisku stanicu!!!!

o cemu pricamo ...????? citajte detaljno sta je napisano nije isto voziti 200km/h na 4500 obrtaja i 125 na 2300. auto put i gradska voznja.
Zasto nemoguce ??? Ne vidim razlog zasto bih lagao :shock:

odo u krevet sutra imam posla.
Danas sam lepio mrezicu na stiropor. A mozda i nisam. Mozda sam cackao bale iz nosa :roll: :roll: :roll: :lala: :lala: :lala:

:pivopije:

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 24 Okt 2010, 20:04

Ma i ja ne verujem da auto od 3000 kubika troši 10 l . Ma nema teorije. U stvari može ako ide samo nizbrdo lolzi lolzi lolzi lolzi

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 24 Okt 2010, 23:01

Ma mozda je Chellawy mislio na tecnost za sofersajbnu 10l,bilo je sugavo vrijeme tih dana lolzi lolzi lolzi .

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 24 Okt 2010, 23:32

rubin_miki je napisao:kodzak..
10l/100km..ko ti to kaze, laze i sam sebe i tebe...
:roll: pa nije to tako puno rubine, ...svako po 10 limenki :lala:
uvek ima nesto interesantno

tom
gxu
gxu
Contact person: TOME

Post napisao tom » 24 Okt 2010, 23:56

Protumačite ovaj grafik ispod pa se može videti da chellawy govori istinu. E sad ovaj grafik nije pravilo za svako vozilo (što se tiče broja obrtaja motora) ali je približno isto za sva vozila sa unutrašnjim sagorevanjem i isto najviše zavisi od samog vozača i njegovog temperamenta (ovo se odnosi za bilo koji, ali isti tip vozila) ...ima tu još dosta drugih relevantnih performansi samog vozila... ali otom, potom..

crveno = Snaga
zeleno = Obrtni momenat
Ljubičasto = potrošnja goriva

slika

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 25 Okt 2010, 12:04

goranfri je napisao:Ma i ja ne verujem da auto od 3000 kubika troši 10 l . Ma nema teorije. U stvari može ako ide samo nizbrdo lolzi lolzi lolzi lolzi
Drustvo i ja sam bio u slicnoj zabludi, imao sam poznanika sa 5.0L fordom kupeom ( samo 150KS) u US i mislio sam da to mora da guta benzin medjutim ispostavilo se da malte-ne vise ja trosim benzina sa mojim govancetom od opel-a 1.4L nego on.
Na otvorenom mu je trosi0 8-10lit/100km, po gradu 13-15litara leto/zima (meni se zimi potrosnja benzina popne na 12lit/100 po gradu)...
Radi se najvise o kvalitetu goriva kod nas i u ostatku sveta a i americki motori su, izgleda, prestali da budu 8-grli karburatorski kockasti super gutaci goriva...mada, i sa postojecom potrosnjom amer ce pre kupiti japanca nego njihov domaci auto jer je ipak potrosnja duplo manja za iste perfomanse.
Inace su im automobili dosta jadno dizajnirani sto se enterijera tice - i dan danas je sve nekako kockasto unutra i siromasno opremom, naravno postoje klase ali ono sto mozete kupiti do 10000 usd i nije bajno. Usput da li znate da se VW GOLF IV u US prodavao za DUPLO manje novaca nego u Nemackoj ali sa punom opremom (koza, klima, automatik, najjaci motor u gami)?

Da se nadovezem pricom:
Svojevremeno sam sa matorcem isao u Nemacku da kupim kompjuter (1991.) sa novim stojadinom (Zastava skala 1.1, karburator 28mm 21.maj) koji je ovde trosio 10-12 litara po gradu, a na otvorenom (autoput) oko 8litara. Kako smo se nasli na autobanu, i kako su nas i kamioni obilazili, kaze moj matori - sad cu da ga "nagazim" pa sta bude - bude - na kraju se ispostavilo da pri brzini od 150-160km/h (motor se nije cuo, tu brzinu ovde nikad nije mogao da dosegne, maksimalno 130km/h) potrosnja je bila oko 6 litara, da smo ga tako "gazili" po srbiji ( pod uslovom da se motor ne bi raspao) potrosnja bi bila minimalno duplo veca.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Post napisao Vojvoda » 25 Okt 2010, 13:48

Da je gorivo kod nas loše - jeste. No i tome dolaži kraj od 01.01.2011. kad prestane ona užasna uredba o naftnim derivatima da važi. Tada će biti trke oko toga koja pumpa će bolje gorivo prodavati a za manje love. Tržište je jednostavno neumoljivo. Što se američkih auta tiče, zaboravili ste na podatak da se ti motori velike zapremine zapravo u full režimu vrte na poprilično manje obrtaja od evropskih pa zato uopšte nije čudno što neki 5.0 troši ko evropski 2.0. Dodaj na to malo elektronike i priča je kompletna.
Uostalom, priča "Veliki motori puno troše" u današnje vreme ne pije više vodu. To je ipak priča nekih prošlih vremena. Evo danas sam pričao sa likom koji vozi BMW 735i blindu (pandurska verzija) i kaže da mu po gradu ne prelazi 12-13 litara, što i nije neki problem ako se ne uzme u obzir njegova TONAŽA. Auto ima preko 2 tone gvožđa, ide kao mećava i nije bezobrazan na potrošnji, naravno u normalnim svakodnevnim uslovima vožnje. Kad ga baš nagazi naravno i potrošnja ide gore ali ne nešto drastično.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 25 Okt 2010, 15:18

daj te ljudi nezaludujte se racunica je jednostavna , da bi se kretalo nesto nesto mora da trosi energiju koja se izracunava po sili trenja i sto je veca masa to je vece trenje , racuna se i otpor vazduha takoder i brzina .,
sad ce biti bolje znaci voziti auto od 2 tone pun elektronike za ubrizgavanje i manje trosit po gradu nego yugo 45 od visestruko manje mase ?
da bi svaki put pokrenuo taj auto na semaforu koliko tu energije treba ??
razlika je samo na otvorenom putu sto taj jaci motor njega nonsi od sale na malom gasu pri opterecenju dok manji motor se mora stavit u rezim 80% njegove snage za isti rad,.
znam jednog lika koji je zivijo u australiji dosao u pemziju i vratio se ovde da zivi prosle god., kaze tamo je iso 250 na posao u jednom smeru i da bi pouzdano putovao morao je auto biti namanje 6 cilindara inace manji auti to nemogu izdrzati jer moras ga gazit koliko moze i ako malo nepazis na temperaturu prokuva
dok ovi sa vecim brojem cilindara imaju jako puno snage i teze se pregrevaju i na duzim relacijama trose slicno
tako da sam ja shvatijo da nama svima treba auto za gradski rezim sto manje kubika to bolje jer se nesecam gde sam isao dalje od 100km bez stajanja

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”