Beneficirani radni staž za tv servisere?

Forum za neobavezne teme.
fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Beneficirani radni staž za tv servisere?

Post napisao fanzo » 24 Nov 2009, 16:12

Serviseri rade sa opasnim po zdravlje toksičnim materijama. Na prvom mestu su olovna (Pb) isparenja kao proizvod lemljenja, a koji je osnovni deo posla. Od opasnih materija tu su još i cadmium(Cd), šestovalentni hrom(CrVI), polybrominated biphenyls(PBB) i polybrominated diphenyl ethers(PBDE)...itd..
U našoj zemlji državni i privatni sektor nikada nije bio izjednačen po pravima .. tako naprimer slovoslagači su imali beneficirani radni staž, radili su sa olovom ... topionice .. livnice .. itd ..itd..
Privatni sektor to nikada nije mogao da ostvari.

RoHS regulativne mere koje propisuju ekološke proizvode.
RoHS home >> http://www.rohs.gov.uk/
RoHS EU>> http://www.rohs.eu/english/
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: Beneficirani radni staž za tv servisere?

Post napisao SaleSk » 24 Nov 2009, 17:54

Sve je ovo tachno sto si naveo...Samo bas kako si i na kraju napisao - Ovde u nasoj drzavi nikad nije sprovedeno, jer mi nismo ni D od drzave...zato je i tako...Nazalost svi kod nas gledaju samo pare, a niko ne gleda radnika...
Trebalo bi mozda...ali ostaje na mozda...Da ne idem off...
Slazem se sa tobom...10 godine sam disao isparenje kalaja...a sad:
Kao serviser medicinske opreme, koja je moja primarna granka, ja sam nonstop po terenu i nonstop sam izlozen tokicnim materijama, hemikalijama i raznoraznim bakterijama i bolestima...U bolnici ne cvetaju ruze :))) Pogotovo ne u imunodijagnostickim labaratorijama, gde se ispituju svakave bolesti...
Budi Bog snama...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 24 Nov 2009, 19:38

da eto kad sam zavrsijo skolu na nista nisam bijo elergican ., sad na sve zivo ...jos od dokaza :-(
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Post napisao vlatkocopa » 24 Nov 2009, 21:27

A lepo je meni govorio tata...glup si bre sine,idi u pandure..... lolzi lolzi lolzi
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463

Post napisao miodrag popovic » 24 Nov 2009, 22:23

Najozbiljnije smo izlozeni otrovima.Jos kada sam poceo da radim rece mi kolega da TV serviser sme samo 4 godine da radi,a onda pauza,bar godinu dana.Pazite dobro kolege da ako vec udisemo olovne pare bar perete ruke pre jela eto samo zbog olova.Nismo svjesni koliko ce nam zivota spasiti kalaj bez olova.Radite sto manje naplacivajte sto vise-trovanje treba naplatiti.Pa dok prelemis sasiju staru brrrrr
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 25 Nov 2009, 07:53

aaaaaaa pa zato ja ako ne udjem u servis 2 dana pocinjem da bivam nervozan i razdrazljiv. Stvorila se ovisnosnost na otrove :roll: :roll: :roll: :lala: :lala: :lala:

P.S. Ovisnik lolzi lolzi
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

krllebg
____
____
Warranty service: DeGermany
Kontakt:

Post napisao krllebg » 25 Nov 2009, 18:44

probaj sa elektrosokovima .. meni je pomoglo !
... Here lies a man whom is little known !!!

chellawy
gx
gx

Post napisao chellawy » 25 Nov 2009, 20:21

krllebg je napisao:probaj sa elektrosokovima .. meni je pomoglo !
jok , ja koristim alkoshokove :pivopije: :pivopije:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Post napisao JaroslavBires » 25 Nov 2009, 21:43

Šta tek mi što varimo instalacije freona, pa na brzinu a radnjica skučena, ventilacija nikakva a fozgen guši li guši... I ondak mora pivo kao antidot... :pivopije: lolzi lolzi lolzi
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

SIMAR
_
_
Warranty service: VOX, FOX
Contact person: SIMA
Phone number: 0038122560211

Post napisao SIMAR » 26 Nov 2009, 18:36

Odoh ja za 5 meseci u penziju, 11godina u vojsci, 9 godina u nuklearnoj elektrani Krško (ovo dvoje sa beneficiranim stažom + 3 meseca na godinu), ostatak do 40 godina staža tv serviser. Ovaj zadnji period je bio najteži, verovatno zbog požutele boje krštenice. U ovoj državi smo dobri samo kada plaćamo poreze, prava imaju samo zaposleni u društvenim preduzećima tj državnim.

stojkePN
____
____

Post napisao stojkePN » 27 Nov 2009, 23:40

Nije samo upijanje olova i drugih plemenitih :lala: metala u organizam u pitanju. Zamislite sta se sve nalazi u onoj prasini koja se nahvata za ekran oko VN.... :m: A i razne nas zivotinje napadaju kao naprimer juce ja dobijem 2 monitora LCD i da probam da napravi da radi na napajanje od komp kad na napajanju koje su doneli krpelj sa sarenim dupetom :dmzs: Ja sam vidjao sitne ali ovako sarene i krupne jos nisam (hibridne) :lala:
Prilog
Krpelj na napajanju.jpg
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 27 Nov 2009, 23:44

Što nisam slikao jedan samsung sa 1 000 000 000 mušica unutra... :m: Čista zaraza.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 03 Dec 2009, 23:55

A tek rusi! :ooo: !

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 04 Dec 2009, 01:13

Beneficirani staz za servisere :roll: pusta masta.Ja sam radio kao terenac 14 godina u naftagasu ali na odredjeno vreme po 10 meseci godisnje,elem oni koji su za stalno imaju beneficirani a mi na odredjeno ne :shock: ...kakva je tu razlika kad je isti posao u pitanju neznam al zakon ko zakon,vazno da se ustroji gde god moze.Od 14 god, 3 godine od toga sam radio i kao miner tu ide 4 meseca na godinu,naravno nemam ni mesec beneficije jer sam na odredjeno.Jos jedna nelogicnost ili lopovluk.Naime ljudi koji rade za stalno na istim poslovima imaju duplo vise bodova nego na odredjeno a za ista radna mesta.Radnik na odredjeno ima 198 bodova a za stalno 360,zatim vozac 210 a za stalno 420,zatim sam radio kao super vajzer sto mu dodje glavni nadgledac radova na terenu,bodovi i dalje 210 a da sam za stalno nekih 520...
Da dodam na to da su nas vodili na godisnjem odmoru za vrreme dok smo radili u smeni pa kad dodje plata nema terenskog jer si se tako vodio i naravno obecanja platice se kroz sate kad se zavrsi sezona,sve u svemu propalo mi nekih 850 radnih sati koji se prebacivali iz godine u godinu :m:
Nakraju mi dokurci sve i oteram ih sve u tri lepe i uvatim se stare ljubavi lemilice :lala: ,samo mi krivo sto nisam i ranije kad je tu bilo mnogo vise zarade nego sad :roll:
uvek ima nesto interesantno

chellawy
gx
gx

Post napisao chellawy » 04 Dec 2009, 09:12

bogme si ti dragane imao zivaca i to poprilicno....

ja sam izdrazao samo 5 godina u drustevnoj firmi .... a i za to vreme sam nekoliko puta vec i bio nasao drugi posao ali sa jos gorim uslovima rada..

i na kraju lemilica.

sad se razmisljam ako i ovaj nas zanat zataji za neko vreme sto je poprilicno izvesno da idem u molere ..
Brate sve moji drugovi moleri i svi kupuju stanove , kuce , kola ...... a ja pesak vec 3 meseca i zivim u dve sobe u tatinoj kuci :-( :-(

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 04 Dec 2009, 11:29

Molerski posao uopste nije tako los.
Ulaganja skoro nikakva a ako si dovoljno pedantan i vredan posla ima preko glave.

mesecar
___
___

Post napisao mesecar » 04 Dec 2009, 11:39

Ja sam prosle godine na prolece, pre nego sam se zaposlio u sadasnjoj firmi povremeno radio kao pomocnik molera (lepim trake, farbam coskove i krecim pomalo bez gletovanja) za 25e dnevno. I manje me je bolela glava nego u servisu. Jedino sto nije bilo molerskog posla bas svaki dan, ali ostatak vremena mi je bas dobro dolazio da pozavrsavam uredjaje koji su pristigli.

mladen mladenov
gx
gx

Post napisao mladen mladenov » 04 Dec 2009, 23:13

Ma daj bre ljudi kakvi moleri,pa zar vam nije zao lemilice :mrgreen: ,pa ja i da dobijem na lotou opet bi popravljao televizore ,to mi je uslo u krv ,a kod nas u Pazovi svaki treci je moler i vec poceli da kukaju kako nema posla.Ovaj bre nas posao je najlepsi nek prica ko sta hoce,jes da odu zivci malo al jbg-a..
Mora da se zna ko namesta antenu,a ko vice ne valja :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”